חיפוש מאמרים

12030 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תביעה לפינוי שוכר מהמושכר - המחוקק נחלץ לעזרת בעלי הנכסים - תביעות פינוי - תביעת פינוי - משכיר דירה - שוכר דירה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס הכנסה שומת מע"מ שומת מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: בטלות שומת מס הכנסה ו/או שומת מע"מ עקב העדר הנמקה - שומת מס הכנסה - שומת מע"מ - מס הכנסה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

בטלות שומת מס הכנסה ו/או שומת מע"מ עקב העדר הנמקה - שומת מס הכנסה - שומת מע"מ - מס הכנסה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il אחת מהאפשרויות לשמוט את שטיח טענותיו מתמחת לרגליו של פקיד השומה כאשר החלטתם לערער על השומות שהוצאו לכם על ידו, היא באמצעות העלאת טענות מקדמיות וזאת, עוד בטרם יידרש בית המשפט לטענותיהם העובדתיות של הצדדים באשר למס בו הנכם חייבים ואם לאו. ובמה דברים אמורים? בהתאם להלכה הפסוקה והוראות החוק המפורשות (אשר חלקן יצוינו בהמשך מאמרנו), על פקיד השומה לעמוד ברמת פירוט מסוימת. שכן, יש בהיעדר הנמקה זו כדי לפגוע ביכולתו של הנישום להציג עמדתו נאמנה. חובת ההנמקה בהודעת שומה או צו מעוגנת בסעיף 158א(ב) לפקודת מס הכנסה:"בהודעה על שומה או בצו כאמור בסעיף קטן (א), יפרט פקיד השומה, בנוסף לנימוקים לאי קבלת הדו"ח או ההשגה, גם את הדרך שלפיה נעשתה השומה". חובת ההנמקה בשלב הגשת "נימוקי השומה" מפורטת בסעיף 5(ב) לתקנות בית המשפט (ערעורים בענייני מס הכנסה) התשל"ט- 1978: "נימוקי השומה יפרטו את הנימוקים לאי קבלת הדו"ח או ההשגה או לדחיית טענותיו של מערער לפי סעיף 147(ב) לפקודה, את הדרך שלפיה נערכה השומה וכן את הנימוקים המשפטיים לביסוס השומה..." (ההדגשות הוספו). חובת ההנמקה כשמה כן היא חובה המוטלת על רשויות המס, וזכות המוקנית לנישום. יודגש ויובהר, כי חובת ההנמקה הינה חובה חשובה ביותר, אשר המחוקק, מטעמים ברורים, מצא לנכון לחזור ולהדגישה באופן מיוחד בהוראות חוק ספציפיות. בשל חשיבותה המרובה, שב וחזר המחוקק על דרישת ההנמקה בפקודה, כמוזכר לעיל, ואף הקדיש לה חקיקה מיוחדת בחוק לתיקון סדרי המינהל (החלטות והנמקות), התשי"ט-1958. החזרה המפורשת בפקודה על חובה זו הינה לא רק למנוע ספק בנוגע לחלות החוק לתיקון סדרי המנהל, אלא גם הדגשה על החובה האמורה. למותר לציין, כי חובה זו לא נועדה להכביד עם רשויות המס, אלא כדי לאפשר לפרט במדינה מתוקנת להבין מהי טרוניית הרשויות כלפיו. ללא הבנה כאמור, נפגעת יכולתו וזכותו של הפרט לכלכל את צעדיו ולהגן על זכותו על-פי חוק. מהאמור לעיל עולה, כי יש לבחון היטב האם פקיד השומה עמד בנטל ההנמקה החלה עליו ואם לאו. שכן, כפי שנוכחתם לראות, היעדר הנמקה יכולה להביא לביטולה של השומה. לסיום נציין, כי אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לחוות דעת משפטית ו/או ייעוץ משפטי. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!