חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ירח דבש בתאילנד

    קישורי טקסט (לפרטים)
מאות עסקים למכירה - לחץ כאן
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מחוקק ישראלי מס הכנסה צורכי מס חברות

נושא המאמר: כיצד המחוקק הישראלי (פקודת מס הכנסה) רואה חברה כתושבת ישראל לצורכי מס?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]


הקמת חברה הוא צעד בעל היבטים חשבונאיים ומשפטיים חשובים במעלה, אשר יש לשקול אותם עוד בטרם בעלי מניותיה של החברה מחליטים להקימה. יוזמי הקמת החברה עושים לאל ידם על מנת לקדם את החברה, בוחנים הצעות אשראי מבנקים שונים, בוחרים את מיקומה האופטימאלי של החברה, דואגים לנהל את ספריה של החברה כדבעי, בוחרים עובדים ומנהלים לחברה ואף את הדירקטורים שלה תחת זכוכית מגדלת ועוד אך לצערנו הרב, אינם שמים לב להשלכות המס.

כך למשל גורסים מקימי החברה, כי הקמת חברה במדינה זרה תמנע מהם תשלום מס למס הכנסה או למצער תקטין את חבות המס ועוד כהנה וכהנה הנחות מוטעות ושגויות מהשורש. הנחות שגויות אילו מקבלות משנה תוקף, לאור הרחבה בסיס המס בישראל במסגרת רפורמת המס שנכנסה לתוקפה בשנת 2003, אשר עיקרה מעבר משיטת מיסוי טריטוריאלית, לפיה המס יחויב על הכנסה המופקת בתחומי מדינת ישראל, לשיטת מיסוי פרסונאלית לפיה המס יחויב בהתאם לזהות מפיק ההכנסה ולא למיקומה.

בפקודת מס הכנסה ישנם שני מבחנים לקביעת תושבות של חברה לצורכי מס, אשר בהתקיים אחד מהם תחשב החברה כחברה תושבת ישראל לצורכי מס:

(א) מקום התאגדות החברה – חברה שמקום האגדה הוא מחוץ לישראל. ודוק, לאור המבחן השני שלהלן, חברה שנרשמה רק באופן פורמאלי בחו"ל, בעוד שמרכז הניהול והשליטה של החברה מתקיים בארץ, עדיין תחשבנה כחברה תושבת הארץ לצורכי מס.

(ב) מקום השליטה והניהול של החברה - המבחן השני הוא מבחן מהותי באופיו, אשר מטרתו לבדוק מהיכן מתבצעים השליטה והניהול של עסקי החברה הזרה. בין יתר בדיקותיהן העיקריות של רשויות המס, להלן הקריטריונים העיקריים:
מיקום קביעת המדיניות העסקית של החברה.

מיקום קבלת ההחלטות האסטרטגיות ומימושן בפועל.
מיקום צמיחת הצורך לקבל החלטה בעניין מסוים.
מיקום ביצוע עבודות ההכנה המהוות בסיס לקבלת החלטות.

בנוסף לקריטריונים העיקריים הנ"ל, תושב ישראלי המחזיק בבעלות מלאה במניות החברה הרשומה מחוץ לישראל מהווה קריטריון חשוב בבחינת מקום השליטה והניהול. לאור המבחנים הנ"ל ניתן ללמוד כיצד ניתן לתגבר על המבחנים בפקודה לצורך תושבות חברה לצורכי מס. במה דברים אמורים? מכיוון שההחלטות המרכזיות בחיי החברה מתקבלות באסיפות בעלי המניות והדירקטוריון, יש לקיים אסיפות אילו מחוץ לגבולות מדינת ישראל. כמו כן, עדיף כי החברה תתקשר עם גורמים חיצוניים הנחוצים לחברה אשר מקומם הנו מחוץ לישראל, החזקת חשבונות החברה וספרי חשבונותיה מחוץ לישראל.

בחוזר מ"ה 4/2002 (מסים טז/2 ג-6) אמרה הנציבות את דברה בסוגיה זו. בהתאם לחוזר יבדקו רשויות המס, בין השאר, היכן נקבעת המדיניות העסקית של החברה והיכן מתקבלות ההחלטות האסטרטגיות, היכן ממומשת בפועל היכולת לכוון ולקבוע את המדיניות העסקית ומהיכן מתקבלות ההחלטות המאפשרות את התנהלות העסק. בהתאם לכך יבחנו שלטונות מס הכנסה היכן צמח הצורך לקבל החלטה בעניין מסוים, היכן נבדקו כל האלטרנטיבות, היכן בוצעו כל עבודות ההכנה המהוות בסיס לקבלת החלטות.

כמו כן, רשות המסים מדגישה, כי ההחלטות שיש לבחון שעה בודקים מהיכן עסק מנוהל ונשלט הן אותן החלטות מרכזיות ומהותיות שבחיי העסק, החלטות המתקבלות ברמה הניהולית הבכירה. בהתאם לחוזר יש לבחון את מסכת העובדות המובילות בסופו של יום למסקנה מהיכן עסק מסוים מנוהל ונשלט. עוד יצוין, כי לגישת רשות המיסים המונח "שליטה וניהול" מהווה דרישה אחת, התרה אחר המקום בו נמצא מוקד קבלת ההחלטות החשובות של החברה.

כפי שניתן להיווכח, בעלי מניותיה של חברה אשר חפצים להקים חברה מחוץ לשטחה של מדינת ישראל צריכים לנהוג בזהירות רבה עוד בטרם הוקמה החברה על ידם בחו"ל, לאור מבחני השליטה והניהול ויישומם על ידי רשויות המס, בכדי לא להיתפס ברשת המס הישראלית.

לסיום נבהיר, כי אין באמור מעלה כדי למצות את הסוגיה שבנדון במלואה ואין באמור מעלה כדי להוות תחליף לייעוץ עם עו"ד הבקיא בתחום המיסים. יש לאות באמור לעיל, המהווה מידע חלקי ביותר, כהעברת מידע בלתי מחייב.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]