חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מתכון טראפלס שוקולד

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חברות זרות חבות מס מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: חברות זרות עשויות להפעיל בישראל קבלני משנה ישראלים מבלי להיחשף לחבות מס ישראלית ע"פ פקודת מס הכנסה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]


בהחלטת מיסוי 110/06 נקבע כי פעילותה של חברה זרה בישראל באמצעות קבלן משנה, אינה יוצרת מוסד קבע בישראל ובשל כך ההכנסה שתפיק החברה הזרה בישראל אינה חייבת במס בישראל.

על פניו נראה כי מדובר בהחלטה אטרקטיבית של תכנון מס לגיטימי באמצעות קבלני משנה בישראל, אך כידוע החלטות מיסוי מסוג זה הינן נקודתיות ומתאימות למקרה הייחודי שנבחן בלבד.

באותה החלטה התבקש המוסד למתן החלטות מקדמיות לקבוע האם פעילותה של חברה תושבת מדינת אמנה הפועלת באמצעות קבלן משנה בישראל, חייבת במס על הכנסותיה מפעילות זו. החברה הזרה הינה חברה העוסקת במתן שירותי ייעוץ ייחודיים ובין היתר התבקשה למתן ייעוץ בישראל. לשם כך, שכרה החברה הזרה את שירותיו של גורם ישראלי, בנתה תוכנית עבודה ארוכת טווח עבורו וקבעה לו הנחיות ונהלים, מבלי לאפשר לאותו גורם לחתום על חוזים או להתקשר בשמה.

החברה הזרה המשיכה לפעול מחוץ לישראל ועובדיה הגיעו לישראל רק לעיתים לצורך ביקורים קצרים וללא שהייה במקום קבוע שלה. יחד עם זאת, האחריות המקצועית ובקרת האיכות על הייעוץ שניתן בישראל על ידי הגורם הישראלי רבצה על כתפי החברה הזרה וכך גם האחריות לנזקים. תמחור שעת עבודה של הגורם הישראלי היה זהה לתמחור שעת עבודה של החברה הזרה ונקבע כי בכל מקרה חלקו של הגורם הישראלי לא יעלה על 45% מסך הפרוייקט.
יש לציין כי פרט לפעילות זו בישראל, לא עסקה החברה הזרה בכל פעילות בישראל.

נקבע כי לאור עובדות המקרה בהן פועלת החברה הזרה במסגרת הסכם ייעוץ בלבד, לא תחשב היא כפועלת באמצעות "מוסד קבע". הוחלט שהכנסת החברה הישראלית כתוצאה מההסכם עם החברה הזרה הינו סביר בנסיבות העניין. בד בבד, במידה ולחברה הזרה יווספו פעילויות נוספות בישראל, או אז יהיה צורך לבחון את השלכות המס בגינן.

על מנת לבחון את החלטת הועדה, אנסה לסקור בקצרה את הגדרת המונח "מוסד קבע" כפי שעולה מאמנת המודל של ה- OECD (אמנה זו מהווה בסיס לאמנות כפל מס בין מדינות המבקשות להסדיר באופן הדדי את היחסים הפיקסליים ביניהן בחיוב עסקאות שבין תושביהן). האמנה קובעת כי מוסד קבע הינו מקום קבוע של עסק בו מתבצעת פעילותו באופן מלא או חלקי. האמנה מפרטת מספר גורמים המצביעים על היווצרותו של מוסד קבע:
1. מקום ניהול העסק
2. הימצאותו של סניף או שלוחה של העסק
3. משרד
4. מפעל
5. חנות
6. מקום היווצרות משאבים טבעיים

כמו כן, על פי האמנה מוסד קבע נוצר רק כאשר האתר או המבנה קיים לפחות 12 חודשים. בד בבד עם הגבלות אלו, ניתן יהיה לראות יצירת מוסד קבע כאשר גורם אשר פועל בישראל מוסמך על ידי החברה הזרה לחתום על חוזים לפעילויות אקטיביות מסויימות בשמה.

מכל מקום, וכעולה מהחלטת המיסוי שלעיל, יש לבחון כל מקרה לגופו ועדיף שעה אחת קודם, עוד בטרם הפעלת קבלני משנה בישראל וקביעת סמכויותיו, על מנת שלא להיתפס ברשת ההגדרות של מוסד הקבע המצויה באמנות המס שבין המדינות.
מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]