חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יופיים הפנימי של הפרחים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים רשויות המס מס רכוש מלחמה

נושא המאמר: האם המלחמה באמת נגמרה? מלחמת לבנון השניה - מס רכוש - מלחמה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

האם המלחמה באמת נגמרה? מלחמת לבנון השניה - מס רכוש - מלחמה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] מבחינה צבאית, מלחמת לבנון השניה אמנם הסתיימה ואולם אבל עבור חלק מבעלי העסקים והחקלאים בצפון, היא עדיין בעיצומה. רבות כבר דובר על הנזק שגרמה המלחמה בקיץ האחרון לפרנסתם של תושבי הצפון, ועל המאבק, אשר הם מנהלים, לא אחת, מול אנשי מס רכוש, מתוך מטרה לקבל פיצוי הולם עבור אותם נזקים. אחת הדוגמאות לכך מצויות בעררים שאותם נדרשים בעלי עסקים וחקלאים להגיש על מנת לזכות בפיצוי על הנזקים שנגרמו להם בתקופת המלחמה. כך למשל במקרה של אגודה שתופית חקלאית מסויימת, אשר הגישה ערר ע"י בא כוחה עו"ד יריב שפרונג, ממשרדנו. האגודה השיתופית, המורכבת מישובים בגליל המערבי, ספגה נזקים כבדים בעקבות הלחימה מאחר ושטחיה החקלאיים נמצאו בטווח הטילים. בין הגידולים החקלאיים בהם עוסקת האגודה ניתן למצוא בין השאר, אבטיחים, כותנה ותירס. בסמוך לאחר סיום המלחמה, הגישה האגודה תביעה מרוכזת בגין כל הנזקים שהצטברו בכל הענפים השונים. כרגיל במקרים מסוג כזה, נשלח שמאי מטעם מס רכוש על מנת לאמוד את הנזקים. הנזק שהוערך ע"י השמאי היה כמחצית מהסכום שנתבע, בלבד. מנהל מס רכוש, קיבל את המלצת השמאי ופסק פיצוי בהתאם. מיותר לציין כי באגודה השיתופית הביעו אכזבה מהסכום שנפסק. אולם, לא מכבר, הופתעה האגודה עוד יותר כאשר עוד בטרם נתקבל בידם מלוא הפיצוי שנפסק להם, שינה לפתע מנהל מס רכוש את החלטתו, ובניגוד מוחלט אף לחוו"ד השמאי (שהוא עצמו מינה), פסק כי סך כל הפיצוי אותו תקבל האגודה יקטן משמעותית, ויעמוד על כמחצית מהסכום שאותו קבע השמאי, וכרבע בלבד מהסכום שנתבע במקור. כאשר ביקשו החקלאים לדעת את פשר השינוי הדרמטי, גדלה עוד תדהמתם כאשר גילו כי ההחלטה אינה נשענת על כל נימוק! ניתן להבין בנקל, שהחלטה הבלתי מנומקת של מנהל מס רכוש, הפכה את משימת הערעור עליה, לכמעט בלתי אפשרית. לא יהא זה מוגזם לומר שיתכן והיא תטרפד לחלוטין, כל ניסיון לערעור ענייני על ההחלטה. חשוב לציין כי חובת ההנמקה מעוגנת הן בחוק והן בפסיקה, ובימ"ש רואים בחובה זו מכשיר חשוב לצורך ביקורת שיפוטית על הרשויות המנהליות השונות. ואכן, אחת הטענות העיקריות שנטענו בערר שהוגש, הייתה שמאחר ואין כל נימוק בצד ההחלטה, הרי שגם אין כל אפשרות להתייחס להחלטה באופן ענייני. כמו כן, דורשים החקלאים לבטל את החלטתו השערורייתית של מנהל מס רכוש, ולפצותם בסכום המקורי אותו דרשו. כעת עיני כולנו נשואות לפתחה של ועדת הערר הצריכה לדון בתיק. די בהגיון בריא כדי להבין שכל התהליך אותו עברו חקלאי האגודה, אינו תקין, וזאת אף ללא צורך להכנס לשאלה מהו סכום הפיצוי המגיע להם. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]