חיפוש מאמרים

11800 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חוזרים למערות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מִסְפָּר אלוהי במִסְפָּר ס מִסְפָּר אקראי לקדושה האלוהית

נושא המאמר: נמורולוגיה בפרשת שמות - מִסְפָּר אלוהי - במִסְפָּר סמלי - מִסְפָּר אקראי - לקדושה האלוהית
מאת: מאיר בר אילן   שמור מאמר למועדפים

נמורולוגיה בפרשת שמות - מִסְפָּר אלוהי - במִסְפָּר סמלי - מִסְפָּר אקראי - לקדושה האלוהית


נומרולוגיה בפרשה: (פרשת "שמות") התורה מדגישה כי בני ישראל ירדו מצרימה ב - 70 נפש, הן בפרשת "ויגש", והן בפתיחת ספר שמות. מדוע חשוב כל כך להדגיש זאת? האם מדובר במִסְפָּר מקרי, או במִסְפָּר בעל משמעות, ואם כך הדבר, מה משמעותו של מִסְפָּר זה? עיון בתנ"ך יגלה כי למִסְפָּר 70 יש משמעות מֶטָא-טקסטואלית (משמעות שמעֵבר לטקסט), וזאת בשל הריבוי היחסי של השימוש במספר 7 וכפולותיו: 70, 700, 7000, ו- 70,000. ברור, אם כן, כי יש לפרש את המספר 70 ככפולה של 7 ב-10, כלומר ככפולת המשמעות של שני מספרים אלו. המִסְפָּר 10 הוא ביטוי מובהק של גוף האדם, וזאת בשל העובדה שיש לכל אדם 10 אצבעות, שכתוצאה מכך הפך ה- 10 לבסיס לחישובים. 10, אם כך, הוא ביטוי גופני, ובשל כך, כנראה, היה צורך ב- 10 צדיקים כדי להציל את סדום, או ב- 10 מכות על מצרים, כדי להביא את הענישה הגופנית עד תומה. 8, למשל (צדיקים או מכות), לא יספיקו, כשם ש-8 אצבעות אינן מהוות שלמות אנושית. 7 מופיע בראשית התורה כמִסְפָּר הכרוך בברכה, בקדושה ובאלה-ם, ובפרשת נֹח כרוך ה-7 עם רעיון הטהרה. ברור, אפוא, ש-7 הוא מִסְפָּר אלוהי, ואין זה מקרה שהמִסְפָּר 7 מופיע רבות בענייני קדושה וטהרה, במשכן, בהזייה, ועוד ועוד. ל-7 יש משמעות מרבית, או: מיטבית), כפי שניכר הדבר בעובדה שלאחר ה-7 לא מוזכר המס' 8 כלל. אין זה מקרה שבפרשת הבריאה לא מופיע 8, מִסְפָּר נדיר ביותר. 70, אם כך, בא להורות על מִסְפָּר המבטא קדושה ושלמות גופנית גם יחד. כביכול, כאשר בני ישראל יוצאים לגלות, ובמיוחד כדי לשרוד בה, הם חייבים להיות מחוזקים מבחינה גופנית, ומבחינה אלוהית גם יחד. מספרם של זקני ישראל "...ושבעים מזקני ישראל..." (שמות כ"ד/א'), הוא כמספרם של יורדי מצרים, וברור שמדובר במִסְפָּר סמלי, 70 זקנים המייצגים את כל הקהל. ברור עתה שבמִסְפָּר 70 הבאים מצרימה אין לראות מִסְפָּר אקראי (כמו 69 או 71), כי אם מִסְפָּר שנועד להביע רעיון. ספר בראשית נפתח ב-7 וספר שמות נפתח ב-70, כעין העצמה גופנית לקדושה האלוהית החופפת על ישראל. פרופ' מאיר בר אוניברסיטת "בר-אילן" www.torah.in/he

www.torah.in/he


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מאיר בר אילן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!