חיפוש מאמרים

12047 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תוכנות ריגול - SPYWARE

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תושב גרוזיה מיסים מס הכנסה גרוזיה

נושא המאמר: מערכת המיסים בגרוזיה - תושב גרוזיה - גרוזיה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

מערכת המיסים בגרוזיה - תושב גרוזיה - גרוזיה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il לאחרונה, הפכה גרוזיה ליעד מועדף בקרב משקיעים ישראליים. לאור האמור, תובא להלן סקירה כללית של מערכת המיסים בגרוזיה: כללי בניגוד לנהוג בישראל בה מערכת המיסוי הינה פרוגרסיבית, שיעור מס הכנסה המוטל על היחיד בגרוזיה הינו שיעור מס קבוע העומד על 12%, ללא קשר לגובה הכנסתו של היחיד. מס החברות הנהוג ב גרוזיה הינו בשיעור של 20%. מיסוי היחיד ב גרוזיה באופן כללי, תושבי גרוזיה משלמים מיסים על הכנסה, שהופקה בגרוזיה ומחוצה לה, בכפוף לפטורים מסוימים כגון פטור על פנסיה ודמי מזונות. כדי שפלוני ייחשב לתושב גרוזיה, על פי הדין המקומי, עליו לשהות בגרוזיה מעל 182 ימים במשך תקופה של 12 חודשים המסתיימת בשנת המס. תושבי חוץ, אשר מפיקים הכנסה ב גרוזיה ישלמו מס הכנסה רק בגין הכנסה שהופקה ממקורת בגרוזיה. שיעור מס ההכנסה על יחידים בגרוזיה הנו, כאמור לעיל, 12%. שיעור מס זה רלוונטי להכנסה מעסק, משכורת, נכסים דלא-ניידי ורווחי הון. דיבידנד וריבית המשולמים ליחיד כפופים לניכוי מס במקור בשיעור 1 0%. מס חברות ב גרוזיה חברה תושבת גרוזיה, היא חברה אשר התאגדה ונרשמה ב גרוזיה או חברה אשר מסמכי היסוד שלה מעידים כי כתובתה החוקית היא בגרוזיה או חברה אשר מנוהלת מגרוזיה. חברה תושבת גרוזיה חייבת במס על הכנסתה הכלל עולמית (דהיינו לרבות הכנסות ממקורות מחוץ לגרוזיה, ולרבות הכנסות מדיבידנדים ורווחי הון) ללא קשר למקום הפקתן/צמיחתן. מנגד, חברות זרות הפועלות ב גרוזיה חייבות כאמור במס רק בגין הכנסות אשר הופקו ממקורות ב גרוזיה ובגין רווחים הנובעים ממוסד קבע ב גרוזיה בלבד. מס החברות בגרוזיה עומד כאמור על שיעור של 20% ללא קשר לזהות החברה (חברה מקומית או חברה זרה). שיעור מס מיוחד בגובה 10% קיים על הכנסה מגילוי וניצול של מקורות גז ונפט. מעסיקים בגרוזיה, בניגוד למועסקים, מחויבים בתשלום ביטוח לאומי ( Social security contributions ) בשיעור 20% בקשר למשכורת המשולמות לעובדים תחת חוזי העסקה. תשלום זה מהווה הוצאה מוכרת לצורך תשלום מס חברות. רווחי הון בידיהן של חברות מקומיות ממוסים כמו כל הכנסה עסקית רגילה וכפופים לשיעור מס חברות רגיל (20%). הפסד שהיה לחברה כתוצאה מפעילות עסקית או פעילות הונית ניתן להעברה עד ל - 5 שנים קדימה. ניכויי מס במקור דיבידנדים או תמלוגים המשולמים ע"י חברה גרוזינית לחברה אחרת תושבת גרוזיה אינם כפופים לניכוי מס במקור. יחד עם זאת, בהיעדר הסדר שונה באמנות למניעת כפל מס, דיבידנד או תמלוגים המשולמים ע"י חברה גרוזינית לחברה זרה, שאין לה מוסד קבע בגרוזיה, נתונים לניכוי מס במקור בשיעור של 10%. ריבית המשולמת ע"י חברה תושבת גרוזיה לחברה אחרת ללא קשר לזהותה (חברה גרוזינית או חברה זרה) ממוסה במקור בשיעור של 10%. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!