חיפוש מאמרים

12025 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מסחר במט''ח - Trade247 - מסחר במטח - מסחר במט ח - מסחר בבורסה - מסחר מט''ח

    קישורי טקסט (לפרטים)
תמ"א 38
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אוטובוס תאונות אוטובוס עו"ד תאונות אוטובוס

נושא המאמר: תאונות אוטובוס
מאת: עורך דין גיל גולדרייך   שמור מאמר למועדפיםתאונה כתוצאה מנפילה באוטובוס מהווה תאונת דרכים


אנשים רבים נוסעים מדי יום בתחבורה ציבורית לרבות במוניות, ברכבות ובאוטובוסים. במאמר זה נדון בפציעות וחבלות באוטובוס. מטבע הדברים, חלק מהנוסעים נחבלים ונפצעים במהלך הנסיעה באוטובוס. מרבית התאונות באוטובוס מתרחשות במהלך העלייה והירידה במדרגות האוטובוס.

אנשים רבים חושבים בטעות, שרק כאשר האוטובוס מעורב בתאונת דרכים עם רכב אחר (לרבות התנגשות והתהפכות של האוטובוס) מדובר בתאונת דרכים. מסתבר, שבמרבית המקרים בהם הנוסעים באוטובוס מקבלים פיצוי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, לא מעורב בתאונה כלי רכב נוסף. מרבית תאונות הדרכים באוטובוס מקורן בנפילות ובפציעות שמתרחשות בתוך האוטובוס מסיבות שונות.


חשוב לדעת, שאם נוסע נופל בתוך האוטובוס במהלך נסיעה ונחבל, מדובר בתאונת דרכים והוא זכאי לפיצוי מהחברה, שביטחה את האוטובוס בפוליסת ביטוח חובה. יש להדגיש שאין צורך אפילו בבלימה פתאומית של האוטובוס אשר גורמת למעידה ולפציעה. מספיק, שהנוסע נפל תוך כדי נסיעה באוטובוס עקב איבוד שיווי המשקל, על מנת לזכות אותו בפיצוי על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.להלן רשימה חלקית של פגיעות ופציעות בעת נסיעה באוטובוס שמוגדרות כתאונת דרכים ומזכות את הנפגעים בפיצוי כספי :


מרבית הפציעות באוטובוס מתרחשות בזמן הירידה או העלייה לאוטובוס. נסיבות תאונות אלה הינן מגוונות וכוללות בין השאר:

? מעידה במדרגות האוטובוס בזמן העלייה לאוטובוס או בזמן הירידה ממנו,

? נפילה באוטובוס או מהאוטובוס לפני שהנוסע הספיק לרדת,

? סגירת דלת האוטובוס על איבר בגופו של הנוסע שלא הספיק לעלות לאוטובוס או שלא הספיק לרדת מהאוטובוס,


גם במהלך הנסיעה באוטובוס מתרחשות תאונות בנסיבות שונות:

? נפילה של נוסע באוטובוס כאשר האוטובוס התחיל לנסוע ובטרם הנוסע הספיק לשבת במושב,

? נוסע שעומד במהלך הנסיעה באוטובוס (היות ואין די מקומות ישיבה), מאבד את שיווי המשקל נופל ונחבל,

? נוסע, שנחבל עקב בלימת חירום של נהג האוטובוס

? ועוד..


פציעות אלה מוגדרותכתאונת דרכים המזכה את הנוסע בפיצוי כספי לכל דבר ועניין גם אם האוטובוס לא היה במצב של נסיעה בזמן התאונה.

יש לציין, שגם במקרה שבו הנפגע נפל או נפגע באשמתו הוא זכאי לפיצוי. לדוגמא: אם הנוסע הפצוע לא ישב על אחד המושבים בזמן הנסיעה (על פי בקשת הנהג) או שהתחיל לרדת מהאוטובוס לפני שהאוטובוס עצר עצירה מוחלטת.טיפים ועצות לפעולה במקרה של פציעה באוטובוסחשוב להקפיד על מספר כללים, על מנת להבטיח קבלת פיצוי מלא וראוי על הנזק שנגרם בתאונת דרכים בעת נסיעה באוטובוס:

? יש לרשום את מספר הרישוי של האוטובוס (המספר המצוין על לוחית הרישוי), וכן את מספר הקו של האוטובוס.

? יש לשמור את כרטיס הנסיעה באוטובוס.

? חשוב לדרוש מנהג האוטובוס את שמו המלא ואת מס' הנהג.

? כדאי לקבל פרטים של העדים לתאונה, לרבות כתובות ומספרי טלפון.

? חשוב מאוד, לפנות לקבלת טיפול רפואי סמוך למועד החבלה – (רצוי חדר מיון של בית חולים). יש לדאוג שהרופא/אחות ירשמו את נסיבות התאונה ובעקר את העובדה שהתאונה הייתה נניח מדלת של אוטובוס ולא סתם דלת או שהנפילה הייתה ממדרגות האוטובוס ולא מסתם מדרגות.

? רצוי מאוד לערוך גם רישום לגבי מספר הקו, המיקום המדויק שבו התרחשה התאונה והשעה שבה התרחשה התאונה וזאת על מנת להקל אח"כ על ניהול התיק.

? יש לפנות ולדווחלמשטרת התנועה. במהלך הדיווח יש להקפיד לדייק בציון נסיבות התאונה. לפעמים ניסוח לא נכון במשטרת התנועה עלול לסבך את התיק.


מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אשר בקיא בתחום נזקי גוף ובפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, על מנת שידריך את הנפגע כיצד יש לפעול. עורך הדין יפנה בשמו של הנפגע אל חברת הביטוח אשר מבטחת את האוטובוס בביטוח חובה. רצוי כי הנפגע לא יפנה בעצמו אל חברת האוטובוסים או אל חברת הביטוח אלא תחילה יפנה לייעוץ משפטי.


יש לציין, שתאונה באוטובוס יכולה להתרחש גם "בדרך הקלאסית" קרי, תאונה שבה האוטובוס היה מעורב בתאונה עם כלי רכב אחר. גם במקרה זה יש להצטייד בכל הפרטים שצוינו לעיל כמו במקרים של נפילות ומעידות בתוך האוטובוס .


את חישוב גובה הפיצוי יצטרכו הנפגעים להוכיח בהתאם לכללים המפורטים בחוק ובפסיקה. בין האמצעים להוכחת גובה הנזק נמנים: חוות דעת רפואית שיכתוב רופא מומחה אשר ימונה בהסכמת הצדדים או ע"י בית המשפט, קבלות על הוצאות נסיעה, כאב וסבל, אישורים על הפסדי השתכרות, אישורים של עזרת צד ג' (מטפלת, עוזרת) ועוד.


תאונות אוטובוס רבות נחשבות כאמור בנוסף להיותן תאונות דרכים, גםתאונות עבודה. כאשר הנוסע שנפגע בתאונה היה בדרכו מהבית לעבודה או מהעבודה הביתה תחשב התאונה באוטובוס לתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה. במקרים אלה, על הנפגע לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעה לקבלת פיצוי וזאת במקביל לתביעת חברת הביטוח של האוטובוס.


חשוב!!!

בטרם נקיטת צעדים כלשהם יש להתייעץ עםעורך דין מיומן לתאונות אוטובוס ושמתמחה בתביעות של תאונות דרכים.
אנא פנה אלינו לקבלת ייעוץ חינם!
1800-229-444
אתרנו באינטרנט:
www.gil-law.co.il


www.gil-law.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עורך דין גיל גולדרייך שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!