חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הסרת משקפיים בלייזר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גלי צבי ויס צלילות הערפל כתיבה יוצרת

נושא המאמר: גלי צבי ויס צלילות הערפל – מעבדה ספרותית - צלילות הערפל - כתיבה יוצרת
מאת: אריקה ברץ   שמור מאמר למועדפים

גלי צבי ויס צלילות הערפל – מעבדה ספרותית - צלילות הערפל - כתיבה יוצרת


מעבדה – היא מקום בו נערכים מחקר וניסויים מדעיים (הגדרת הויקיפדיה), אך לא רק ניסויים מדעיים נערכים במעבדה מסתבר, אלא גם ניסויים רעיוניים ופילוסופיים. הספר "צלילות הערפל", הוא דוגמה טובה לכך. בתנאי מעבדה-ספרותית, יוצאת הסופרת, גלי צבי-ויס, עם טבע האדם אל מסע סיפורי המוביל אל אמירתה האישית. כמו עכבר מעבדות, היא מוליכה את טבע האדם במבוכים שונים ומפותלים, מובילה אותו אל מסקנתה הסופית. שאלת השאלות ב"צלילות הערפל" היא, האם ניתן ליצור עולם ללא מלחמות. מתוך הנחה, כי טבע האדם רע מנעוריו (הובס), והצורך הבסיסי של האדם לשלוט ללא עוררין (מסיבות אלה או אחרות), הוא מחולל המלחמות העיקרי. מנגד, מעוצב הסמן הימני של הטוב האנושי, בדמות האהבה והאמנות. אלו הם, לשיטתה של הסופרת, שני מוטיבים מזוככים ביותר של הטוהר האנושי והטוב הטמון בו. מיה שוורץ, גיבורת הספר - מרשה לעצמה במערכת נסיבות שאפשרו זאת - לערוך ניסוי בבני-אדם. ניסוי הנוגע בטבע האדם. הימים הם ימי חורבן בעולם. מלחמת העולם השלישית מחריבה כל חלקה טובה. אל תוך הכאוס הזה, זוהרת לעיני השורדים, קרן-אור אחת בדמותה של מיה שוורץ. היא מגיחה מן המקלט האטומי שבנתה לעצמה, שנים קודם לכן, נתפסת בעיניהם כתקווה בהתגלמותה. באותם ימים כשמתי-המעט שנותרו בעולם, מזועזעים, כואבים ומלקקים את הפצעים, מיה היא האור שבקצה המנהרה. הללו נוהים אחריה ומוצאים בה את תקוותם האחרונה. מיה שוורץ, מבקשת ליצור זן חדש של אנשים. זן חדש של מנהיגים. עולם ללא אהבה (רק סקס חופשי), עולם ללא אמנות – רק תחומי עיסוק רציונאליים, כאלה שאינם נוגעים בנפש האדם או במורכבותה. בתנאי המעבדה הספרותית האלה, מתרחשים דברים מפתיעים, אשר בסופו של יום (או של ספר), יוצאת ג'ג'ינה-המנהיגה העתידית למלחמה קטנה ופרטית משלה. מלחמה על אהבה. אך מלחמה היא מלחמה: פרטית, קבוצתית או גלובאלית, היא תובעת קורבנות, והקורבן העיקרי הוא החזרת עטרה ליושנה: תערובת בלתי מעוררת של טוב ורע גם יחד בנפש האדם ובבסיסו.
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אריקה ברץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]