חיפוש מאמרים

11824 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הפקדת ערובה להבטחת הוצאות? לא בערעורי מס!!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דעת חשבונאית עבירות מס מיסים רשויות המס

נושא המאמר: חשיבותה של חוות דעת חשבונאית כאמצעי הגנה בתיק עבירות מס - דעת חשבונאית - עבירות מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

חשיבותה של חוות דעת חשבונאית כאמצעי הגנה בתיק עבירות מס - דעת חשבונאית - עבירות מס


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il כתבי אישום רבים מוגשים כנגד נאשמים בעבירות מס. נתונים מצביעים על כך שמרבית הנאשמים, מורשעים בסופו של דבר בעבירות בהן הואשמו או בעבירות דומות העולות בסופו של דבר מחומר הראיות. כתבי האישום המוגשים מיחסים לנאשמים מגוון רחב של עבירות מס, דוגמת אי העברת ניכויים, השמטת הכנסות מדו"ח, ניפוח תשומות, שימוש בחשבוניות פיקטיביות, השמטת עסקאות ועוד. על פי רוב, במסגרת ניהול התיק, מנסה התביעה להוכיח שני מרכיבים מרכזיים, האחד, שבוצעה העבירה; והשני, שכתוצאה מביצועה, נפגעה קופת המדינה. המרכיב הראשון מופנה לעבר ההרשעה בעבירה, והשני מופנה להצגת חומרתה של עבירת המס, ולגזר הדין הצפוי בגינה. ברור כי ככל שקופת המדינה נפגעה יותר, כך יחמיר יותר בית המשפט עם הנאשם, ולהפך כאשר הפגיעה נמוכה, הענישה תופחת. יש נאשמים המעדיפים להודות בכתב האישום, ובמסגרת הטיעון לעונש לבקש את רחמיו של בית המשפט, תוך השענות על הודאתם המוקדמת , אשר חסכה זמן שיפוטי. אנו סבורים כי, לא אחת, יש בכוחה של חוות דעת חשבונאית איכותית כדי להפוך את הקערה על פיה, אם באשר לעצם ההרשעה, ואם באשר לטיעון לעונש. יתרה מזאת, יש בה כדי לסייע לסנגוריה להביא לידיעת בית המשפט עובדות ונתונים מהותיים, אותם בדרך אחרת יתקשה הנאשם להוכיח ולהביא בפני בית המשפט. יוצא שחוות דעת חשבונאית עשויה לעזור בהוכחת חפותו של נאשם, וזאת למשל על ידי בחינת מלוא חומר החקירה באופן עצמאי ולא תלותי, תוך ניסיון להוכיח שהממצאים עליהם מושתת כתב האישום הנם שגויים. חוות הדעת יכולה גם לתמוך בטענה שתנטרל את הכוונה הפלילית הנדרשת לשם הרשעה. יתרה מזאת יתכנו מצבים בהם חוות הדעת תומכת בטענות הגנה העשויות לזכות את הנאשם. כך למשל עשויה חוות דעת חשבונאית להוכיח ולתמוך בטענת הנאשם שהנו מנהל פעיל בחברה, כי עשה כל שניתן היה על מנת למנוע את ביצוע העבירה, בין השאר באמצעות הפעלת מערך ביקורת חשבונאית ראוי, בזמן אמת. במקביל עשויה חוות הדעת, לשכנע את בית המשפט, שגם אם אכן בוצעה עבירה, הרי שכלכלית קופת המדינה לא נפגעה כפי שנטען על ידי התביעה, אלא שהפגיעה היתה פחותה בהרבה. לשם כך יכולה חוות הדעת החשבונאית לבסס טיעונים שונים. כך למשל, עשויה לעיתים חוות הדעת להציע על חובות של רשויות מס אחרות כלפי החברה, להראות שלחברה עומדת זכות לדרוש הכרה בחובות אבודים, להראות שהחוב המיוחס לרשות המס מקזז באופן משמעותי את חוב החברה לאוצר המדינה וכו´. יתרה מזאת, לפעמים יכול המומחה להראות שמחדלי החברה מקורם בהפרות חוזיות של גופים ציבוריים ורשויות המדינה כלפי החברה. כך למשל, במקרים בהם המדינה עקבה תשלומים שונים לחברה המשמשת כספק של אחת מרשויותיה. לסיכום, העדת מומחה חשבונאי והבאת חוות דעת כתובה מטעמו לבית המשפט, לפני הכרעת הדין, מאפשרת לנאשם במקרים רבים לבסס טענות שיש בהן לעתים כדי לשנות משמעותית את תמונת המצב שתתקבל אצל בית המשפט, עד כדי – במקרים מסויימים – הבאה לזיכויו של הנאשם או לכל הפחות הקלה משמעותית בעונשו. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!