חיפוש מאמרים

11868 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
10 טיפים לבחירת המנגל המושלם

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תאונות ברחוב תאונות רחוב עורך דין תאונות עו"ד תאונות

נושא המאמר: תאונות בשטח ציבורי - תאונות ברחוב - תאונות רחוב - עורך דין תאונות - עו"ד תאונות
מאת: עורך דין גיל גולדרייך   שמור מאמר למועדפים
פגיעות ברחוב – תאונה בשטח ציבורי

נפגעת עקב נפילה ברחוב ? נפלת בשטח ציבורי ונפצעת? האם הגורם לתאונה נובע מרשלנות עירייה או מרשלנות של גורם אחר ? אם כן, כדאי שתקרא את המאמר הזה הוא מיועד במיוחד בשבילך!
כאשר אדם נופל ונחבל או נפצע במקום ציבורי, יתכן שמגיע לו פיצוי כספי. השאלה שיש לשאול היא האם האחראים או הבעלים של המקום הציבורי התרשלו וכתוצאה מכך התרחשה התאונה. לדוגמא, אם אותו אדם נפל לתוך בור שהיה במדרכה, אזיי העירייה (או הרשות המקומית) אחראית לקיום המפגע. הרשלנות של העירייה נובעת מכך שעירייה סבירה אמורה לדאוג שהמדרכות שלה תהיינה תקינות ואם יש בורות במדרכות, על העירייה לתקן אותן בהקדם ולא לסכן את תושבי העיר. במקרים רבים מי שיצר את המפגע אינו העירייה אלא גורם אחר כגון: קבלן של העירייה, בעל עסק מקומי וכו'. גם במקרה זה העירייה אחראית, לפחות באופן חלקי, על קיום המפגע למרות שהיא תנסה להתנער מאחריות ולהטיל את האשם הבלעדי על הגורם השלישי.
חשוב לציין, כי למעשה כל מפגע שקיים בשטח העירייה עשוי לחייב אותה באחריות למפגע וליצור עילת תביעה. דוגמאות למפגעים: מכשולים שהושארו במקומות שבהם הולכים הולכי רגל (מדרכות, גנים ציבוריים וכו'..), בור ביוב פתוח, שבכת ביוב, שבולטת יתר על המידה מהכביש, שבר בשפת המדרכה, ריצפה רטובה, מדרגות לא תקינות, פסולת שהושארה במקומות ציבוריים, המהווה מכשול להולכי רגל, העדר תאורת רחוב מספקת ועוד...
חשוב לציין שהנתבעים בתביעות בגין פציעות במקומות ציבוריים יכולים להיות לא רק עיריות ורשויות מקומיות אלא גם נתבעים נוספים. להלן פציעות, שהנתבעים בגינן יהיו גורמים אחרים מלבד הערייה:
· נפילה או פציעה במועדון ספורט, מועדון חברים, מתנ"ס, בית ספר, תנועת נוער וכו'...
· בריכת שחיה ציבורית או בריכה של קנטריקלאב או מועדון ספורט.
· נפילה או פציעה בבית מלון או אכסניית נוער או בית הארחה.
· נפילה או פציעה בקניון, מרכז קניות, חנות, מסעדה, פאב, מוזיאון, אולם חתונות,גן חיות, אולם קולנוע, תיאטרון וכו'...
· נפילה או פציעה כתוצאה מעבודות שביצעו קבלן או חברה קבלנית.
· נפילה או פציעה בפארק מים, פארק שעשועים, מגרש משחקים.
על בעל המקום ו/או מפעיל המקום, שבו התרחשההתאונה מוטלת החובה למנוע מפגעים שעלולים לסכן את הציבור שמסתובב במקום. כך למשל אם לדוגמא ברצפת המסעדה יש מדרגה שבורה, שלקוח או עובד של המסעדה עלול למעוד בה, מדובר במפגע שעל בעלי המסעדה ומפעיליה מוטלת החובה למנוע אותו ולכל הפחות כאשר מדובר במפגע שזה עתה נוצר יש להזהיר את הציבור מפניו באמצעות שילוט מתאים. גם פציעה אשר נגרמה בשל תכנון לקוי של מדרגות, מעקות ו/או כל מבנה אחר, יכולה לבסס תביעה לקבלת פיצויים. למרבית חלקי המבנים (כמו: מדרגות, מעקים, שיפועים ועוד) קבע מכון התקנים תקן שמחייב על פי חוק. אם בעל המבנה ו/או מחזיק המבנה לא פעל על פי התקן יש בכך משום רשלנות מצידו וזה יכול לבסס עילה לתביעת פיצויים בגין נזקי גוף. גם הזנחה של בעל המקום או מפעילו בעניין התחזוקה של המקום שגורמת בסופו של דבר לנזק גוף תחייב גם היאבפיצוי כספי.


טיפים ועצות לנפגעים במקומות ציבוריים
1. יש לקחת את כל הפרטים של העדים לתאונה (במידה ויש כאלה). העדים האלה יהיו חיוניים ביותר לצורך ביסוס התביעה כנגד הנתבע/ת. יש לגבות מהם עדות באמצעות תצהיר במשרדו של עורך הדין וזרצוי ככל האשפר לעשות זאת סמוך למועד אירוע התאונה. אם בשלב מאוחר יותר העדים מסיבות שונות ילקו "בשכחה" ניתן יהיה לרענן את זיכרונם באמצעות התצהירים.
2. יש לצלם את המפגע, שגרם לתאונה מיד לאחר התאונה. יש לעשות זאת בהקדם מאחר ובמקרה שמחליטים לתבועה לדוגמא את העירייה, העירייה עלולה לתקן את המפגע לפני שהספקנו לצלם אותו ואז יהיה קשה להוכיח את רשלנותה. יש לצלם מספר רב של תמונות ממספר זויות שונות וכן ממרחקים שונים. כמו כן, יש להוסיף בחלק מהתמונות סרגל או סרט מדידה שיסייעו להמחיש את גודל המפגע ועומקו. מומלץ שלא להיעזר בצלם מקצועי וזאת משתי סיבות:
א. מרבית הצלמים המקצועיים לא יודעים על מה לשים את הדגש, כך שהתמונות שהם מצלמים לא בהכרח שימושיות יותר מתמונות שמצלם אדם שאינו צלם מקצועי.
ב. אם יתנהל משפט יהיה צורך להביא את הצלם, על מנת שיעיד שהוא זה שצילם את התמונות ואז הוא ידרוש בעבור זה סכום כסף נוסף וחבל.
יש לצרוב ולהעביר את קובץ התמונות כגיבוי למס' מקומות לרבות דיסק שיהיה בתיק התביעה. במרבית המקרים אם לא נוקטים בצעד זה, כשבסופו של דבר יש צורך בקובץ מסתבר שמישהו במשפחה בטעות מחק אותו.
3. יש להתפנות לבית חולים או לכל מוסד רפואי אחר מיד לאחר קרות אירוע התאונה. כל עיקוב בקבלת טיפול רפואי עלול לפגוע בזכויות המשפטיות של הנפגע. לפני שעוזבים את המוסד הרפואי יש לוודא שהרופא לא התרשל במילוי המסמך הרפואי, ורשם במדויק את כל התלונות וכמובן גם את נסיבות התאונה. אם בטעות הרופא כתב נפילה על הכביש במקום נפילה על המדרכה, הוא עלול לסבך את התיק במשפט שימשך שנים ויעסוק אך ורק בסוגיית איכן בדיוק התרחשה התאונה. כמובן, שאם הרופא שוכח לתעד תלונות על כאבים ו/או מגבלה בתנועות, מאוחר יותר יהיה מאוד קשה לשכנע את בית המשפט שהכאבים מהם סובל הנפגע מקורם בתאונה.
4. יש לצלם במצלמה (שוב לא ע"י צלם מקצועי) את כל חלקי הגוף שנפגעו בתאונה לרבות שריטות, שפשופים, המטומות (סימנים כחולים) ושאר סימני הפציעה. זכור! לאחר מס' ימים הפצעים מגלידים ולא ניתן יותר לצלם אותם. בחלק מהתמונות כדאי שגם הפרצוף של הנפגע יהיה מצולם כי אחרת עלולה חברת הביטוח לטעון שהתמונות הן של אדם אחר ולא של התובע.
5. יש להיוועץ ובהקדם, עם עורך דין שעוסק בתחום נזקי הגוף ושהינו מיומן לתאונות במקומות ציבוריים.
6. יש לשמור על כל המסמכים המעידים על ההוצאות שהוצאו בעקבות התאונה.
7. אין לשוחח עם החוקרים מטעם חברת הביטוח של העירייה בטרם נועצת בעורך דין. במרבית המקרים עורכי הדין אוסרים על הפצועים מהתאונות לשתף פעולה עם החוקרים. זכור! החוקר הוא בדרך כלל נגדך, מקליט את החקירה ועושה שימוש אך ורק באינפורמציה שיכולה לשמש כנגדך. מיותר לציין, שאסור גם לחתום לחוקר על שום מסמך, אפילו לא מסמך שמאשר את כתובת המגורים שלך.
8. אין ליזום פניות כלשהן לאף גורם בכתב ו/או בע"פ לרבות חתימה על טפסים שונים בטרם התייעצתם עם עורך דין המומחה לתאונות במקומות ציבוריים.
9. אסור לתת מסמכים מקוריים לאף גורם. במידה ויש צורך להשאיר מסמכים רפואיים יש להשאיר אך ורק עותק ואת המקור לשמור אצלכם.
10. יש לשקול הגשת תלונה במשטרה בנושא המפגע, אך אסור לעשות זאת מבלי להיוועץ תחילה עם עורך הדין, שייצג אתכם בתביעת נזקי הגוף.
ראה באתר גם מידע משפטינוסף בנושאים הבאים : תאונת מדרכה תאונת בור בכביש, בורבמדרכה, נפילות על המדרכה, נפילה ברחוב, נפילות החלקה ברחוב,תאונות רחוב, פגיעות גוף עקב החלקה, תאונת נפילה לבור, החלקה במדרכה, מעידה ברחוב, פציעה ברחוב.

האמור במאמר זה אינו בא להחליף התייעצות עם עו"ד מומחה לתאונות במקומות ציבוריים. המאמר הוא כללי ובכל מקרה פציעה מסוים יהיו המלצות שונות. אם לאחר ההתייעצות בעו"ד יהיו סתירות בין הנאמר במאמר זה ובין המלצותיו של עורך הדין, תמיד יש להעדיף את המלצותיו של עורך הדין ששמע את המקרה הספציפי.
אנא פנה אלינו לקבלת יעוץ חינם!
1800-229-444
אתרנו באינטרנט:
www.gil-law.co.il

www.gil-law.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עורך דין גיל גולדרייך שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!