חיפוש מאמרים

12326 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כתיבה יוצרת

    קישורי טקסט (לפרטים)
חפש עסקים למכירה בתחום האינטרנט
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שיווק באינטרנט קידום אתרים

נושא המאמר: SEO ורשתות חברתיות
מאת: זהר עמיהוד   שמור מאמר למועדפים

רשתות חברתיות (Social Networks) הם אחד הדברים הנפלאים במסגרת Web 2.0. אנשים רבים רוצים לשמור על קשר, לחדש קשרים מהעבר, להכיר אנשים חדשים, ליצור קשרי עבודה וגם ליצור תכנים כחלק מפעילותם ברשת האינטרנט: פורומים, בלוגים, מאמרים, תמונות, וידאו. כדי שהגולשים בהמוניהם יוכלו ליצור תכנים הוקמו רשתות חברתיות, כמו אלו: Live Journal, Searchles, Zude, Yahoo 360, LinkedIn, Spock, Orkut וגם Fark, Digg, Tagged, Reddit, Facebook, MySpace, StumbleUpon, Powerset. אי אפשר שלא להזכיר את הרשת החברתית הדוברת עברית: The Marker Cafe. על חלקם שמעתם בעקבות מייל שקבלתם מחבר המבקש מכם להצטרף או לחצן שראיתם באתר זה או אחר עליו רשום del.icio.us.
למרבית הרשתות החברתיות יש מכנה משותף הכולל שירותים ויישומים דומים כאשר לכל רשת יש יחודיות משלה. למשל, del.icio.us היא אוסף של מועדפים, Spock הינו מנוע חיפוש למציאת חברים ועמיתים ברשת. StumbleUpon עוזרת לשתף אתרים ו- koolanoo הרשת היהודית.
אין זה סוד שמנועי החיפוש הגדולים "אוהבים" חומר "טרי". אהבה זו מתבטאת בביקורים תכופים ובדרוג גבוה בתוצאות החיפוש. גם אין זה סוד שאחד המרכיבים החשובים בקביעת הדרוג של אתר בתוצאות החיפוש הם מספר הקישורים המפנים לאתר.
אין צורך להיות בעל תואר שני בפיזיקה גרעינית כדי להבין שחברות SEO מצאו כר נרחב לפעילויות לקידום אתרים באמצעות שתילת קישורים. הרשת החברתית שמטרתה לחבר בין אנשים נהפכה לכלי בידי אלה המנסים לעשות בה שימוש לקידום עסקיהם.
חבר ברשת החברתית יכול לכתוב מאמר הכולל קישור לאתר שלו או לעסק שלו. מקדם אתרים יכול גם הוא לצרף מאמר וגם קישור בשם הלקוח שלו, כל עוד יש ערך לתוכן. זה וגם זה צריכים להיות במקום הנכון, בזמן הנכון ובמינון הנכון.
ואכן יש רשתות חברתיות שהתכנים, כולל הקישורים, נסרקים בידי מכונה וגם בידי אדם מתוך כוונה לזהות, עד כמה שהדבר אפשרי, את אלה שאין בכוונתם לתרום לרשת החברתית, אלא רק לשרת את עצמם. רשת חברתית כמו Mahalo מסלקת/חוסמת פעילות חברים שלדעתה אינם מתנהגים 'כיאות', כלומר, לפי הכללים שנקבעו.
בזירה של מנועי החיפוש, הדברים ברורים: גוגל עם למעלה מ- 55%, יאהו עם כ- 20% ו- MSN עם כ- 10% ובשאריות מתחלקים מאות מנועי חיפוש ומטה מנועי חיפוש. זוהי התמונה העולמית שמקבלת שינויים קלים בכל מדינה.
תוצאות החיפוש הטבעיות קבלו 'דחיפה' על ידי פעולות קידום. זו פעולה חוקית שעולה כסף. אין בזה רע, אבל לא כולם יכולים להיות above the fold, כלומר בין 5 התוצאות הראשונות שנצפות בחלון. מה יותר טוב מבקשת עצה מחבר? זהו בדיוק המקום בו הרשתות החברתיות מאיימות על שלושת מנועי החיפוש הגדולים: במקום לחפש במנוע חיפוש כללי, הכנסו לקהילה הרלוונטית ברשת החברתית והתייעצו עם חבריה.
במאה הקודמת, בתקופה של טרום גוגל, כתבתי ספר עם ידידי מני לוי על חיפוש באינטרנט. אלטה ויסטה (התחיל בדיגיטל, עבר לקומפק, נמכר ל- OverTure ונקנה בידי Yahoo) היה מנוע החיפוש המוביל ואיתו WebCrawler, Lycos ו- Infoseek. הדפדפן הנפוץ היה Netscape והפורומים של אז נקראו קבוצות דיון ברשת Usenet. אחת העצות שכתבנו בספר היתה לפנות לקבוצת דיון בנושא הספציפי ולבקש פתרון לבעיה מחברי הקבוצה או הפנייה למקורות מידע. למעשה, זה בדיוק מה שהרשתות החברתיות יכולות לספק בימינו אנו. אם אתה חבר ברשת חברתית ומכיר את חבריה ולא מהיום, זה בדיוק הדבר שמתבקש: שאל את מי שאתה מכיר ועליו אתה סומך.
זה לא המקום להספיד את גוגל ולא את יאהו אבל ככל שאנשים יהיו יותר זמן ברשתות החברתיות הן תשמשנה לא רק להכרת חברים והחלפת דעות אלא גם לבקשה וקבלת הפניות לאתרים. כבר היום StumbleUpon היא רשת שבנוייה סביב היכולת של חבריה להצביע בעד או נגד אתרים. יש לצפות שמגמה זו תלך ותתרחב ככל שיגדל משך ההיכרות בין החברים.
אמון הוא דבר שקשה להעביר באינטרנט ועדויות (testimonials) הם בוני אמון. זה הדבר הכי קרוב שהאינטרנט יכולה להציע לנו כתחליף של תהליך מכירה. אנו לא רואים את פניו של איש המכירות ולא שומעים את קולו והעדויות של לקוחות החברה יכולות לעשות את ההבדל בין לקנות או לא לקנות. הבעיה בעדויות היא שאנחנו לא באמת מאמינים שאלו הן עדויות אמיתיות ובדיוק בנושא זה לרשת החברתית יש פתרון. מקבלים עדות ממישהו שחבר איתכם ברשת, אותו אתם מכירים מזה זמן. מידע זה הינו בעל משמעות רבה עבורך לעומת מידע שמציג גוגל או מידע אנונימי.
ברשתות החברתיות החלו להתבלט "מובילי דעה" שמרכזים "עוצמה" במובן של הפצת מידע ומיצוב של ברי-סמכא. הם מחוזרים על ידי משרדי פרסום, יחצנים ומקדמי אתרים ביודעם ש"כתבה פרסומית" עליה חתום מוביל הדעה היא בעלת משמעות רבה לקוראים אותה ומהווה עדות מהיימנה.
סיכום
אם אתה רוצה לקדם את עסקך לאורך זמן לא מספיק לעשות SEO רק עבור מנועי החיפוש. עליך לבנות נוכחות לעסק שלך גם ברשתות החברתיות, אשר צוברות תאוצה וקצב גידול מרשים. המצטרפים יכולים להעיד על כך. אנשים נחשפים, רוצים להתבטא, להתחבר, להביע דעה ולהיות שותפים. על כן, הן מהוות מקום בו נוצרות הפניות אשר מביאות עסקים.


זהר עמיהוד, יועץ עסקי לנושאי שיווק וקידום אתרים באינטרנט. מרצה במרכזי טיפוח יזמות ובג'ון ברייס הדרכה מקבוצת מטריקס בנושאי שיווק באינטרנט. תואר ראשון כלכלה וניהול, תואר שני במינהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל-אביב, מוסמך מטעם חברת מיקרוסופט, מחבר ספרי מחשבים רבי-מכר. יזם ומנהל אתר "מועדון קריאה".


www.read4free.co.il/im.htm


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י זהר עמיהוד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]