חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צילום וידאו לברית בפתח תקווה

    קישורי טקסט (לפרטים)
מחפש מידע על לונדון - inlondon

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פיטורים פיטורים פקיד שומה מיסים

נושא המאמר: בעקבות פיטוריו של גרנט מצ´לסי - איזהו פקיד השומה השמח בחלקו - האנגלי או הישראלי?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il כעולה מהפרסומים האחרונים, בגין פיטוריו צפוי אברם גרנט לקבל כפיצוי סך של 5 מיליון ליש"ט. עולה השאלה, עם מי מרשויות המס, הישראלית ו/או האנגלית (ואולי עם שתיהן), יאלץ גרנט להתחלק בסכום הפיצוי ובאיזה שיעור. התשובה לשאלה היכן ימוסה גרנט על כספי הפיצויים נעוצה בראש ובראשונה בשאלת מקום מושבו לצורכי מס. "תושב" לצורכי מס באנגליה הנו אדם ששהה 183 ימים או יותר באנגליה, או אדם שביקר באנגליה 91 יום ומעלה, בממוצע, במהלך 4 שנות מס עוקבות. "תושב קבע" לצורכי מס באנגליה, הנו אדם שענה להגדרת "תושב" במשך שלוש שנים, או אדם שעבר לאנגליה בכוונה להשתקע באנגליה למשך שלוש השנים ומעלה. תושב אנגליה ותושב הקבע באנגליה חייבים במס על כל הכנסותיהם המופקות באנגליה ומחוצה לה. במידה שגראנט שהה בשנת המס האחרונה אנגליה יותר מ- 183 יום, ועבר אליה בכוונה להשתקע בה למשך חמש שנים (לפי חוזהו בצ'לסי), סביר כי רשויות המס באנגליה יראו בו "תושב קבע", לצורכי מס. ומהו הדין בישראל? "תושב ישראל" בפקודת מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א- 1961 מוגדר על פי מבחן "מרכז החיים", לפיו יחיד נחשב "תושב ישראל" אם מרכז חייו בישראל, כשהכוונה למכלול קשריו המשפחתיים, הכלכליים והחברתיים, ובהם בין השאר: מקום ביתו הקבוע, מקום המגורים שלו ושל בני משפחתו, מקום עיסוקיו הרגילים ומקום העסקתו הקבוע, מקום האינטרסים הכלכליים הפעילים והמהותיים שלו, ומקום פעילותו בארגונים, איגודים ומוסדות שונים. בפקודה קיימות חזקות הניתנות לסתירה שלפיהן יחיד ששהה בישראל בשנת המס 183 ימים או יותר או ששהה בישראל בשנת המס לפחות 30 יום וסך כל תקופת שהייתו בישראל באותה שנת מס ובשנתיים שקדמו לה הוא לפחות 425 ימים, ייחשב גם הוא לתושב ישראל לצורכי מס. תושב ישראל חייב במס על כל הכנסותיו המופקות בישראל ומחוצה לה. מכיוון שאין בידנו נתונים אודות "מרכז חייו" של גרנט לא ניתן לקבוע האם גרנט הנו תושב ישראל לצורכי מס אם לאו, אך ראוי לציין כי העובדה שרעייתו צופית עברה להתגורר איתו באנגליה עשויה לחזק טענה כי גרנט חדל מלהיות תושב ישראל. באם נגיע למסקנה כי גראנט הנו הן תושב ישראל והן תושב אנגליה לצורכי מס ההכרעה בדבר המדינה בה ימוסה סכום הפיצוי שיקבל מצ'לסי, תיעשה באמצעות סעיפים המכונים "שוברי שוויון" באמנה למניעת כפל מס שנחתמה בין ישראל לאנגליה. לעניין זה יבחנו מקום בית הקבע של גראנט, מקום מירב הזיקות האישיות והכלכליות שלו, מקום מגוריו ומקום אזרחותו. על פי האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאנגליה, באם יוכרע במבחן שובר השוויון כי גראנט הנו תושב אנגליה לא יהיו זכאיות רשויות המס בישראל לנתח מרווחיו בעוד שבאם יוכרע כי גראנט הנו תושב ישראל ניתן יהיה למסותו הן באנגליה והן בישראל. ראוי לציין כי בכל מקרה יהיה זכאי גראנט לזיכוי בישראל על מס שישלם באנגליה על הכנסותיו. להכרעה במבחן "שובר השוויון" עשויות להיות משמעויות כלכליות נכבדות עבור גראנט שכן בעוד שבישראל שיעור המס המוטל על הכנסת עבודה של יחידים הנו פרוגרסיבי עד לשיעור מקסימאלי של 47% שיעור המס באנגליה הנו פרוגרסיבי עד לשיעור מקסימאלי של כ- 40%. הבה נקווה בשביל גראנט שב"שובר השוויון" הזה, יתמזל מזלו יותר מאשר בקודם. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il


 
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!