חיפוש מאמרים

12345 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הכנה לאודישן

    קישורי טקסט (לפרטים)
הכי קל להכיר ב jdate התחל עוד היום!

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: טיפול זוגי יעוץ זוגי זוגיות נישואין פסיכולוגיה

נושא המאמר: זוגיות סטודנטיאלית במבחן- כיצד לשמור על היחסים הזוגיים בתקופת הלימודים והבחינות?
מאת: ד"ר שרה ברסלרמן- יעוץ פרטני, זוגי ומשפחתי   שמור מאמר למועדפים


כיצד משפעה תקופת הבחינות על סטודנטים, ולא פחות חשוב מכך- על בני זוגם? איך לעבור את הבחינות בשלום- ולהישאר בזוגיות?

ד"ר שרה ברסלרמן, פסיכותרפיסטית ומטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית מתייחסת לתקופה הלחוצה של הסטודנטים – "חופשת" הבחינות.

מהן בעצם ה"סכנות" שאורבות לזוגיות של סטודנטים בתקופת המבחנים?
בכל קשר זוגי יש מעין חוזה לא כתוב, שנוצר מתוקף היחסים ובעצם מגלם בתוכו את חלוקת התפקידים בין בני הזוג. למשל - מי מזכיר למי, מי אחראי על הצד החברתי, מי מתקשר ככה סתם באמצע היום, ועוד. מה שקורה בתקופת המבחנים זה שה"הסכם" מתערער. אם שני בני הזוג עוברים תקופה לחוצה אז כל אחד יכול להתמקד במה שהוא צריך לעשות ואז הבעיה קטנה יותר. הבעייתיות מתחילה כאשר אחד מבני הזוג סטודנט והשני לא, ואז מופר החוזה הידוע והמוכר להם. למרות שבן הזוג שלא לומד מאוד ינסה להבין מבחינה רציונאלית ומאוד יפרגן, הרי רגשית הוא נעלב ופגוע, כי חסרה לו ההתייחסות אליה הוא רגיל. אם הזוג גר ביחד אז הטלטלה אפילו יותר גדולה, כי יש מטלות בבית שבגלל הלחץ הסטודנט לא יכול לבצע אותם. כל הגורמים הללו ביחד מבאים לרמות עצבים מאוד גבוהות ויש סיכוי גבוה לאווירה טעונה בבית.
נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא במצב שבו אחד מבני הזוג מפרנס והשני סטודנט, מפני שאז יש פוטנציאל לאווירה טעונה במיוחד. הצד המפרנס צריך להפגין אורך רוח מיוחד, ובמקרים כאלה ניתן לשמוע תגובות שמעידות על קנאה כמו "מה כל כך קשה ללמוד" "הלוואי ואני הייתי לומד" "אתה רק לומד, לא חוטב עצים". בעיני הצד המפרנס הלימודים עשויים להיתפס כלוקסוס ופינוק, ואז לסטודנט אין לגיטימציה להגיד "קשה לי", למרות שבעצם מדובר בתקופה לא קלה.

עם כל הלחץ שמסביב, זה הגיוני שבן הזוג הסטודנט ישחרר לחצים על החצי השני שלו, איך את ממליצה לפרטנר להגיב ?
הפרטנר אמור לתת לזה את המקום. לא לגרום לתחושת אשמה, לא ליצור מניפולציות רגשיות כמו "טוב אני כבר אשתעמם לי פה לבד", אלא להבין שזה תקופה שתעבור, ולנסות למצוא פעילויות אחרות שלא קשורות לסטודנט, דברים שהם בעצם מחוץ לזוגיות. אסור לחשוב שהתקופה מעידה על אופי היחסים.
חשוב שתגרמו לעצמכם להרגיש יעילים, כי זה עדיף מלהיות נעלבים. תפנקו ותקלו על בן הזוג הסטודנט, קחו על עצמכם יותר מטלות, ובסוף תקבלו פיצוי ביחס שיגיע אחרי המבחנים.

ומה לגבי ההיבטים האינטימיים של הזוגיות? להתנזר למשך חודשיים?
ממחקר שעשו על הבדלים בין המינים בתקופת המבחנים עולה שהחשק המיני בתקופה הזאת עולה אצל סטודנטים ויורד אצל סטודנטיות. אצל 63% מהסטודנטים החשק המיני עולה לעומת 72% מהסטודנטיות שטענו שהחשק המיני ירד.
בתקופה הזאת אפשר לראות בסקס כפעילות גופנית משמחת ומשחררת שלא כדאי לוותר עליה. ברור שבתקופה בה יש הרבה דברים לעשות, סקס נראה כמו בזבוז זמן, אבל סקס גם מטהר רגשית ועוזר בפריקת לחצים הן כפעילות מנטאלית והן כפעילות רגשית.

עם כל הלחץ מסביב, איך אפשר להקדיש כמה דקות ביום לבן הזוג?
חשוב לזכור שגם החצי הלא-סטודנטיאלי נכנס לחרדה מכל השינויים ולמרות שאין לחץ בפועל של הלימודים עליו, מדובר בתקופה לא קלה גם בשבילו. הייתי ממליצה לעשות דברים קטנים שימתיקו את הגלולה: להרגיע את החרדה על ידי שליחת הודעת טקסט מיוחדת, או לפזר בבית פתקאות נחמדות כמו "תכף חוזרת לעצמי, אוהבת אותך".

והנה עוד כמה טיפים מד"ר ברסלרמן במיוחד בשבילכם :
• לא ליזום בתקופה הזאת שיחות "יחסינו לאן". מי שלא לומד חש התרחקות מבן הזוג ואולי ינסה להוציא הבטחות מבן הזוג הסטודנט. כל החלטה שתקבלו עכשיו לא תהיה בסדרי העדיפויות הנכונים.
• חשוב להקפיד על שינה, על אף שזה נראה כמו בזבוז זמן בתקופה הזאת. על בן הזוג לדאוג שיהיה שקט ושתוכלו לישון כמו שצריך. אין לפרש את השינה של הסטודנט כזלזול או אדישות.
• מומלץ לאחסן את מד הנתינה והקבלה. בזוגיות יש נטייה למדוד כמה נתתי וכמה קיבלתי, צריך להבין שהמצב בו הנתינה לא מאוזנת הוא זמני, ומאידך כדאי שהסטודנט ייתן פידבקים ויראה לבן הזוג שהוא מעריך את הנתינה שלו. מילה טובה אחת יכולה לשנות את כל התמונה.
• לא לוותר על ספורט. יש נטייה בתקופת לחץ לוותר קודם כל על פעילות גופנית, שדווקא גורמת למצב פיזי ונפשי טוב יותר, ויכולת מחשבתית ברורה וחדה יותר .ד"ר שרה ברסלרמן (Ph.D.) יועצת זוגית ומשפחתית
חוף השנהב 61, חיפה 34980 טל.04-8262412 [email protected] www.family.co.ilwww.family.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר שרה ברסלרמן- יעוץ פרטני, זוגי ומשפחתי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]