חיפוש מאמרים

11851 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האם האינטרנט הרג את הדפוס

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רואי חשבון מיסים מעילות ביקורת חקירתית

נושא המאמר: אחריות רואי החשבון למעילות בחברות המבוקרות - ביקורת חקירתית - מעילות - רואי חשבון
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אחריות רואי החשבון למעילות בחברות המבוקרות - ביקורת חקירתית - מעילות - רואי חשבון


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il במהלך התקופה האחרונה נחשפו מעילות במספר חברות שמניותיהן נסחרות בבורסה הישראלית ובבורסות בחו"ל. ליקויי דיווח אחרים שהתגלו בחברות ענק בעולם, גרמו במקרים מסויימים לקריסתן (ראה מקרי אנרון ווורלד-קום שהיוו נקודות ציון ודרך בחשבונאות העולמית). אחת השאלות המתעוררות בהקשר זה נוגעת לאחריותם המקצועית של רואי החשבון המבקרים, ומה חלקם בקריסות אותן חברות או באחריות נזיקית בגין אי גילוי ואי התרעה על מעילות כאמור. פרק ה´ לחוק החברות מדבר על מינויו ומטרות ביקורתו של הרואה חשבון המבקר. החוק קובע כי מטרת הביקורת היא בדיקה האם הדו"חות נערכו על פי כללי חשבונאות מקובלים ומתן חוות דעת על ממצאי הביקורת. ביקורת רואה החשבון כוללת בדיקה מדגמית בלבד של מערכת הנהלת החשבונות של החברות המבוקרות, בדיקת רישומם של סעיפי הכנסות והוצאות, נכסים והתחייבויות כיאות, ללא ניפוחי דוחות כספיים מיותרים.לא מכבר, פרסמה לשכת רואי החשבון בישראל גילוי דעת חדש המורה לרואה חשבון להתייחס בספקנות מקצועית לרישומים, בבואו לחוות דעתו על הדו"חות הכספיים. בכל הנוגע לביקורת אשר מטרתה גילוי עבירות (מעילות), חדרה בשנים האחרונות ההכרה כי ביקורת "שגרתית" הנערכת על ידי רואה החשבון המבקר, על הדו"חות הכספיים, אינה מספקת לשם איתורן של אלה. חברות לא מעטות החלו לשכור בנוסף לרוה"ח העורך ביקורת על הדו"חות הכספיים, גם משרד רואי חשבון המתמחה ב"ביקורת חקירתית": שירות נלווה חדש שבו מתמקצעים ומתמחים רואי חשבון. יתר על כן, חברות פרטיות רבות החלו להעסיק מבקרים פנימיים למרות שלא חלה עליהם חובה פורמלית לעשות כן. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!