חיפוש מאמרים

12034 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תכונות וסוגי יונים - הרחקת יונים - סילוק יונים - גירוש יונים - יונים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מעקות מעקה דלתות דלתות ברזל

נושא המאמר: תפיסת המעקה ביהדות - דלתות ברזל - מעקות - ועשית מעקה לגגך - דברים פרק כ"ב - מצוות עשה
מאת: alon   שמור מאמר למועדפים

" כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך ולא תשים דמים בביתך כי יפול הנופל ממנו " דברים פרק כ"ב ,ח' הלכה א: מצוות עשה לעשות אדם מעקה לגגו שנ'+דברים כ"ב ח'+ועשית מעקה לגגך. רמב"ם הלכות רותח ושמירת הנפש פרק י"א גובה המעקה אין פחות מעשרה טפחים( כ-80 ס"מ) כדי שלא יפול ממנו הנופל, וצריך להיות המחיצה חזקה כדי שישען האדם עליה ולא תיפול, וכל המניח גגו בלא מעקה ביטל מצוות עשה ועבר על לא תעשה שנ' ולא תשים דמים בביתך. רמב"ם הלכות ברכות פרק י"א הלכה י"ב מצוות מעקה להסיר המכשולים והנגפים מכל משכנותינו, ועל זה נאמר (דברים כ"ב ,ח') ועשית מעקה לגגך. והענין הוא שנבנה קיר סביב הגגות וסביב הבורות והשיחין ודומיהן כדי שלא תכשל בריה ליפול בהם או מהם, ובכלל מצוה זו לבנות ולתקן כל כותל וכל גדר שיהיה קרוב לבוא תקלה ממנו, וזה שהזכיר הכתוב לגגך, דבר הכתוב בהווה ולשון ספרי (כאן),ועשית מעקה, מצות עשה. ספר החינוך מצוה תקמו-מצות מעקה מדיני המצוה מה שאמרו זכרונם לברכה (סוכה ג' ע"א)שאין חיוב המעקה אלא בבית שיש בה דירה,אבל בית האוצרות ובית הבקר וכל היוצא בהן וכל בית שאין בו ארבע אמות על ארבע אמות, פטור מן המעקה וכן בתי כנסיות ובתי מדרשות, לפי שאינן עשויין לדירה, ומה שאמרו זכרונם לברכה שאם היתה רשות הרבים גבוהה מגגו אין זקוק למעקה, שנאמר כי יפול הנופל ממנו, ולא בתוכו,ושיעור גובה מעקה, עשרה טפחים.


תפיסת המעקה ביהדות - דלתות ברזל - מעקות - ועשית מעקה לגגך - דברים פרק כ"ב - מצוות עשה

www.ariha.co.il/index.html


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י alon שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!