חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כמה חופש באמת יש לך כאשר אתה בוחר את החיים שלך?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס שבח מניות דירת מגורים מיסים

נושא המאמר: פטור ממס שבח בעת מכירת מניות המשקפות דירת מגורים - דירות מגורים - מס שבח
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

פטור ממס שבח בעת מכירת מניות המשקפות דירת מגורים - דירות מגורים - מס שבח


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il סעיף 49ב(1) לחוק מיסוי מקרקעין מאפשר למוכר דירת מגורים ליהנות מפטור ממס שבח על מכירתה, במידה ומקיים הוא את כל תנאי החוק. הפטור ניתן ל"דירת מגורים מזכה" המוגדרת בחוק כדירה או חלק מדירה, שבנייתה הסתיימה והיא נמצאת בבעלותו או בחכירתו של יחיד ומשמשת על פי טיבה למגורים. בסעיף ההגדרות שבחוק נקבע כי "מכירה", לענין זכות במקרקעין, בין בתמורה ובין ללא תמורה הינה, בין היתר, "פעולה באיגוד שהזכות המוקנית בה מקנה לבעליה כוח, יכולת או זכות לתפוש מקרקעין מסויימים של האיגוד בו מוקנית הזכות או אם אותה זכות מקנה לבעליה את הזכות לדרוש מהאיגוד למסור לתפיסתו מקרקעין מסויימים". בהתאם להגדרה זו, הרי שהעברת מניות בחברה, המשקפות זכות בדירת מגורים, תיחשב לעניין החוק כמכירה לכל דבר ועניין. בהחלטת מיסוי 29/06[1], נידונה סוגייה בדבר מכירת מניות המקנות זכות לקבל זכות במקרקעין. באותו עניין, ביקשו בעלים באיגוד מקרקעין, למכור את המניות שבבעלותם, מניות המשקפות דירת מגורים בבניין. על פי האמור, העברה שכזו תיחשב "מכירה" לעניין חוק מיסוי מקרקעין ותחוס במס שבח בהתאם. בעלי המניות ביקשו ליהנות גם הם מפטור ממס שבח בעת מכירת המניות כאמור. במידה ומוכרי המניות היו רשומים כבעלי הדירה, הרי שבהתקיים תנאי הפטור למכירת דירת מגורים מזכה, היו זכאים לפטור מלא ממס שבח בעת מכירתה. אלא, ש אינם רשומים כבעלי הדירה בפועל, אלא כבעלי מניות המשקפות זכויות בדירה. נקבע, כי מאחר והמניות הקנו לבעלים זכות לתפוס את הדירה, להחזיק בה, להתגורר בה ולעשות בה שימוש בעלים, הרי שמכירת מניות הבעלים בחברה תחשב כמכירת זכות במקרקעין, בהתאם להגדרת "מכירה" שלעיל ולכן, במידה וייקיימו את כל תנאי הפטור, יהיו זכאים גם המוכרים מניות כאמור, לקבל פטור ממס שבח בעת מכירת זכויות אלו (פטור במכירת דירת מגורים מזכה). החלטה מעניינת זו, מבהירה כי רשויות המס מתייחסות להגדרת עסקה במקרקעין כ"מכירה" על כל המשתמע מכך. וברוח סעיף 49א המקנה זכאות לפטור למוכר את זכויותיו במקרקעין בדירת מגורים מזכה, מוקנה פטור זהה גם למוכר מניות בחברה המשקפות זכות במקרקעין. החלטה זו הגיונית, כיוון שמבחינה מהותית הרי שזכויות בעלי המניות היכולים לעשות בדירה כבשלהם, שוות לזכויות אדם פרטי שבבעלותו דירת מגורים. -------------------------------------------------------------------------------- [1] פרה רולינג- ( pre rulling ) – מוסד למתן החלטות מיסוי מקדמיות, בהתאם לבקשת הנישום, שקיימת לגביהן אי בהירות בדבר אופן המיסוי לגביהן וגובה המס. מטרת המוסד הינה לבאר את היבטי המס לגבי מקרים ייחודיים, לעיתים עוד בטרם ביצוע הפעולה יוצרת אירוע המס. בצורה זו יכול הנישום להבין את עמדת רשויות המס בנושא. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!