חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חובת דיווח ותשלום מקדמות על ריווח הון, ע"פ פקודת מס הכנסה

    קישורי טקסט (לפרטים)
לוח עסקים למכירה Aasakim

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: היטלי פיתוח מס ערך מוסף

נושא המאמר: עסקה רעיונית ושומת עסקאות - היטלי פיתוח - מס ערך מוסף
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

עסקה רעיונית ושומת עסקאות - היטלי פיתוח - מס ערך מוסף


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il האם יש להוסיף מס ערך מוסף לשווי "עסקה רעיונית", לפיה ויתרה העירייה על גביית היטלי פיתוח בתמורה לעבודות פיתוח, לעניין שומת עסקאות?! שאלה זו עמדה במרכזו של ע"א 3616/04 מגדל הזוהר בע"מ נגד מנהל מס ערך מוסף ת"א. חברת מגדל הזוהר בע"מ (להלן: " החברה") יזמה פרויקט להקמת שכונת מגורים בעיר לוד והתקשרה עם עיריית לוד בהסכם לפיו התחייבה לבצע, על חשבונה, את עבודות הפיתוח בפרויקט. בתמורה לעבודות אלו, התחייבה העירייה לפטור את החברה מאגרות מים, ביוב, תיעול וניקוז וכן מאגרות בגין סלילת כבישים ומדרכות שנסללו במקום על ידי החברה ועל חשבונה. מנהל מע"מ (להלן: " המנהל") סבר כי ביצוע עבודות הפיתוח בפרויקט על ידי החברה, וויתור העירייה על היטלי הפיתוח, מהוות עסקה החייבת במס ערך מוסף. משלא דיווחה החברה על עסקה זו, הוציא לה המנהל שומת עסקאות על פי סעיף 77 לחוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975 (להלן: " החוק"). החברה השיגה על השומה ונדחתה על ידי המנהל. משכך, הגישה החברה ערעור לבית המשפט המחוזי, אשר אימץ את עמדת המנהל וקבע כי מדובר בעסקאות חליפין בהן ניתנו שירותי פיתוח לרשות המקומית, בתמורה לסכום האגרות אשר "נמחל" למערערת. לפיכך דחה בית המשפט המחוזי את הערעור. בית המשפט העליון נדרש לטענת החברה לפיה יש להשקיף על הסכום המוסכם של היטלי הפיתוח כעל תמורה הכוללת מס ערך מוסף, ואין להוסיף עליה את המס כפי שעשה המנהל. בית משפט העליון מפי כבוד השופט א. חיות קבע כי יש להשקיף על עסקה מעין זו כך שהחברה, בכובעה כבעלת הזכויות במקרקעין, כביכול, שילמה לעירייה את תשלומי החובה בגין עבודות הפיתוח, והעירייה מצידה, שילמה למערערת, בכובעה כקבלן, סכומים אלו בתמורה עבור השירות של ביצוע עבודות הפיתוח והתשתית. התבוננות כזו על עסקת החליפין מלמדת כי על החברה לשלם לעירייה את היטלי הפיתוח שבאמצעותם היא רוכשת מידי העירייה את מחיר עבודות הפיתוח. מחיר זה כולל את המע"מ בגין העסקה, מאחר וקמה חזקה על מבצע העבודות החב במע"מ כנותן השירות כי "יגלגל" מס עקיף זה אל העירייה כצרכנית השירות. מנגד, קיבלה החברה מידי העירייה סכום השווה לסכום היטלי הפיתוח, הכולל אף הוא את המע"מ בו נשאה העירייה. היטלי הפיתוח עליהם ויתרה העירייה מהווים את מלוא התמורה, כולל מע"מ, עבור עבודות הפיתוח שביצעה החברה. מסקנה זו עולה בקנה אחד עם ההלכה לפיה מחיר שנקבע עבור עסקה מסוימת כולל את המס החל עליה, אלא אם כן נאמר אחרת בהסכם שבין הצדדים. מאחר וסכום היטלי הפיתוח כולל בתוכו את המע"מ, יש לחלץ את הסכום מתוכו ולא להוסיפו עליו. לסיכום למסקנת בית המשפט סכום היטלי הפיתוח - שהויתור עליהם מהווה תמורה רעיונית לעבודות הפיתוח - כולל מע"מ וכי על כן יש לחלץ את סכום המע"מ מתוכו ולא להוסיפו עליו. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!