חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חסינות פרלמנטרית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חברי כנסת סטודנט ישראל חוק

נושא המאמר: פטור ממס על מלגה לסטודנט
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

במטרה לקדם את המוסדות האקדמיים בישראל ולמנוע מסטודנטים רבים ומחוקרים לעזוב אותם, הוגשו מטעם ועדת הכספים של הכנסת שתי הצעות חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (פטור ממס על מלגה לסטודנט), התשס"ז-2007, על ידי חברי הכנסת גלעד ארדן ואבישי ברוורמן וכן (פטור ממס למלגה לסטודנט), התשס"ז-2007, של חברי הכנסת סטס מיסז'ניקוב ואלכס מילר.

כיום, מוענקות לסטודנטים מלגות מסוגים שונים:


מלגות הצטיינות, המוענקות בצורת הפחתה בשכר הלימוד,
מלגות קיום, המוענקות בדרך כלל לסטודנטים לתארים מתקדמים לשם מימון מחייתם עת משקיעים הם את מרב זמנם במחקר ופיתוח.
מלגות לסטודנטים המועסקים על ידי מוסדות ההשכלה הגבוהה לצורך תרגול והוראה.


בפועל, במהלך השנים לא נגבה מס עבור מלגות אלו, אולם עד כה הפטור לא עוגן באופן פורמאלי בחוק. רשות המיסים ערכה בשנת 2001 שומות למוסדות להשכלה גבוהה לעניין מלגות הקיום, אולם גם עבור אלו לא נגבו מיסים בפועל.

בדיון שנערך בועדת הכספים של הכנסת, גרס חה"כ אבישי ברוורמן כי כמקובל בכל העולם המערבי, אל לה לישראל לנהוג אחרת בנושא מיסוי מלגות לסטודנטים, פן יווצר מתב של "בריחת מוחות" מהארץ. חה"כ הוסיף כי בעברו למד לדוקטורט באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה שם קיבל מלגה גבוהה אשר פרנסה אותו בכבוד ואשר בעבורה לא שילם מס כלשהו.

מצב האוניברסיטאות המדרדר בישראל, בעקבות הקיצוצים הרבים של הממשלות האחרונות בתקציבי החינוך, מעידים על גודל הבעיה של עזיבת סטודנטים איכותיים את מדינת ישראל. החוק המוצע יאפשר לאותם סטודנטים שבחרו להישאר ללמוד ולעבוד בישראל, לקבל מלגה זו או אחרת ללא חשש שיקוזז ממנה סכום מס כלשהו. הטבה זו עשויה לתמרץ סטודנטים רבים להישאר וללמוד באוניברסיטאות בישראל.

לפי הצעת החוק, כל תשלום שינתן לסטודנטים בשל הצטיינותו בלימודים או בכדי לסייע לו במימון שכר הלימוד או במחייתו במהלך הלימודים, אשר כנגדו לא ניתנה תמורה כלשהי מצד הסטודנט למוסד להשכלה גבוהה, לא ייחשב כהכנסה החייבת במס לפי סעיף 2 לפקודת מס הכנסה. משמעות המונח תמורה לעניין זה הינה מתן שירות כלשהו למוסד להשכלה גבוהה או למילוי תפקיד בו. יחד עם זאת הובהר, כי שימוש של המוסד במחקרו של הסטודנט, לא ייחשבו תמורה, כך גם התחייבותו של הסטודנט שלא לעבוד במהלך לימודיו.

רשות המיסים גורסת כי העלות התקציבית של חוק זה באם יאושר תעמוד על כ- 100 מליון ₪ בשנה. יחד עם זאת, מאחר שכבר עתה ממילא לא נגבה מס בפועל בשל מלגות אלו, לא יורגש נטל תקציבי חדש בעקבות החקיקה המוצעת. כל מטרתה הינה עיגון חוקי למען השקיפות והבהירות בנושא.החשיבות הרבה של מחקר בישראל מאז ומעולם, מעמידה את הצעת החוק כהכרח בסיסי להמשך תפקודם התקין של המוסדות להשכלה גבוהה בישראל. העדר חקיקה בנושא עשוי להוביל את רשויות המס לדרוש בעתיד מס בגין מלגות אלו, מהלך שיוביל את תלמידי המחקר בישראל להבנה כי הנטו שיקבלו כמלגה יקטן. מהלך שכזה יוביל גם לכך שהאוניברסיטאות יקבלו פחות מלגות ולכן התמריצים של הסטודנטים לצאת מישראל יגדל.
חה"כ גלעד ארדן ציין כי ממילא עד עצם הזה, משרד האוצר לא גבה ולא הצליח לגבות ולו שקל אחד מהאוניברסיטאות עבור מיסוי מלגות. אבל, בכדי למנוע נזק עתידי למחקר והפיתוח בישראל, יש לקבוע בחקיקה מסודרת שהכנסת רואה במלגה לסטודנטים מצטיינים כשכר לימוד ולא כשכר עבודה.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!