חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תיקון חקיקה ברומניה מעניק הטבות למשקיעים במדינה – חלק 1

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גאורגיה עו"ד גאורגיה שיטת המס בגאורגיה גרוזיה

נושא המאמר: השקעות ישראלים בגרוזיה וחבויות מס מתחייבות, לאור שיטת המס הנהוגה בגאורגיה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]

גאורגיה, או בשמה השני גרוזיה, קבלה את עצמאותה עם פירוקה של ברית המועצות בשנת 1991, וביום 9.4.1991 חגגה את עצמאותה כמדינה עצמאית. לאחר הכרזת עצמאותה של גאורגיה חל מהפך בכלכלת גאורגיה, אשר נהפכה לכלכלה קפיטליסטית המעודדת שוק חופשי. יחד עם זאת יש לציין, מדינת גאורגיה ממשיכה לחוות בעיות תקציביות, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא שחיתות אשר נפוצה במדינה.

מס חברות - מראשית חודש ינואר השנה הפחיתה הממשלה בגאורגיה את שיעור המס האחיד המוטל על חברות לשיעור של 15% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 20%). תאגידים תושבי גאורגיה ומוסד של קבע של תאגיד זר מחויבים בתשלום מס החברות על הכנסותיהם מכל מקור שהוא. זאת, בעוד שתאגידים שאינם תושבי גאורגיה ממוסים על הכנסותיהם ממקורות בגאורגיה ועל הכנסות מוסדות הקבע שלהם בגאורגיה מכל מקור שהוא.

תאגיד ייחשב לתושב גאורגיה באם הוא מקיים פעילות בגאורגיה ו/או יש לו מקום ניהול אפקטיבי בגאורגיה. הכנסות פטורות ממס חברות הן בין השאר מענקים, דמי חברות, תרומות והכנסות מפעולות לא כלכליות שמקבלים ארגונים ללא מטרות רווח.

מס על יחידים - בראשית חודש ינואר השנה הגדילה הממשלה בגאורגיה את שיעור המס המוטל על יחידים לשיעור אחיד של 25% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 12%). יחידים תושבי גיאורגיה חייבים במס בגין הכנסותיהם מכל מקור שהוא. בעוד שיחידים שאינם תושבי גיאורגיה חייבים במס על מרבית הכנסותיהם ממקורות בגאורגיה.

יחיד ייחשב לתושב גיאורגיה אם הוא שהה בגאורגיה פרק זמן של 183 יום ומעלה בכל תקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימת בשנת המס. רווחי הון ממוסים ככל הכנסה אחרת בגאורגיה. הכנסת יחיד מרווח הון שנצמח לו ממכירת נכס מוחשי שהוחזק על ידיו במשך פרק זמן העולה על שנתיים פטורה ממס.

ניכוי מס במקור - על הכנסות המשולמות בגיאורגיה לתושב זר (יחיד או חברה) בדרך של משכורת, ריבית, דיבידנד יחול ניכוי מס במקור בשיעור של 10%, בכפוף להתקיימותן של אמנות למניעת כפל מס עליהן חתומה גיאורגיה. על הכנסות המשולמות בגיאורגיה לתושב זר בעבור ביטוח, ליסינג, שינוע ותקשורת בינלאומיים, קבלן לעניין גז ונפט יחול ניכוי מס במקור בשיעור של 4%. על כל הכנסה אחרת המשולמת לתושב זר יחול ניכוי מס במקור בשיעור של 10%. בנודע לדיבידנדים המשולמים ע"י חברה גאורגית לחברה תושבת גיאורגיה או לחברה זרה לה מוסד של קבע בגיאורגיה, קיים פטור מניכוי מס במקור.

מיסים מקומיים ואחרים: מס סוציאלי - החל ב- 1/1/08 הופחת שיעור המס הסוציאלי והועמד על שיעור אחיד של 0% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 20%).
מס רכוש - מס המוטל על רכוש (מוחשי ולא מוחשי) של תאגידים ויחידים תושבי גיאורגיה. בנוסף, המס מוטל גם על מי שאינם תושבי גיאורגיה לעניין בעלותם במקרקעין הממוקמים בגיאורגיה או שימוש שהם עושים בקרקע שבבעלות המדינה בגיאורגיה. שיעור המס המקסימאלי הוא 1% מערך השארית הממוצעת של הרכוש. לעניין מקרקעין נציין, המס מחושב באופן שנתי בהתאם לייעוד הקרקע, מיקום ואזור. שיעור המס הבסיסי הוא 0.24 GEL (0.15 USD בערך) ושיעור המס בפועל צריך שינוע בין 50% ל- 150% משיעור בסיס המס.

מיסים עקיפים - שיעור המע"מ בגיאורגיה על מרבית העסקאות עומד על שיעור של 18%. יצוין כי כאשר ספק שירותים או טובין מסוים אינו תושב גיאורגיה תחול חובת תשלום המע"מ על הצרכן (מנגנון חיוב הפוך). בהתאם לדין הגאורגי קיימת רשימה של שירותים וטובין הפטורים ממע"מ (שירותים פיננסיים, חינוך ועוד) או חייבים במע"מ בשיעור של 0% (ייצוא, שירותי תיקונים ביחס לנכסים קבועים הניתנים לזרים ועוד).

ראוי לציין כי אספקת טובין ושירותים על ידי יזמים בקשר לפרויקט צינורות הנפט בקו-טיבליסי-שיהן וצינורות הגז בקו-טיבליס- ארזרום ממוסים במע"מ בשיעור של 0%. בשנת 2007 הכריז נשיא המדינה שקשווילי על איזור עיר הנמל פוטי כעל איזור סחר חופשי.

המשא ומתן אשר מתנהל בין ישראל לגאורגיה טרם הבשיל לכדי אמנה חתומה למניעת כפל מס. יחד עם זאת, מי שמוטל עליו מס בגאורגיה רשאי להזדכות על מיסי חוץ ששילם במדינות אחרות אל מול המס בו הוא מחויב בגיאורגיה.

ישנן סיבות רבות לצמיחה הכלכלית של גרוזיה, אך העיקריות שבהן הן הרפורמות שמבצעת ממשלת גרוזיה, לא רק בשיטת ושיעורי המס כפי שחלקן תוארו לעיל, אלא גם בשיפור מתמשך במסגרת החקיקתית והסביבה העסקית, הקטנת השחיתויות במדינה וחיזוק המערכת החוקית של גרוזיה.

לסיום נציין, כי חרף האמברגו הכלכלי שהטילה רוסיה על גרוזיה בשנת 2006 נראה, כי גרוזיה מצליחה להתמודד עם החרם הכלכלי בצורה טובה וצמיחתה הכלכלית האיתנה של גרוזיה העולה על 10% בשנת 2007 המעידה על כך, הצליחה להפתיע את הערכותיהם הפסימיות של רבים.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]