חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חברה ישראלית לה חברת בת ברוסיה - היבטי מס על קצה המזלג

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עבירות מס מס הכנסה מיסים עו"ד מיסים

נושא המאמר: ענישה מחמירה למרות הסרת מחדל - עבירות מס - מס הכנסה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

ענישה מחמירה למרות הסרת מחדל - עבירות מס - מס הכנסה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] לאחרונה מתרבים המקרים בהם מוטלים עונשים כבדים בדמות מאסר בפועל על נאשמים בעבירות מס על אף העובדה כי נאשמים אלו הסירו את מחדליהם והשיבו את חובם לקופה הציבורית. ממקרים אלה ניתן ללמוד על החרפת מדיניות הענישה ע"י בתי המשפט כנגד עברייני מס, כל זאת במטרה להגביר את ההרתעה מביצוע עבירות מס ועל מנת למגר תופעה זו. לעבירות מס השלכות חברתיות וכלכליות. נגיסתן בבסיס המס, פגיעתן הרעה בחיי הכלכלה, רווחת החברה, הפגיעה בקופה הציבורית ובעקרון השוויון גורמות נזקים ישירים ועקיפים לחברה כולה, נזקים בעלי השפעה לטווח הארוך. כב' השופט דן מור מבימ"ש השלום בתל אביב-יפו גזר את דינו של נאשם שהורשע בעבירות של השמטת הכנסות והטיל עליו 12 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי לשנתים וקנס בסך 50,000 ₪, כל זאת על אף העובדה כי הנאשם שילם לאחר תום המשפט את כל חובות המס הנובעים מההתחמקות. הנאשם, מנהל ובעליה של פיצוציה, רכש מלאי עסקי בסך של למעלה משישה מליון ₪, אך מתוכם מלאי עסקי בסך של כחמישה מליון ₪ כלל לא נרשם בפנקסי החשבונות שלו. לפיכך הורשע הנאשם בגין כך שלא רשם חלק ניכר מהמלאי העסקי שלו בפנקסי החשבונות, בעבירות של השמטת הכנסות מהדו"ח השנתי למס הכנסה, במסירת תרשומת כוזבת בדו"חות אלו, בקיום פנקסי חשבונות כוזבים ובשימוש במרמה ובתחבולה בכוונה להתחמק ממס. כב' השופט ציין בגזר דינו כי עבירות מסוג זה מחייבות ענישה כואבת ומרתיעה והסביר כי התחמקות ממס איננה אלא גניבה מהכיס הציבורי, החמורה לא פחות מכל גניבה אחרת. לדידו של השופט, במעשים אלו פגע הנאשם בעקרון השוויון בתשלום המס, בעוד הנפגעים הם כלל הציבור המשלמים את המס כחוק כדי לממן את פעולות המדינה מהן נהנה גם הנאשם. בגזר דינו הבהיר כב' השופט כי העבירות הכלכליות גורמות נזק רב לציבור הרחב, העולה, לרוב עשרות מונים על הנזק הנגרם מעבירות רכוש ומכאן שאלמנט ההרתעה גובר על שיקולים אישיים של הנאשם. השופט התייחס לעובדה כי הנאשם הסיר את מחדליו במלואם לאחר המשפט ע"י כך ששילם את כל חובות המס (סכום המס שהושמט הנו 489,000 ₪) כתוצאה מהתחמקותו מלשלמם, אך הדגיש כי בכדי להביע את סלידתה של החברה ובתי המשפט ממעשים כגון מעשי הנאשם ועל מנת להרתיע את הרבים אינו יכול שלא להטיל על הנאשם עונש של מאסר בפועל. חשוב לציין כי הנאשם הסיר את מחדליו רק לאחר תום המשפט, כאשר בתחילה כפר באישומים אשר יוחסו לו בכתב האישום וניהל הוכחות. ייתכן כי הנישה הייתה מקלה יותר במידה והנאשם היה מודה במיוחס לו בכתב האישום ומסיר את המחדל בטרם החל משפטו או לפחות בתחילת משפטו. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]