חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
להתלבש להצלחה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פש"ר הקפאת הליכים נאמן חשבון מוגבל

נושא המאמר: תפקיד הנאמן בהליך פשיטת רגל - הקפאת הליכים - חשבון מוגבל - פש"ר - נאמן
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

תפקיד הנאמן בהליך פשיטת רגל - הקפאת הליכים - חשבון מוגבל - פש"ר - נאמן


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il במאמרינו הקודמים בסדרה פירטנו אודות הליך פשיטת הרגל, מהותו ותוצאותיו. במאמר זה נבאר מהו למעשה תפקידו של נאמן, אשר ממונה מרגע שהוכרז החייב כפושט רגל. לאחר הליך ארוך ומסורבל, כאשר מוכרז החייב כפושט רגל, ממנה בית המשפט (על פי המלצת הנושים או כונס הנכסים הרשמי) נאמן על נכסי פושט הרגל. במסגרת מינוי זה אמור הנאמן, בין היתר, לדאוג לחלוקה צודקת של הרכוש בין כל נושיו של פושט הרגל. פקודת פשיטת הרגל מפרטת בסעיף 124 מהן סמכויות הנאמן הממונה ועיקרן; • למכור את נכסי פושט הרגל, כולם או מקצתם בדרך הטובה ביותר לדעתו (מכירה פומבית/ חוזה פרטי). • לאשר קבלת כספים שהועברו אליו וליתן אישור בשל כך אשר פוטר את החייב מאחריות השימוש בהם. • לדרוש קבלת חובות המגיעים לפושט הרגל, לתובעו ואף למשוך בשלו דיווידנד. בכדי לפקח אל עבודתו של הנאמן, רשאים הנושים למנות ועדת פיקוח אשר תפעל למטרה זו. חלק מתפקידיו של הנאמן רשאי הוא לבצע באישור הועדה בלבד. במצב בו לא מונתה ועדה שכזו, רשאי הכונס הרשמי, לעשות כל הוראה בהתאם לבקשת הנאמן. בכל מקרה, רשאי הנאמן למנות עו"ד או שלוח אחר לשם נקיטת הליכים או עשיית עסק שאחד מהגורמים הללו אישר. נוסף על כך, בהתאם לסעיף 125(א) לפקודה, רשאי הנאמן בהסכמת ועדת הבקורת, ובאין ועדת בקורת – בהסכמת הכונס הרשמי לבצע גם את הפעולות הבאות: • לנהל את עסקו של פושט הרגל, במידה הדרושה לשם פירוקו המועיל. • לפתוח או להתגונן בכל הליך משפטי הנוגע לנכסי פושט הרגל. • לקבל בתמורה סכום כסף שישולם בעתיד, בעת מכירת נכס של פושט הרגל. • למשכן כל נכס מנכסי פושט הרגל בכדי להשיג כסף לתשלום חובותיו. כמו כן, הנאמן רשאי להתפשר בדבר חובות, תביעות וחבויות של פושט הרגל ואף להעביר סכסוך לבוררות אם מוצא הוא בכך צורך. הנאמן רשאי להגיע להסדר הנראה לו מועיל אל מול הנושים השונים לגבי חובות או לגבי תביעות הנובעות מנכסי פושט הרגל. לנאמן מוקנית גם הזכות לחלק בין הנושים נכס כלשהו, כפי שהוא מוצא לנכון בצורה המועילה ביותר בהתאם לשוויו, זאת כאשר לא ניתן למוכרו מפאת סוג הנכס, נסיבות העניין, הקושי במכירתו וכד'. מרגע מתן צו למינו הנאמן, כוחו וזכויותיו של החייב עוברות אליו כמו שהם, כך שלמעשה לא נוצרות זכויות חדשות ואין לנאמן כוח רב יותר מאשר היה לחייב מביחנת נכסיו. מרגע זה ואילך, רק הנאמן רשאי לתבוע או יכול להיתבע בכל הנוגע לנכסי החייב שהוקנו לו מאחר שהלכה למעשה, הוא בעליהם שבדין של נכסים אלו. במצב בו נאמן לא מקיים את חובותיו המוטלות עליו כנדרש, הכונס הרשמי רשאי לחקור זאת ואף לפעול לשם שחרורו מתפקידו. כאשר הכונס הרשמי הוא הנאמן, או אז בית המשפט הוא זה שיפקח עליו וגם ישחררו מתפקידו במידת הצורך. נדגיש, כי מאמר זה אינו ממצה את הסוגיה שבנדון עד תום ואינו נועד לשמש תחליף לייעוץ משפטי ו/או חוות דעת משפטית. במידת הצורך, אנו ממליצים לכם להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום בכדי שיפרוש בפניכם את הסוגייה העולה על כל היבטיה. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט. שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!