חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מי מפחד מנשירת שיער?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: משחקים בעסקים משחק ייעוץ עסקי אלעד הדר

נושא המאמר: משחקים בעסקים - ייעוץ עסקי
מאת: אלעד הדר   שמור מאמר למועדפים

כשהיינו ילדים אהבנו לשחק, פשוט אהבנו לשחק. הייתה זו הנאה צרופה, דרך מצוינת להעביר את שעות הפנאי אחרי הגן או בית הספר. שיחקנו, השתוללנו וחזרנו הביתה רק כשהעייפות החלה לתת אותותיה.

אם כן, מה נשתנה? השאלה מתבקשת.
למה "מבוגרים" לא משחקים יותר? למה ככל שעוברות השנים הרצינות תופסת את מקומה ולא מותירה מקום לצחוק ולפעילות משחררת? למה מנהל חייב להיות בעל ארשת פנים רצינית ומכובדת? האם זוהי האינדיקציה להיותו "הבוס הגדול"?
כמובן שלשאלה למה "מבוגרים" לא משחקים יותר? ישנה גם תשובה מתבקשת- "אין לי זמן אני עמוס....".

נצא מנקודת הנחה שהתשובה אין זמן מקובלת עליי (והיא לא), את רוב זמננו כאנשים מבוגרים אנחנו מבלים בעבודה (אם להיות מדויקים יותר, 70% מחיינו אנו מבלים בעבודה) האם אנחנו נהנים בעבודתנו כמו שנהנינו ממשחקים בילדותנו? האם בעלי עסקים נהנים לנהל את העסק שלהם כאילו הוא משחק או שהם סובלים ונלחמים בכל רגע נתון?

מה אם ישנה דרך לשלב את ההתלהבות שלנו ממשחקים כמו שהיינו בילדותנו, יחד עם העבודה שלנו כמנהלים או כעובדים? אם המחשבה על מקום העבודה כמרגש ומעורר (כמו משחק) נשמע לכם כנוסחת קסם הידועה למתי מעט, כדאי לכם לקרוא את המשך המאמר .

אין שום סיבה מוצדקת לכך שמקום העבודה יהיה מתיש, מתסכל, מאמלל, מקום שחובה להיות בו כדי להתקיים. עם גישה כזו הן המנהל והן העובד יוצאים מופסדים. כדי להבין כיצד ניתן ליהנות, לייצר ולהפיק במקום העבודה כדאי שנבין קודם לכן מה ההגדרה של משחק.

משחק מורכב ממטרות, מחסומים וחופש פעולה. במשחק עלינו להשיג את המטרה בעזרת חופש פעולה, למרות כל המחסומים שיש בדרך. השגת המטרה = ניצחון.
היזכרו במשחק שמאוד אהבתם כילדים ושימו לב ששלושת הפרמטרים הללו תמיד יתקיימו, בכל משחק!! אויב תמיד יהווה מחסום ובלעדיו כל משחק היה הופך משעמם.

ועכשיו, נהפוך את מקום העבודה למשחק- כל עבודה הינה מגרש משחקים וכולנו שחקנים.
כמנהל יש לך מטרות ויעדים ברורים לעסק, זהו המשחק העיקרי והמרכזי שלך, אתה יודע מה המטרה שלך ולאן אתה רוצה להגיע, מכיר את האויבים ואת המחסומים שלך היטב ואתה מתמרן ומנתב דרכך דרך כל אלה, לעיתים עליך להזיז שחקנים ממקום אחד לאחר, לעיתים עליך לשחרר את המחסומים כדי שהמשחק לא ייעצר וכל ניצחון קטן לאורך הדרך מקדם אותך לעבר המטרה העיקרית. במהלך המשחק יש לך חופש לבצע את כל הפעולות הנדרשות, שוב במסגרת הכללים והחוקים הקיימים.

ניקח למשל בעלים של משרד עו"ד גדול, המטרה שלו הינה לנצח בכל התיקים במשרד, כל תיק הוא משחק בפני עצמו, המנהל יהיה אחראי לשיבוץ השחקן המתאים לקרב המתאים, יסייע בפתרון מחסומים ובעיות שצצים בדרך, יגייס טקטיקה לניצחון במשחק ולבסוף יילחם מול האויב וימתין להכרעת השופט. המשחק של אותו בעל משרד הינו אינסוף קרבות קטנים שמתחילים ומסתיימים בניצחון, בהפסד או בתיקו.

וגמא נוספת היא בעל חנות בגדים שבמקום להיות מונע מהטלפונים הזועפים של מנהל הבנק שלו מחליט כי הוא ובעל הפיצוציה ליד יעשו מדי יום תחרות על גובה הפדיון היומי כשאר המפסיד מזמין את העובדים של העסק השני לגלידה בגלידרייה ממול, אומנם הרעיון פשטני אבל לא תאמינו איך כל הצוות ייכנס מיד לרוח המשחק, יעלה את המחזורים ולבסוף שני בעלי החנויות יהיו המנצחים במשחק.

דוגמאות למשחקים בעסק הן רבות אך הרעיון בבסיסו הוא פשוט, לבעל עסק יש אינטרס להביא להצלחת העסק שלו, מבחינה אישית וכלכלית כאחד, הצגת העסק וניהולו כמשחק, באווירה טובה של משחק, של שותפות ועזרה, מלחמה באויב משותף, אוסף של ניצחונות לאורך הדרך והתגברות על הפסדים, יהפוך בין רגע את מקום העבודה למייצר ומביא תועלת וחשוב מהכול- למקום שכיף להיות בו.

תחרותיות בין העובדים בעסק אינה פסולה, כל עוד היא שומרת על הוגנות ויושר ומתוך חשיבה על הצלחת העסק והתפתחותו.

איך עושים את זה?
הצג בפני עובד שלך את ההגדרה של משחק, בקש ממנו לתאר לך מה המשחק שלו בעבודה. אם הוא יצליח להסביר מה המטרה של תפקידו, עם אלו מחסומים הוא מתמודד, על אלו כללים עליו לשמור ואיך הוא מבצע את כל זאת, הוא בהחלט יכול לראות ולהפנים את עבודתו כמשחק. אם לא, פשוט עזור לו לראות את זה.

הנקודה החשובה ביותר, הקודמת לכל המאמר הזה הינה להעסיק עובדים שאוהבים את התחום בו הם עוסקים, ישרים ואמינים שמונעים מתפוקה והישגים ולא משום דבר אחר. בחירת השחקנים הינה קריטית ליצירת המשחק ומהווה בסיס עיקרו להתחלתו.


ישנם הרבה מקומות עבודה בהם מועסקים עובדים טובים שעונים על התכונות הנ"ל, הפיכת מקום העבודה למשחק יניע אותם קדימה, יפעיל אותם ויכניס אווירה נהדרת למקום העבודה.

אז החל ממחר כשמישהו ישאל אותך- מה אתה עושה בעבודה? תענה לו "אני משחק!!" רק שהפעם זה יהיה באמת.


www.bizsuccess.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלעד הדר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]