חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לבעיות עיכול טיפול

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ניהול רזה קאיזן עסק מוטי קומפורטי

נושא המאמר: ניהול רזה בחברות קטנות ובינוניות
מאת: מוטי קומפורטי   שמור מאמר למועדפים

גישת הניהול הרזה (LEAN MANAGEMENT) או הייצור הרזה, אשר בשלושים השנה האחרונות, כבשה לה אחיזה איתנה בעולם המערבי ובעשור האחרון גם בישראל, היא תולדה של שיטות לייעול הייצור, השירות וכלל שרשרת האספקה אשר פותחו במפעלי חברת טויטה. כתמיד הראשונים ליישם שיטות ניהול חדשניות הן החברות הגדולות והמבוססות. אולם מרגע שמצטבר מספיק ניסיון בחברות הגדולות, השיטות החדשניות זולגות גם לחברות קטנות יותר. כך קורה גם בנושא הניהול הרזה. כשפעלתי ליישום תהליכי ניהול רזה בחברה גדולה, אחד הדברים שנדרשתי לעסוק בהם היה ללמד חלק מספקי החברה את התהליכים והשיטות הללו. כך מצאתי עצמי מבצע אירועי קאיזן בחברה של 60 עובדים ומוביל אותה לשיפורים. אולם בעוד חברות גדולות מסוגלות ליישם את כלל אסטרטגיית השיפור המתמיד של הניהול הרזה על כל כליה, חברות קטנות מסוגלות ליישם אותה בשלבים איטיים יותר. בד"כ חברות ויועצים המדברים על יישום ניהול רזה פונים בשלב הראשון לביצוע אירוע קאיזן. אירוע קאיזן מוביל ליצירת שיפור מהותי, בולט, שכל אחד מבין את יתרונותיו. אולם אירוע קאיזן, הנמשך חמישה ימי עבודה, בחברה קטנה עשוי לעצור את פעילות החברה באותו השבוע. זאת לעומת חברה גדולה, המבצעת אירוע קאיזן, בה הפעילות נמשכת תוך כדי האירוע. אירוע קאיזן עשוי להיות יקר לחברה קטנה, לא בגלל עלות היועץ אלא בגין העלות של קבוצת עובדים שאינם נותנים תפוקה בשבוע הקאיזן אך מקבלים תשלום מלא.

לכן הצעתי לחברות קטנות ליישם את הניהול הרזה בדרך מעט שונה, איטית יותר. הנקודה המעניינת כאן היא: שבדיוק באופן הזה, האיטי יותר, חברת טויוטה שפיתחה את השיטה יישמה אותה במפעליה במשך מספר עשורים. כשטויוטה החלה לפתח שיטה זו היא הייתה חברה קטנה ומדי פעם הוסיפה שיטה נוספת לייעול תהליכים. כך נולדה, לאט, לאט גישת הניהול הרזה. בפוסט הבא אביא דוגמאות למספר שיטות שחברות קטנות יכולות ליישם ללא הוצאות גבוהות ובהשקעת זמן מועטה למדי, אך אם יקפידו על היישום הרי שהצטברות השיפורים לאורך זמן יובילו לתועלות גבוהות, גבוהות מאוד. דוגמאות לתועלות: בחברת מזון קטנה, בארץ, שיפרו תהליך רכש מסוים ממשך של 300 יום ל50 יום, בחברה אחרת העוסקת בעיבוד שבבי פתרו בעיה של תיקי הזמנות ושרטוטים שהלכו לאיבוד ובחברת דפוס הצליחו להקטין את משך השבתת מכונת דפוס, בין הזנות, לאפס.
על השיטות השונות שעסק קטן ובינוני יכול ליישם כדי להתייעל תוכלו לקרוא באתר www.kom40.com

www.kom40.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מוטי קומפורטי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]