חיפוש מאמרים

12052 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צימר בצפון

    קישורי טקסט (לפרטים)
מאות עסקים למכירה > לחץ כאן!
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הלוואות חוץ בנקאיות בנקים מצב כלכלי משבר כלכלי

נושא המאמר: הגבלות על הלוואות חוץ בנקאיות בהצעת חוק חדשה - הלוואות חוץ בנקאיות - מצב כלכלי - משבר כלכלי - בנקים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

הגבלות על הלוואות חוץ בנקאיות בהצעת חוק חדשה - הלוואות חוץ בנקאיות - מצב כלכלי - משבר כלכלי - בנקים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il לאור המצב הכלכלי השורר במשק בימים אלו וההאטה הצפויה, החלו הבנקים להקשיח את הקריטריונים למתן הלוואות לסוגיהן. אזרחים רבים ניצבים בפני שוקת שבורה כאשר זקוקים הם בדחיפות לסכום כסף כלשהו, אך הבנקים מסרבים לקחת סיכון ולהלוותו. במדינות רבות בעולם הבנקים אשר העניקו לפני כשנה תמימה הלוואות בנקל ובתנאים אטרקטיביים ביותר, אינם מוכנים לתת היום הלוואות או ליתן אשראי לעסקאות כאלו או אחרות, אלא בתנאים בהם אף לווה או יזם אינו יכול לעמוד. כדור השלג שנוצר גרם להאטה משמעותית במסחר במדינות אלו. הקשחת הקריטריונים לקבלת הלוואות מחד, והצורך בכסף מזומן במשק מנגד, יצרו מצב מסוכן בו אזרחים פונים לגורמים אחרים, חיצוניים לבנקים, בכדי לקבל הלוואה. המצב שנוצר מאפשר למלווה לדרוש תעריפים גבוהים עבור הלוואותיהם, לעיתים אף בניגוד לחוק. במקרים מסויימים הלווים אינם מודעים לעובדה כי החוק להסדרת הלוואות חוץ בנקאיות מגביל במפורש את גובה הריבית המותרת בהלוואה מסוג זה. על פי החוק, "שיעור עלות האשראי המרבי" - פי שניים ורבע מן השיעור שיפרסם בנק ישראל מדי חודש בחדשו, של העלות הכוללת הממוצעת לאשראי הלא-צמוד הניתן לציבור על ידי הבנקים שנקבעו על-ידי בנק ישראל. הבעיה מתעצמת לאור העדר ענישה והרתעה מספקים כנגד מלווים המפרים את הוראות החוק האמור. באופן האמור נוצר שוק אפור, בו אזרחים תמימים מחוייבים בהחזר הלוואות הנושאות ריביות גבוהות במיוחד וחשופים לאיומים מצד נותני ההלוואות. לאור הסכנות שיוצר המצב המתואר, בעיקר בתקופה כלכלית שכזו, הוגשה הצעת חוק מטעם חברי הכנסת מאיר פרוש וגלעד ארדן, לפיה יוסדר שוק ההלוואות החוץ בנקאיות. באופן זה, כאשר תוקם מערכת מבוקרת של הלוואות חוץ בנקאיות, ניתן יהיה לפקח על ההלוואות, על הריביות המוצעות ותנאיהן ובכך למנוע מראש סכנות לאותם לווים. במסגרת הצעת החוק, הוצע להפחית את גובה הריבית המקסימאלית המותרת לגבות בהלוואה חוץ בנקאית, כך שתקבע על סך מקסימאלי הכפול לריבית הבנקאית שנקבעת על ידי בנק ישראל. כמו כן, הוצע להפחית את ריבית הפיגורים המותרת לעשירית בלבד משיעור העלות הממשית של האשראי. בד בבד, הוצע לקבוע ענישה אפקטיבית כנגד מפרי החוק. בהצעת החוק שהוגשה הוצע להוסיף סנקציה עונשית לפיה עבירה על חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות תגרור אחריה ענישה של חמש שנות מאסר או פי שלוש מהקנס הקבוע בחוק העונשין. באופן זה מבקש המחוקק לקבוע סנקציה מרתיעה אשר תצמצם את התופעה המדאיגה של השוק האפור ובעקבותיה הסתבכותם של אזרחים תמימים במלכודתם. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!