חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הצחוק - שיטת ריפוי ולעזרה בהפגת מתחים ולחצים - ד"ר יפה שמעוני – נטורופתית.

    קישורי טקסט (לפרטים)
עסקים למכירה > שוק עסקים

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תוכנית עסקית תוכנית עסקית

נושא המאמר: יש לך סטארט אפ? תזרים המזומנים לוחץ? גבש תוכנית אופציות לעובדים - תוכנית עסקית
מאת: nir@gonogo.co.il   שמור מאמר למועדפים

יש לך סטארט אפ? תזרים המזומנים לוחץ?

גבש תוכנית אופציות לעובדיםבעשור האחרון גובשו תכניות רבות לשיתוף עובדים בהצלחת החברה בה הם עובדים, והדבר הפך למקובל בחברות בעולם ובארץ.


מדוע אופציות?

התחרות הקשה על גיוס עובדים מקצועיים ואיכותיים והצורך לשמר את העובדים בתוך החברה, מחייבים את החברות להציע לעובדיהן תמריצים חדשים ואטרקטיביים שיגרמו להם לבחור לעבוד בחברה ובשלב מתקדם יותר יהוו תמריץ להישאר בה לטווח ארוך.

התוכניות מגבירות את הזדהות העובדים עם החברה, וממריצות אותם להשקיע ולהתאמץ יותר, שהרי עכשיו הם בעלי מניות או בעלי אופציות למניות. ניתן לראות בצורת תגמול זו ניסיון לקשור את גורל העובדים עם גורל החברה ולשימור העובד בתוכה.יתרון נוסף שניתן לשיטת תגמול עובדים באמצעות מניות או אופציות למניות נובע מהעובדה שאין צורך להוציא מזומנים מהחברה: לא ביום הקצאת המניות/האופציות למניות ולא ביום המימוש. בשעה שמדובר על אופציות, שיקול זה יהיה משמעותי מאוד עבור חברות עם מחסור במזומנים וחברות הזקוקות למזומנים שישמשו מנוף לצמיחתה של החברה ולהשקעות נוספות.בעיה נוספת שהתגמול באמצעות מניות, או אופציות למניות, בא לפתור היא "בעיית הסוכן" המתוארת באמצעות הקונפליקט הבא: ההפרדה בין בעלי החברה, מנהלי החברה והעובדים יוצרת בעיות של ניגוד אינטרסים בין הגופים. מחד, בעלי החברה מאצילים סמכויות החלטה למנהלים ולעובדים/ת ,המשמשים כשליחיהם בחברה, כדי שאלו יקבלו החלטות שיעלו את ערך החברה. מאידך, הפעולות הנדרשות מהמנהלים/העובדים לקידום מטרות הבעלים, אינן עולות לעיתים בקנה אחד עם האינטרסים הספציפיים שלהם. מובן שבעיה זו רלוונטית בעיקר לעובדים בכירים בחברה, שלהם השפעה מהותית על פעילות החברה ועל ניהול מדיניותה ההשקעות שלה.
בעת הקצאת מניות או אופציות למניות, הופכים עובדי החברה לחלק מבעליה או לבעלים פוטנציאליים בה (במקרה של הקצאת אופציות למניות) כך הקונפליקט האמור מצטמצם ומטרות בעלי החברה ועובדיה משתלבות.חברות מקצות אופציות לעובדיהן ממספר מניעים:

1. קישור העובד לחברה לטווח ארוך.

2. תמריץ לשיפור ביצועי העובד בטווח הארוך והקצר.

3. יצירת זהות אינטרסים בין העובדים לבעלי המניות.

4. תחליף חלקי למשכורת, או בונוס, או תחליף להעלאתם.

5. ואולי חשוב מכל - תחרות מול חברות אחרות על משיכת העובדים לחברה.
על מה ניתן להתמקח?

כמו בכל משא ומתן, הדברים נתונים לדיון אולם צריכים להיות מציאותיים.

להלן מספר נושאים שניתן להתמקח עליהם:

א. הגדלת מספר האופציות שיוענקו.

ב. הורדת מחיר המימוש של האופציות

ג. הקדמת תקופות המימוש (ללא קיצור התכנית).מה מוכיח את קיום האופציות?

חשוב להדגיש כי יש צורך במסמך רשמי חתום מהחברה. הבטחת המנהל/ת כי יחולקו אופציות אינה בהכרח מספיקה. ברוב החברות, מקבל/ת העובד/ת "מכתב זכאות" בו יש הודעה רשמית על הקצאת האופציות והתנאים העיקריים שלה. לרוב מצורפת למכתב גם תכנית האופציות שאושרה על ידי החברה. הניצע נדרש/ת לאשר את קבלת המכתב.


www.gonogo.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י nir@gonogo.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!