חיפוש מאמרים

11826 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
Pink Floyd | פינק פלוייד | היסטוריה של להקת פינק פלוייד | מאמר באנגלית מתוך מנוע חיפוש מאמרים של קליק גו

    קישורי טקסט (לפרטים)
עסקים למכירה

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תכנון אסטרטגי עסקים קטנים

נושא המאמר: תכנון אסטרטגי, דיון תיאורטי
מאת: ד"ר רמי סחייק   שמור מאמר למועדפים

המושג תכנון אסטרטגי חוזר ומופיע בספרות המדעית פעמים רבות החל מאמצע שנות השישים, תקופה בה השתרש המושג בתודעה של עולם האקדמיה והעסקים לראשונה. דיון תיאורטי על האופן בו יש לבצע תכנון אסטרטגי התפתח לכלל מחקר ניסויי, שעיקרו מבוצע על ארגונים גדולים ואילו חלק קטן ומוגבל ממנו עוסק בעסקים קטנים . חלק משמעותי של המחקר בתכנון אסטרטגי, הן בארגונים גדולים והן בעסקים קטנים, מתמקד בבדיקת ההשפעה של תכנון אסטרטגי על ביצועי הפירמה. סקירת ספרות של מאמרים וספרים בעשורים הראשונים להתגבשות הדיון התיאורטי והיישומי בנושא תכנון אסטרטגי, מעניקה תובנות באשר לתשובות אפשריות לשאלה, מהו תכנון אסטרטגי? Drucker (1973) מגדיר בספרו את התפקיד המרכזי של תכנון - "תכנון, מהו העסק שלנו? תכנון, מה הוא יהיה? ותכנון, מה הוא אמור להיות? חייבים להיות משולבים…כל דבר שמתוכנן הופך מיידית למעשה ולמחויבות". (1978) Kallman and Shapiro הגדירו מספר תהליכים המתגבשים יחדיו לכלל תכנון אסטרטגי - ניתוח הבנת המערכת, גיבוש היעדים שלה, הערכת יכולותיה, תכנון חלופות לביצוע והשגת היעדים שנקבעו, הערכת האפקטיביות של חלופות אלו, בחירת החלופה העדיפה, ייצור הפעילות הנדרשת ליישום החלופה, שילוב מהלך של השגחה מתמדת על המערכת על מנת להגיע ליחס אופטימלי בין התוכנית לביצוע. (1980) Van de Ven כותב, כי תכנון הוא תהליך או שורה של פעילויות המבוצעות, על מנת לפתח תוכנית, מוצר, שירות או מדיניות חדשים. (1980) Kudla מציין, כי תכנון אסטרטגי הוא תהליך שיטתי של החלטה לגבי יעדי הפירמה ומטרותיה לתקופה של לפחות שלוש שנים קדימה ופיתוח האסטרטגיות שישלטו באופן השימוש במקורות על מנת להשיג יעדים אלו. Pearce, Freeman and Robinson (1987) מגדירים תכנון אסטרטגי, כתהליך בו נקבעים - ייעוד, יעדים, אסטרטגיות , והמדיניות המנחה את רכישת והקצאת המקורות להשגת יעדי הארגון. Ansoff (1991) טען, כי תכנון, בדרך כלל, יוצר איזון ותוצאות כלכליות טובות יותר מאשר לימוד דרך ניסוי וטעייה. (1994) Mintzberg כותב במאמרו, כי הציפייה ממערך התכנון האסטרטגי, בשנים הראשונות בהם חדר לתודעה, הייתה לייצר את האסטרטגיות הטובות ביותר ביחד עם הוראות מדויקות - צעד אחר צעד - של איך ליישם את האסטרטגיות, כך שמנהלי הפירמה לא יטעו בישומם. במאמרו טען Mintzberg, כי תכנון יכול להיות מיושם במידה מופרזת לא נכונה ולא יעילה. Miller and Cardinal (1994) מציינים, כי למרות הדעות שיש בתכנון כדי ליצור איזון טוב יותר מאשר תהליכים ניהוליים נטולי תכנון המתבססים על מקריות, הרי שיש חוקרים הגורסים שתכנון אסטרטגי מפורש מוביל לתפקוד לקוי או חוסר רלוונטיות, בין היתר, בשל יישום באופן נוקשה מידי.

small-medium-enterprise.blogspot.com/2008/08/blog-post_19.html


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר רמי סחייק שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!