חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
העצמה לבנות בגיל ההתבגרות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פוליו חוק הפוליו שיתוק ילדים שיתוק ילדים

נושא המאמר: פיצויים לנפגעי פוליו
מאת: עו"ד גיל גולדרייך   שמור מאמר למועדפים

פיצויים לנפגעי פוליו
ביום 19.3.2007 אישרה הכנסת ברוב של 83 תומכים וללא מתנגדים את הצעת החוק לפיצוי נפגעי פוליו. הצעת חוק זו אושרה לאחר שעברה מכשולים רבים וניסיונות לטרפוד החוק.מחלת שיתוק ילדים (פוליו) היתה אחת מהמחלות הקשות אשר פגעה בילדים רבים במהלך שנות החמישיים והשישים. הנגיף גרם להיווצרות חום, כאבי ראש, כאבי גרון והקאות, אולם בעת הידרדרות המצב הרפואי, החלו כאבים בצוואר, בידיים וברגליים. כאבים אלו התפתחו אצל חלק מהנפגעים וגרמו לפגיעה בעצבי גזע המוח.
החיסון "הזן המומת" נגד המחלה החל בשנת 1957 וגרם להתפרצות גדולה של המחלה, עקב היעילות הפגומה של החיסונים. רק בשנת 1961 הוחל השימוש בחיסון מהזן המוחלש.

כאמור, לאחר מאבקים רבים במשך שנים רבות של מעל ל 2,000 נפגעי פוליו, אישרה הכנסת את הצעת החוק, אשר תפצה אותם בגין החיסונים הפגומים שקיבלו.
החוק יחול אך ורק על מי שלקה במחלת הפוליו, מחלת שיתוק ילדים, בישראל. החוק מפצה את נפגעי הפוליו הן בתשלום חד פעמי, והן בקיצבה חודשית.
נפגע פוליו אשר נותרה לו נכות צמיתה בשיעור של עד 75%, יקבל פיצוי חד פעמי בגובה 50,000 ₪. ואם הנכות שנותרה הינה מעל ל 75% הפיצוי החד פעמי הינו בגובה 100,000 ₪. סכום זה יהיה צמוד לממד המחירים לצרכן ויתעדכן ב 1 לינואר מידי שנה.בנוסף לסכום המצויין לעיל, זכאי נפגע פוליו בעל שיעור נכות בגובה 100% לקבל קיצבה חודשית בסכום השווה ל 50% מהשכר הממוצע במשק, קרי פיצוי חודשי מידי חודש בסך של כ- 3,700 ₪, נכון לחודש ינואר 2007. נפגע פוליו בעל שיעור נכות הנמוך מ 100% זכאי לקיצבה חודשית בסכום שהיחס בינו לבין הסכום האמור לעיל, שווה ליחס שבין אחוזי הנכות שנקבע לו לבין 100%.
לדוג', נפגע פוליו בעל נכות צמיתה בשיעור 50% יקבל קיצבה חודשית בסך של 1,850 ₪, שהינם 50% מ 3,700 ₪. נפגע פוליו בעל נכות צמיתה בשיעור 75% יקבל קיצבה חודשית בסך 2,775 ₪, שהינם 75% מ 3,700 ₪.
כל נפגע פוליו שנקבעה לו נכות יכול להגיש מידי חצי שנה בקשה לבדיקה מחדש בטענה של החמרה במצב עקב מחלת הפוליו. במידה וחלה החמרה בשיעור של 10% נכות ומעלה, תגדל הקצבה החודשית שמקבל הנפגע בהתאם לאחוזי הנכות החדשים שנקבעו.

מלבד הפיצוי הכספי האמור לעיל, המדינה תשתתף במימון טיפולים רפואיים, רכישת אביזרים רפואיים ומכשור רפואי לנפגעי הפוליו, אשר אינם נכללים במסגרת סל הבריאות.

יש להדגיש, הגדיל המחוקק בעת חקיקת חוק זה, וקבע כי תשלומים על פי הוראות חוק לפיצוי נפגעי פוליו אינם נחשבים להכנסה לצרכי מס הכנסה או לעניין גימלאות הביטוח הלאומי. קרי, הסכומים המשולמים פטורים מתשלום מס הכנסה.
בנוסף, סכומים אלו אינם ניתנים לערבות או לעיקול (למעט בגין תשלום מזונות).

כותב מאמר זה הינו עורך דין המתמחה בתביעות פיצויים נגד המוסד לביטוח לאומי.פנה אלינו לקבלת יעוץ בחינם!


gil@gil-law.co.il

אתרנו באינטרנט:
www.gil-law.co.il
www.gil-law.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עו"ד גיל גולדרייך שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!