חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
למומחים בלבד: מה באמת אנשים חושבים עליך?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: EGO אגו פסיכולוגיה שי טובלי

נושא המאמר: שי טובלי - על מושג האגו - אגו - EGO
מאת: שי טובלי   שמור מאמר למועדפים

אגו (EGO) – בפסיכולוגיה, אגו הוא המתווך שבין שני כוחות: ה"איד", המכיל את התשוקות הפרימיטיביות (כמו רעב, זעם וסקס), והסופר-אגו, המכיל נורמות חברתיות, עקרונות מוסריים וטאבואים, אשר האדם מפנים. במלים פשוטות, האגו הוא זה ששומר על איזון בין הדחפים הפנימיים של האדם לבין הציוויים החברתיים, ולכן אגו "בריא" הוא כזה שמצליח לשמור על האיזון הזה. האגו הוא גם מה שמעורר את תחושת העצמי באדם. בעולם הרוחני בן זמננו נעשים שימושים שונים לחלוטין במושג. כך, אגו עשוי להתפרש כאשליה עצמה, העומדת בינינו לבין התמזגות עם החיים, המציאות או אלוהים. בהקשר זה, אגו מוגדר כהזדהות של מודעותנו עם הגוף והנפש, הזמן והמרחב המסוים, אשר יוצרת אשליה של הפרדה, ניתוק ובידוד משאר החיים או אפילו מאלוהים. לאור זה, מטרת המסע הרוחני תהיה "הכחדת האגו" או "מות האגו". המורה הרוחני האמריקאי אנדרו כהן מתאר את האגו כצורך הכפייתי של האדם לראות את עצמו כמיוחד, נפרד ושונה מאחרים, כאשר שחרור מאגו הוא שחרור מהצורך לראות את עצמנו כשונים או כמיוחדים בכל דרך שהיא. המורה הרוחני אזיז כריסטוף מתאר אגו כ"תנועה של מודעות עצמית, המתבססת על תחושת העצמי הקבועה. היכולת לייחוס עצמי". הרב המקובל דיוויד קופר מדבר גם הוא על אגו כיכולת לייחוס עצמי, אשר ניתן להתעלות מעליה. לטענתו, כל עוד יש זמן – עבר או עתיד – יש אגו. גישות אחרות עשויות לתאר אגו כיסוד בתוכנו שמנסה "לקחת" מהחיים ללא הרף או, לחילופין, כיסוד הדוחה והמעכב התפתחות. ישנם ויכוחים רבים בעולם הרוחני בנוגע לאגו – ויכוחים שבדרך כלל נובעים מתפישות שונות של המושג. יש כאלה שטוענים שהאגו צריך "למות" ויש הטוענים שרק ההזדהות שלנו עימו חייבת לחדול. יש הקובעים שהאגו הוא תופעה רעה ושלילית, ולעומתם כאלה הקובעים שהאגו הוא חלק טבעי מהחיים. ישנן גישות (בייחוד בדתות) המדברות על תהליך של הפחתת האגו או ביטולו באמצעים שונים כמו שירות, הקרבה ונתינה, וישנן גישות המציגות דרכים אחרות לחלוטין לשחרור מאגו, כמו אי-הזדהות או הקשבה נייטרלית. מי שמרגיש שהעניין מורכב מדי, יכול לאמץ את גישתה של המורה ההודית אמאג'י, שאמרה בפשטות: "למה לדבר על אגו, כשהאגו כלל אינו קיים?".


שי טובלי  - על מושג האגו - אגו - EGO

www.newsun.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י שי טובלי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!