חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
השתלשלות פניית מבוטח לחברת ביטוח – סיפור אמיתי ומעניין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שי טובלי מורה רוחני

נושא המאמר: שי טובלי על מושג אי-אלימות (NON-VIOLENCE)
מאת: שי טובלי   שמור מאמר למועדפים

אי-אלימות (NON-VIOLENCE) – מושג בהינדואיזם, בג'איניזם ובבודהיזם. שורשיו של עקרון אי-האלימות נעוצים בערים של עמק האינדוס לפני הפלישה הארית. שם החל התהליך האיטי וההדרגתי מהחברה הוודית שבה נהגו להעלות קורבנות לעקרון אי-האלימות, שכלל צמחונות וכבוד לפרה ולחיות אחרות. עיקרון זה בולט במיוחד בתורה הג'אינית מהמאה השישית לפני הספירה, הקרובה מאוד לתרבות ההינדית. גם הבודהיזם המוקדם כלל תורות אי-אלימות רבות.
לאי-אלימות יש היבטים פאסיביים ואקטיביים כאחד. על פי גנדי, המנהיג ההינדי הנערץ, משמעה "יראת כבוד כלפי החיים". בכתב הקודש הג'איני המרכזי נכתב: "אם אדם הורג יצורים חיים, או ממית יצור חי באמצעות אדם אחר, או אפילו מסכים הסכמה שבשתיקה להמתתו של אחר, חטאו הולך ומתעצם". ובטקסט אחר נכתב: "בגרימת כאב ליצורים אחרים האדם גורם כאב לעצמו, ועל כן הוא ייוולד מחדש כאחד מהם". בג'איניזם אפילו הבערת אש היא אסורה, משום שהיא עלולה לפגוע ביצורים חיים, וגם קטיפתו או עקירתו של צמח לשם הנאה. ניתן לסכם את העיקרון בציטוט הג'איני הבא: "כל היצורים הנושמים, כל היצורים הקיימים, כל היצורים החיים, כל היצורים כולם, אין לפגוע בהם או להכאיב להם, להעליבם, לענותם או לגרשם". אולם בסופו של דבר, הבודהיזם ולא הג'איניזם הוא שהצליח להפיץ את העיקרון בעולם ההודי כולו, דרך קיסרים בודהיסטים כמו אשוקה שאסרו על פגיעה בבעלי חיים.
בהינדואיזם העיקרון נקשר בעקרון ה"דהרמה" (עקרון הפעולה הנכונה), והוא נחשב לאחד מחמש ההגבלות של היוגה. כאמור, המתרגל ההינדי המפורסם ביותר של אי-אלימות היה מהטמה גנדי, שראה בעיקרון אפילו נשק פוליטי רב עוצמה. הוא כותב: "הדת שלי מבוססת על אמת ועל אי-אלימות. האמת היא האלוהים שלי ואי-אלימות היא הדרך להגיע אליו".

www.newsun.co.il/main.php?id=16


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י שי טובלי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!