חיפוש מאמרים

11825 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כשאתה נזקק למומחה לדיני תעבורה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביטוח לאומי ביטוח לאומי תאונת עבודה

נושא המאמר: ביטוח לאומי – תאונת עבודה
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

ביטוח לאומי – תאונת עבודה


אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il מהי פגיעה בעבודה? פגיעה בעבודה מוגדרת בחוק ביטוח לאומי [נוסח משולב], התשנ"א - 1995 כ-תאונת עבודה או מחלת מקצוע. כאשר הגדרת חוק הביטוח הלאומי את המונח "תאונת עבודה" - היא תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה גם אם היא ארעה בדרך מהבית לעבודה או מהעבודה לבית או בהפסקה מהעבודה. תאונת עבודה הוא מאורע פיתאומי ואינו רצוני שלרוב יהיה שייך לגורם זר. המונח "מחלת מקצוע" - מתייחס למחלה שנקבעה בחוק כמחלת מקצוע- המדובר ברשימה סגורה- והעובד חלה בה עקב עבודתו. ככלל עובד שניזוק תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו נראה אותו , למעשה, כנפגע תאונת עבודה. מחלת מקצוע הינה מחלה הנגרמת כתוצאה מעבודתו של העובד במקום עבודתו. נציין, כי כל עובד מבוטח מפני פגיעות גוף בגין תאונות עבודה במסגרת המוסד לביטוח לאומי, ובמקרה שנפגע בתאונת עבודה או במחלת מקצוע, זכאי להנות מן הזכויות המוקנות שמקנה החוק לנפגעי עבודה, ובהן, בין היתר: דמי פגיעה לתקופת ההיעדרות מן העבודה (עד 90 יום), פיצוי או קצבת נכות בגין נכות שנגרמה לעובד, קצבת תלויים לשאיריו של עובד שמת עקב פגיעה בעבודה. בנוסף לכך, קיימים מקרים בהם נראה תאונה כתאונת עבודה, זאת לפי סעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי. כך, לדוגמא, נראה תאונת דרכים בה הלך העובד לעבודתו כתאונת עבודה או כאשר העובד מנסה להציל רכוש או גוף וכן גם כאשר הוא מנסה למנוע נזק במפעל עצמו, נראה זאת כתאונת עבודה. חשוב לדאוג לקבל מן המוסד הרפואי שטיפל בכם מייד לאחר התאונה "תעודה ראשונה לנפגעי תאונת עבודה". גם כאן, יש לעדכן את המוסד לביטוח לאומי כי בעקבות פציעתכם בעבודה, הורה הרופא כי אינם יכולים לחזור לעבודה וזאת על גבי טופס "הודעה על פגיעה בעבודה" של המוסד לביטוח לאומי (בל 250). לעומת זאת, מחלת מקצוע מוגבלת לרשימה של מחלות הנקובות בתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה), התשי"ד-1954. מחלות המקצוע שהוכרו נגרמות מחשיפה לחומרים כימיים וכן מחלות מיוחדות לעובדים במקצועות מסוימים, או בתנאי עבודה מיוחדים. החוק אינו מכיר במחלות מקצוע אשר התקנות אינן נוקבות בשמן. כאמור, עובד שנפגע במהלך עבודתו עליו לדווח על כך לממונים עליו. החל מרגע תאונת העבודה, מומלץ כי העובד יאסוף את כל החומר הרפואי ויוועץ עם עורך דין בעל ניסיון וידע רב ומקצועי. כמו כן, באם היו במקום תאונת העבודה עדים מומלץ לנפגע לרשום את פרטיהם. יודגש כי הנך זכאי לקבל טיפולים רפואיים ללא עלות, כך שהמוסד לביטוח לאומי ישא בעליות הטיפול. חשוב להדגיש כי אין להתמהמה יתר על המידה שכן קיימים בחוק מגבלות זמן . תביעה לדמי פגיעה יש להגיש, לכל המאוחר, עד 12 חודשים לאחר האירוע. גובה התגמולים אותו גובה המוסד לביטוח לאומי ניתן לערעור. תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ניתן להגיש רק לאחר שהתאונה הוכרה כתאונת עבודה ועד 48 חודשים מיום התאונה. אין לראות באמור לעיל כחוות דעת משפטית ו/או כייעוץ משפטי ואין להסתמך על האמור לעיל בביצוע פעולה כזו או אחרת ומומלץ להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום בטרם ביצוע הפעולה האמורה. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!