חיפוש מאמרים

11790 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חשבוניות פיקטיביות - מדיניות הענישה הכואבת והמחמירה בגין עבירות של חשבוניות פיקטיביות- האומנם??

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פעילות ברומניה עו"ד רומניה עו"ד מיסים עו"ד בינלאומי

נושא המאמר: תושבי ישראל העובדים ברומניה – פועלים באמצעות חברה מקרו קמפני
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

כבר מזמן אבד הקלח על שיטת הפעילות הישנה של תושבי ישראל העובדים ברומניה, הבוחרים לפעול באמצעות חברה רומנית שבשליטתם. כיום, הדרך הנכונה והנפוצה ביותר בהם תושבי ישראל בוחרים לפעול ברומניה, היא באמצעות חברת מקרו קמפני.

חברה תושבת רומניה רשאית לבחור להיות ממוסה כחברת מיקרו באם היא מקיימת את התנאים הבאים:
1. המחזור השנתי של החברה אינו עולה על סך של 100,000 יורו.
2. החברה מעסיקה עד תשעה עובדים (היא מחויבת להעסיק לפחות עובד אחד).
3. מעל ל – 50% מהכנסות החברה נובעות מפעילות אקטיבית שאינה פעילות של ניהול וייעץ.

חברת מיקרו כפופה למס בשיעור 2.5% על כלל הכנסותיה, הן ברומניה והן מחוץ לרומניה, (המונח "כלל הכנסותיה" מתייחס למחזור להבדיל מרווחים חייבים במס) שעתיד להאמיר לשיעור של 3% בשנת המס 2009.

כאשר תושב ישראלי מושך משכורת מחברת המיקרו, בהתאם לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה, הרי שהתושב בישראלי יחויב ברומניה במס בשיעור של 16% (מעבר למס הכנסה מוטלים על השכר מסים נוספים כגון ביטוח לאומי וביטח בריאות) ובנוסף, בשל היותו תושב ישראל ובהתאם להוראות האמנה, הרי שיחויב במס גם בישראל בהתאם לשיעורי המס הפרוגרסיביים להם הוא כפוף בישראל, תוך קבלת זיכוי בגין המס הזר ששולם על ידו ברומניה בגין אותה הכנסה.

כאשר תושב ישראלי מקבל דיבידנד מחברת המיקרו, בהתאם לאמנה למניעת כפל מס בין ישראל לרומניה, הרי שהתושב הישראלי מחויב בניכוי מס במקור ברומניה בשיעור של 15% ובנוסף, בשל היותו תושב ישראל ובהתאם להוראות האמנה, הרי שהוא יחויב במס גם בישראל בשיעור של 25% בישראל (בהנחה ששיעור החזקותיו בחברה יעלה על 10% ויהיה בגדר בעל מניות מהותי), תוך קבלת זיכוי בגין המס הזר ששולם ברומניה בגין אותה הכנסה. במקרה זה שיעור מס הכולל, בישראל וברומניה, ממועד יצירת ההכנסה בחברה ועד לחלוקה אל התושב הישראלי כדיבידנד יעמוד בשנת המס 2008 על סך כולל של 26.88% ובשנת המס 2009 על סך כולל של 27.25%.

בנוסף לחובות הרגילות החלות על חברה ברומניה, על חברת מיקרו מוטלת החובה לשלם את המס אחת לרבעון, ב- 25 לחודש העוקב לחודש האחרון בכל רבעון. ראו הוזהרתם, חברה מיקרו שעברה את סך מחזור העסקאות של 100,000 EUR, תאלץ "להיפרד מכינויה" כחברת מיקרו ומעתה ואילך תחויב במס חברות רגיל בשיעור של 16%, החל מהרבעון שבו עברה את הסך האמור, כמו גם בחישוב המס הראשון יש לכלול את כל הכנסותיה והוצאותיה של החברה מתחילת שנת המס.

אין כל צל של ספק, כי שיעור המס הנמוך המוטל על הכנסותיה של חברת מיקרו קמפני (2.5%), ביחס לשיעור המס המוטל על הכנסותיה של חברה רומנית (16%), מהווה תמריץ אדיר לתושבי ישראלים העובדים ברומניה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.ilwww.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!