חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עיצוב רהיטים ותיאום ציפיות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גלי צבי ויס צלילות הערפל כתיבה יוצרת

נושא המאמר: גלי צבי ויס - צלילות הערפל – אלגוריה וסימבוליקה בכתיבה
מאת: אריקה ברץ   שמור מאמר למועדפים

אלגוריה – היא יצירה שיש לה משמעות מעבר לתוכנה המפורש והגלוי של היצירה עצמה. אלגוריה נועדה להעביר מסר או מוסר השכל באמצעות הסיפור, לרוב תוך שימוש בהקבלה (אנלוגיה) לחיינו.
קטעים רבים בספר "צלילות הערפל", הם קטעים אלגוריים, אשר נועדו להעביר מסר כלשהו לקורא. אחד המסרים הסמויים בספר זה, נוגע לנושא השליטה.
שליטה באשר היא: אם זו שליטה בין בני זוג, במובן הפרטני או במובן הקולקטיבי בין עמים. אמירתה של הסופרת גלי צבי-ויס בנושא זה, היא אמירה נוקבת וברורה, הבאה לידי ביטוי באלגוריה הרכיבה על הסוס.
הסוס ורכיבה עליו, עובר כחוט השני לאורך הספר כולו. ג'ג'ינה – אותה נערה צעירה שהוכשרה להיות שליטה על מדינת מיה, בהגיעה לגיל 18, לומדת את אמנות הדרסז'. הדרסז' הוא ענף מיוחד בתחום הרכיבה, רכיבה אמנותית, המחייבת שליטה מירבית על הסוס.
כאשר מגיע שאול אל הטירה-הנעלה, מקום חינוכה ומגוריה של השליטה העתידית, הוא מנסה לעלות על הסוס ונופל ממנו. בנג'ו – מדריך הרכיבה של הטירה, מבהיר לשאול את סוד השליטה.
"תוך דקות ספורות מצאתי את עצמי שרוע על החול הרך, מלחך חול מטריד, והסוסה דוהרת לה הלאה ממני..." מספר שאול הפיסיקאי (צלילות הערפל עמוד 146) ואז בנג'ו המדריך מבהיר לשאול את סוד השליטה:
"לכל אדם יש סוד," אמר לאחר זמן מה, "ומשער אני שגם לך," סיכם ולא ציפה כלל לתשובה.
"לעיתים נבחר הסוד בקפידה תוך ידיעת המטרה...כדי להבהיר לך למה הכוונה אשאל אותך שאלה, מוכן?"
"בבקשה."
"מהו לפי דעתך משקלו של סוס, משקל ממוצע?"
"איני יודע...מאה קילוגרם אולי."
"הוסף," אמר בנג'ו בחיוך.
"מאתיים?"
"נראה שהסוס הצליח להסתיר ממך עובדה מאוד חשובה, שאילו ידעת אותה הייתה מעמיקה ראייתך. ובכן," אמר לאחר שתיקה קצרה, "חמש מאות קילוגרם הוא משקלה של HOPE הסוסה."
"חצי טון?" תמהתי בלחישה.
אז התקרב אלי ולחש: "גלה י בבקשה, מהו משקלך."
"שבעים וחמישה," אמרתי בלחישה ולאוזניי הגיע רק קול צחקוקו ואז אמר בקצרה: "לא אוכל ללמדך את התורה כולה על רגל אחת. אומר רק זאת: השליטה טמונה בסוד נצור."
"ושחרורו? האם לעולם לא ייעשה?" שאלתי.
"מוטב שייעשה רק כשאין מוצא. אך יש בכך משום סכנה."
"ומהי?" תהיתי.
"אין זה ניתן להגדרה ברורה, אך אפשר שלאחר גילויו תבוא הנפילה..."

סיפור הרכיבה על הסוס, הוא סיפור אליגורי מובהק המכוון אל אמירתה של הסופרת בדבר השליטה ודרך התהוותה במציאות חיינו.

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אריקה ברץ שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!