חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חמש עצות לחיים רגועים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: דיני מס מס הכנסה תושב ישראל מיסים

נושא המאמר: תושבי ישראל חייבים במס בישראל בגין הכנסותיהם בכל העולם - דיני מס - תושב ישראל - מס הכנסה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

תושבי ישראל חייבים במס בישראל בגין הכנסותיהם בכל העולם - דיני מס - תושב ישראל - מס הכנסה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] דיני המס בישראל עברו ואף יעברו רפורמות כאלו ואחרות, כדרכה של שיטת המס הדינאמית בארצנו. יחד עם זאת, בראשית שנת המס 2003 נפל דבר בשיטת המס בישראל, עת נכנסה הרפורמה במס הכנסה הממסה את תושבי ישראל בגין הכנסותיהם בכל העולם, ולא רק בישראל כפי שהיה בעבר. במה דברים אמורים? ביום 24.07.2002 התקבל החוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 132), התשס"ב- 2002, אשר תחולתו הינה על הכנסה שהופקה או נצמחה החל משנת המס 2003 ואילך. עיקר הרפורמה הינה במעבר משיטת מיסוי על בסיס טריטוריאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות שהופקו או נצמחו בישראל בלבד, למיסוי על בסיס פרסונאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות של תושב ישראל, ללא תלות בזהות מקום הפקת ההכנסה. התוצאה של שינוי שיטת המס והמעבר למיסוי על בסיס פרסונלי פרושה הרחבה, הלכה למעשה, של בסיס המס בישראל. שיטת המיסוי הפרסונאלית הוכנסה לפקודת מס הכנסה באמצעות שני סעיפים עיקריים. האחד, המתייחס למיסוי בגין הכנסה פירותית, הנו סעיף 2 לפקודה הקובע, כי מס הכנסה ישתלם על "הכנסתו של אדם תושב ישראל שהופקה או שנצמחה בישראל או מחוץ לישראל" (מיסוי על בסיס פרסונלי) מהמקורות הבאים: עסק ומשלח יד; עבודה; דיבידנד, ריבית והפרשי הצמדה; גמלאות; דמי שכירות, תמלוגים, דמי מפתח, פרמיות ורווחים אחרים שמקורם במקרקעין; השתכרות או רווח מנכסים שאינם מקרקעין; חקלאות; פטנט וזכויות יוצרים; והשתכרות או רווח מכל מקור אחר. הסעיף השני המתייחס למיסוי רווח הון הנו סעיף 89 לפקודה הקובע, כי "תושב ישראל חייב במס על רווח הון שנצמח או שהופק בישראל או מחוץ לישראל" (מיסוי על בסיס פרסונלי). לאור המעבר לשיטת מיסוי פרסונאלית, הרי שישנה חשיבות מכרעת לבחינת השאלה מי הוא "תושב ישראל"?. הגדרה זו תוקנה במהלך הרפורמה, וכיום לאחר שהמחוקק אימץ את קביעות הפסיקה בנושא, מגדיר סעיף 1 לפקודה כי יחיד תושב ישראל הוא מי שמרכז חייו מצוי בישראל. הגדרת תושב ישראלי בפקודת מס הכנסה נקבעת על פי מבחן "מרכז החיים", לפיו יחיד נחשב "תושב ישראל" אם מרכז חייו בישראל, הכוונה למכלול קשריו המשפחתיים, הכלכליים והחברתיים, וכיוצ"ב. הגדרת תושב ישראלי מוסיפה שתי חזקות "מספריות" לקביעה ש"מרכז החיים" של יחיד בשנת המס הרלוונטית הוא בישראל. לפיהן נישום בישראל בשנת המס 183 ימים או יותר או היחיד ששהה בישראל בשנת המס לפחות 30 יום וסך כל תקופת שהייתו בישראל באותה שנת מס ובשנתיים שקדמו לה הוא לפחות 425 ימים, ייחשב גם הוא לתושב ישראל לצורכי מס. כפי שנוכחתם לראות במאמרים רבים שפורסמו על ידי משרדנו, ישנם היבטי מס רבים הכרוכים בבצוע עסקה בינלאומית וכמו כן, ניתן לבצע תכנוני מס רבים, חוקיים וכשרים לכל דבר ועניין, אשר בעטיים ניתן להקטין את שיעורי המס בגין פעילות בינלאומית המניבה לכם הכנסות, ואף במקרים מסוימים ניתן לקבל גם פטור מלא. לסיום נציין, כי המלצתנו לכם היא לבחון באופן מדוקדק את דפוס פעילותכם העסקית מעבר לגבולות מדינת ישראל, ולהיות ערים לאפשרויות העומדות בניכם לבצע את פעילותכם האמורה. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]