חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עקרונות תפירה בסיסיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: איכות הסביבה עבירה כלכלית עברית איכות הסביבה מזהם משלם

נושא המאמר: זיהום כעבירה כלכלית – איכות הסביבה - עבירה כלכלית - מזהם משלם
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

זיהום כעבירה כלכלית – איכות הסביבה - עבירה כלכלית - מזהם משלם


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il בחודש יוני 2008 עבר בכנסת חוק הידוע בכינויו "המזהם משלם". החוק החדש בא להטיל על בעלי העסקים קנסות קשים על מפעלים המזהמים את הסביבה ומרעילים אותה. ערב כניסת החוק החדש לתוקף, באם מי מבעלי העסקים היה מזהם, ייתכן והדבר היה משתלם לו. כך, לדוגמא, נניח לרגע בעל אולם שמחות אשר מזרים את כל מערכת השפכים והביוב שנוצר מאולם השמחות לנחל. עצם הזרמת השפכים והביוב לנחל, לא רק שדבר זה מזהם את הסביבה אלא מבחינת הבעלים הרי שפעולה זו חוסכת אלפי או מאות אלפי שקלים לאורך זמן , מכיוון שהמזהם אינו משלם כלל על היטלים שונים שמטילה העירייה בגין זה וכן אינו מקים כל פתרון לשפכים כגון בור ספיגה או חיבור למערכת הביוב. החידוש הגדול בחוק הינו מנגנון הענישה המדורג. כך, גובה הקנס שיוטל על מזהמים שיורשעו יהיה על פי מחזור הרווחים של המזהם. לא רק זאת אלא, בנוסף לכך, ניתן יהיה להטיל קנסות על פי חוקים ספציפים (כגון – השלכת פסולת). הלכה למעשה, אנו רואים כי החוק החדש הנו , למעשה "עדכון" רוחבי לחוקים הסביבתיים הקיימים אשר לא עודכנו זה זמן רב. כעת, לאחר כניסת החוק, קיימת מעין חרב מעל המפעלים המזהמים ומי שעומד מאחוריהן. יודגש כי קיימים שני סוגי סנקציות אשר ניתן להפעילם הן כנגד המפעל המזהם והן כנגד בעל המפעל המזהם. הסנקציה הראשונה היא בפן הכלכלי, כאן ניתן יהיה להטיל קנס של עד 2.4 מליון ₪ זאת בהתאם למחזור הכספי של המפעל המזהם. דבר זה מתוסף לסנקציה פלילית שניתן להטיל על הגורם האחראי לזיהום- עד 3 שנות מאסר. חידוש נוסף בחוק הוא, כי מרבית העבירות הסביבתיות יהיו מסוג עבירות קפידה. היינו – עבירה שבה מספיק להוכיח כי התקיים היסוד העובדתי ללא צורך להוכיח את היסוד הנפשי של המחשבה הפלילית או הרשלנות של אותו מזהם. כך, שלמעשה, מספיק שרשויות האכיפה יראו כי המפעל ביצע את העבירה בכדי שדבר זה יהווה חזקה לכך שהמפעל הוא המזהם והנטל להוכיח אחרת יהא עליו. חקיקת החוק הנ"ל מכירה בבריאות הציבור כערך חשוב העולה במוני מונים על כספו של מפעל המזהם. כעת כל שנותר הוא, לפעול לאכיפה קפדנית של החוק למען כולנו. אין לראות באמור לעיל כחוות דעת משפטית ו/או כייעוץ משפטי ואין להסתמך על האמור לעיל בביצוע פעולה כזו או אחרת ומומלץ להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום בטרם ביצוע הפעולה האמורה. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!