חיפוש מאמרים

12031 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תקשורת סלולארית בבית פרטיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פוליו התיישנות חוק הפוליו עורך דין פוליו שיתוק ילדים

נושא המאמר: זהירות - התיישנות בחוק הפוליו - עורך דין פוליו - התיישנות חוק הפוליו - שיתוק ילדים
מאת: עורך דין גיל גולדרייך   שמור מאמר למועדפים

זהירות - התיישנות בחוק הפוליו - עורך דין פוליו - התיישנות חוק הפוליו - שיתוק ילדים

זהירות - התיישנות בחוק הפוליו בחודש מרץ 2007 חוקק בכנסת חוק פיצוי לנפגעי פוליו (להלן: חוק הפוליו). חוק הפוליו נועד לפצות את נפגעי הפוליו בין השאר בשל מחדליה של ממשלת ישראל בטיפול בנפגעי הפוליו. חוק הפוליו עבר בכנסת לאחר מאבקים קשים של ארגון נכי הפוליו. ארגון נכי הפוליו בהנהגת מר דורון יהודה ועוד מספר נכים, שמהווים את הגרעין הקשה של ארגון נכי הפוליו, אילצו את הממשלה להצביע בעד חוק, שמלכתחילה היא התנגדה לו. בסה"כ חוק הפוליו הינו הישג מדהים לציבור נכי הפוליו וזאת למרות, שהמוסד לביטוח לאומי יצר מספר קשיים שמרביתם נובעים מפרשנותו החד צדדית של חוק הפוליו. הקושי המוכר ביותר הוא הפרשנות החד צדדית, שנתן המוסד לביטוח לאומי למילה "ישראל" המופיעה בחוק הפוליו. פרשנות זו הביאה לכך, שכמה עשרות של נכי פוליו, שנולדו בישראל לפני קום המדינה ולקו בפוליו לפני קום המדינה, אינם מקבלים את המענקים והגמלאות שהחוק מקנה. בז'רגון המקצועי של העוסקים בחוק הפוליו קבוצה זו נקראת "הפלשתינאים" וזאת מכיוון, שהמוסד לביטוח לאומי טוען, שהם קיבלו את הפוליו בפלשתינה ולא בישראל. פרשנות זו הובילה גם לבקשות והצעות לתיקון חוק הפוליו וגם לעתירה בבג"ץ. כולנו מקוים שבג"ץ יפסוק לטובת הפלשתינאים ולפחות בעיה זו תיפתר. חשוב לזכור שיש בחוק הפוליו ליקויים ואתגרים נוספים. בחלקם, מטפל ארגון נכי הפוליו וחלקם יתבררו בבתי הדין לעבודה ולהערכתי אנו צפויים לראות בקרוב עתירות נוספות לבג"ץ בעניינים נוספים בעניין חוק הפוליו. במאמר זה ברצוני לציין, שרצוי שכל נכי הפוליו יגישו את התביעות לא יאוחר מיום 31.12.2008 מאחר ומי שיתמהמה, עלול לאבד חלק משמעותי מזכויותיו. על פי סעיף 14 ב' לחוק הפוליו, יש להגיש את טופסי התביעה עד לסוף שנת 2008. מי שיגיש את טופס התביעה למוסד לביטוח לאומי לאחר 31.12.2008 עלול לאבד את זכותו לקבל את הגמלאות הרטרואקטיביות מינואר 2007 וכמובן גם את המענק החד פעמי (ע"ס 51,400 ₪, או 102,800 ₪, או 123,360 ₪ - תלוי בדרגת הנכות). נכה שיגיש את התביעה לאחר 31.12.2008 יקבל בוודאות רק את הגמלאות החודשיות, לגבי שאר הזכויות שחוק הפוליו מקנה קיימות שתי אפשריות: או שהנכה לא יקבל כלל את אותן זכויות או שיקבל רק את חלקן. הדבר תלוי בין השאר "בטוב ליבו" של המוסד לביטוח לאומי וכן בדרך פרשנותו של המוסד לביטוח לאומי את סעיף 14 ב' לחוק פיצוי לנפגעי פוליו. אני בדיעה, שכדאי לפעול לפי האמרה הידועה "חכם לא נכנס לצרות שפיקח יודע לצאת מהן". לכן אני ממליץ לכל ציבור נכי הפוליו, להיות חכמים ולהגיש את טפסי התביעה. גם למי שאין בידיו עדיין את מלוא החומר הרפואי הנוגע למחלת הפוליו, מומלץ להגיש את התביעה ללא מסמכים רפואיים ו/או מסמכים אחרים ופשוט לעכב את הזימון לוועדה עד שהוא יצליח לאתר את כל החומר הנדרש להוכחת תביעתו. אציין כי אני ממליץ גם לכל נכי הפוליו שמכונים "הפלשתינאים" להגיש את התביעות ולהמתין להחלטת בג"ץ. זה יהיה עצוב מאוד אם הבג"ץ יקבע שהפלשתינאים זכאים ליהנות מהזכויות שמקנה החוק, והמוסד לביטוח לאומי יעניק את מלוא הזכויות רק לאלה שהגישו את התביעות לפני 31.12.2008. אנו יודעים שאם המוסד לביטוח לאומי יוכל לפרש את החלטת הבג"ץ בפרשנות מצמצמת ו"חסכונית" הוא יעשה כן. אז כדאי להיות חכמים ולא להיות פיקחים, שיאלצו לחכות לעתירה נוספת לבג"ץ בנושא זה. הרחבה נוספת המתייחסת לחוק הפוליו ולזכויות נפגעי פוליו ניתן למצוא באתר שלנו שכתובתו: www.gil-law.co.il אין במאמר זה לשמש תחליף להתייעצות אישית עם עורך דין המיומן בחוק הפוליו.

www.gil-law.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י עורך דין גיל גולדרייך שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!