חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מתי עובד יכול לתבוע את מעבידו לשעבר בתשלום בגין שעות נוספות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס ברומניה מיסים מס בישראל כפל מס

נושא המאמר: עקרונות המיסוי ברומניה - מס ברומניה - מס בישראל - כפל מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

עקרונות המיסוי ברומניה - מס ברומניה - מס בישראל - כפל מס


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il לכל מדינה קיימים מאפייני המס שלה,מהם למעשה נגזרות דרכי ההשקעה המומלצות של תושבי ישראל באותן מדינות. אין זה סוד, כי זה מכבר החלה נהירה של משקיעים ישראלים לכיוון ברומניה בעיקר מאז הצטרפותה לאיחוד האירופי. בטרם החלטת היזם הישראלי על הקמת חברה רומנית מקומית,ישנן מספר סוגיות אותן רצוי להביא בחשבון שהרי פעילות כזו כרוכה במיסוי, הן ברומניה והן בישראל. להלן יובאו מספר נתונים בנוגע לעקרונות המיסוי המקומי ברומניה: 1. חברות רומניות כפופות למס אחיד בשיעור של 16%. שיעור מס זהה (16%) מוטל על הכנסה מדיבידנדים המתקבלת בידי אותן חברות. הדין הרומני קובע כי חברות המאוגדות על פי הדין המקומי ו/או חברות המנוהלות מרומניה נחשבות כחברות רומניות. חברה תושבת רומניה חייבת במס על כל הכנסתה, ללא קשר למקום הפקתה של הכנסה זו. חברה זרה, לעומת זאת, עשויה להתחייב ברומניה במס אך ורק בגין הכנסות שהופקו ברומניה. 2. ישראל ורומניה קשורות ביניהן באמנה למניעת כפל מס. על פי הוראות אמנה זו, חברה רומנית חייבת בניכוי מס במקור בשיעור 15% מדיבידנדים המחולקים לבעלי מניותיה הישראלים שהנם יחידים. בנוסף, הדיבידנדהמתקבל בידי בעלי מניות שהנם יחידים (להבדיל מחברות) מחויב על פי הדין הישראלי בשיעור 25%, אולם זאת תוך זיכוי בגין המס הזר שנוכר במקור ברומניה (מס בשיעור 15% כאמור). יוצא איפוא כי בעלי מניות ישראלים שהנם יחידים, ישלמו בסופו של דבר בגין דיבידנד שחולק להם על ידי חברה רומנית בבעלותם, מס בשיעור 25% (חלקו ברומניה וחלקו כהשלמה - בישראל). 3. במקרה של בעלי מניות שהן חברות ישראליות, יוכלו אותן חברות לבחור לשלם בישראל מס בשיעור 25% על סכום הדיבידנד שהתקבל בידן בפועל או לחלופין, לכלול את מלוא חלקן היחסי בהכנסותיה של החברה הרומנית שחלקה להן את הדיבידנד, בהכנסתן החייבת במס חברות מלא, תוך שהן נהנות מזיכוי הן בגין החלק היחסי של מס החברות ששולם על ידי אותה חברה, ברומניה, וכן בגין המס שנוכה במקור ברומניה מתוך הדיבידנד שחולק להן. נוכח שיעור מס החברות החל כיום בישראל (29% בלבד), עדיפה כמובן, על פי רוב, הבחירה בחלופה זו שכן המס "המשלים" שתידרש החברה הישראלית לשלם בישראל (לאחר הבאתו בחשבון הן של מס החברות שולם ברומניה, בשיעור 16% והן של המס בשיעור 15% שנוכה במקור מהדיבידנד) יהא בשיעור זעום. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il


 
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!