חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מציאות ואומנות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נישואין בית דין רבני זוג גירושין

נושא המאמר: תיקון בחוק בתי הדין הרבניים יגביר את אכיפת צווי הגבלה והסנקציות המוטלות על סרבני גט
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]

מוסד הנישואין והגירושין בישראל נתון באופן בלעדי לבתי הדין הרבניים. כאשר זוג מחליט להתגרש זה מזו, עליו לפנות לבתי הדין הרבני והבעל צריך ליתן הסכמתו לגט. הבעיה נוצרת כאשר הבעל מסרב לתת גט לאישתו במזיד ומוכרז כסרבן גט. על פי ההלכה, בתי הדין אינם רשאים להכריח את הבעל לתת גט לאישה, אחרת תחשב הפעולה כ"גט מעושה" שאינו בר תוקף.

במידה ודייני בית הדין קובעים שבעל חייב לתת גט לאישתו ניתן לכפות עליו ואין חשש לגט מעושה. לפיכך, לבתי הדין ישנן סמכויות להפעלת סנקציות כנגד הבעל מאותו רגע בו פסקו כאמור. מטרת הסנקציות, ליצור לחץ כנגד הבעל במטרה שישתכנע ליתן גט לאישה. בתי הדין מוסמכים להחליט על הסנקציות הניתנות ובין היתר, להחרים את כרטיסי האשראי של הבעל, לשלול גמלה או קצבה שלו, לשלול את רישיון הנהיגה שלו, למנוע יציאתו מן הארץ ואף להורות על כליאתו.

חוק בתי הדין הרבניים (קיום פסקי דין של גירושין) התשנ"ה 1995 מסדיר את הסנקציות הניתנות כנגד הבעל, אולם ה בעיה בחוק הקיים הינה העדר קביעת מנגנון המורה כיצד לאכוף את ההגבלות והסנקציות הללו. נוצר מצב איום, בו הרשות נמנעת מלנקוט באמצעים הקיימים בחוק כנגד סרבני הגט וכתוצאה, נשים רבות נשארות עגונות ומטרת החוק אינה מגשימה עצמה.

בהצעת חוק בתי הדין הרבניים (קיום פסקי דין של גירושין)(תיקון- מתן צווי הגבלה ופיקוח על יישום החלטות בתי הדין), התשס"ח 2008, שהוגשה על ידי חברי הכנסת; גדעון סער, זבולון אורלב ויולי יואל אדלשטיין, הוצע מנגנון שיאפשר להגביר את השימוש בצווי ההגבלה והסנקציות המוטלות על סרבני הגט על ידי בתי הדין ויצירת מנגנון פיקוח ואכיפה שיוודא ביצוע ההגבלות בפועל.

במסגרת התיקון, הוצע להקים מערכת ממוחשבת שמטרתה פיקוח ובקרה על פסקי הדין שהתקבלו. למערכת האמורה יוזנו כל פרטי פסק הדין, לרבות מועד שליחת ההתראה לסרבן הגט וכך ניתן יהיה לעקוב אחר ביצוע פסקי הדין במועדים כדין.

כמו כן, הוצע להקים מערך אכיפה הכולל מפקחים שיפקחו אחר ביצוע הוראות חוק זה ויערכו מעקב ובקרה על המערכת הממוחשבת. כאשר המערכת תאתר מקרה בו לאחר 15 ימים מיום מתן פסק הדין המורה על קבלת הגט לא החל תהליך של הסדרת בגט, ישלח בית הדין הרבני התראה לבעל הדין על חובתו לקיום פסק הדין.

במידה ולא ניתן או התקבל גט בתום 60 ימים מיום מתן פסק הדין המורה על קבלת הגט, יתקיים דיון נוסף בפני הדיין שהחליט בעניין.
המערכת המוצעת, תאפשר בקרה שוטפת על פסקי הדין שניתנו ועל הליכי הגט בגינם ובכך ניתן יהיה לאכוף בצורה יעילה אחר ביצועם. המטרות בתיקון המוצע הם להקל על סבלן הרב של השנים העגונות ולקצר את משך ההמתנה לגט המיוחל.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]