חיפוש מאמרים

12048 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לבנות אתרים בזול, בקלות ובמהירות- כל אחד יכול!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי עובדים מס הכנסה פקודת מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: כיצד ימוסו עובדי חברה זרה על פעילותם בישראל ע"פ פקודת מס הכנסה ?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


חברות ועסקים רבים בישראל אשר מהווים חלק מתאגיד רב- לאומי, משתמשים בשירותם של עובדים זרים, השייכים לתאגיד או פועלים למען התאגיד כקבלן עצמאי, המגיעים לישראל לתקופות קצרות בלבד לשם ביצוע עבודתם. אותם עובדים מקבלים שכר עבור עבודתם בישראל ולפיכך נשאלת השאלה האם חייבים הם במס על הכנסתם זו בישראל?

בהחלטת מיסוי 109/06 נידונה סוגיה זו, כאשר הגיעו לחברה תושבת ישראל (להלן: "החברה") עובדים מטעם התאגיד הרב לאומי (להלן: "התאגיד"), ואף קבלני משנה עצמאיים לשם מתן סיוע ויעוץ.
העובדים וקבלני המשנה היוו חלק מצוות העבודה של החברה הישראלית, היו כפופים לה מבחינה ארגונית ונתונים לפיקוחה. יחד עם זאת, השכר שניתן לגורמים אלו הועבר ישירות מהתאגיד. סוכם, כי התאגיד יגבה תשלום מהחברה הישראלית עבור משכורות העובדים, החזר הוצאותיהם ובתוספת רווח קבלני מקובל.

בהחלטה נקבע, כי העובדים וקבלני המשנה ייחשבו כעובדים של החברה הישראלית לעניין הדין הפנימי וייחשבו כמועסקים על ידי מעביד תושב ישראל, לעניין אמנת המס שבין המדינות. לפיכך, על התשלומים שהועברו לעובדים יחול המס הישראלי וזאת ללא קשר למשך שהותם בישראל. החיוב במס יבוצע על ידי החברה הישראלית במקור וכפועל יוצא יחולו עליה כל כללי חישוב הניכוי במקור וחובת הדיווח. מאידך, העובדים לא יידרשו לפתוח תיק נישום ו/או תיק ניכויים בישראל ולא יחוייבו לנהל פנקסים בישראל ובהגשת דוחות שנתיים.

הרווח הקבלני של התאגיד עבור שליחת העובדים כאמור, לא יהיה חייב במס בישראל כל עוד לא יעלה על סכום עלות העסקת העובדים וקבלני המשנה בישראל (הגבלה זו נועדה למנוע מצב בו התאגיד הינו שותף הלכה למעשה בפרוייקט בישראל ולא יחוב במס בישראל). כאשר הרווח של התאגיד גבוה מהרף כאמור, יהיה צורך בניכוי מס במקור בישראל על הכנסה זו בשיעור 25%.

מטבע הדברים, החלטת המיסוי המתוארת לעיל הינה נקודתית ומתאימה למקרה האמור. לפיכך, בכל פעילות של עובדים זרים בישראל, כחלק מפעילותם בתאגיד הרב לאומי, יש לבחון האם אכן יש לראות בעובדים כחלק מכוח העבודה של החברה בישראל, יש לבחון כל מקרה לגופו.
מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ומאמר זה אינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום המיסים, בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!