חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
יזמות עסקית - המסע מצלם חובב לאיש מקצוע

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מניות שליטה ערך שיוויון מס הכנסה מיסים

נושא המאמר: כיצד ימוסו מניות שליטה? האם בערך שיווין בשוק או בהתאם למחיר שנקבע בין הצדדים?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


באמצעות רכישת מניות מנסים משקיעים רבים להגשים את חלומם הרטוב – לשלוט בחברה מצליחה ולגרוף רווחים מהצלחותיה. אותם משקיעים מוכנים לשלם עבור המניות היקרות מפז, מחיר גבוה מאוד בכדי לרכוש את המניה, רק בכדי לאחוז בהגה השליטה של החברה. מכאן עולה השאלה, כיצד ימוסו המניות? האם בערך שווי השוק או שמא במחיר שנקבע בין הצדדים?

מניות שליטה מזכות את בעליהן בזכויות הצבעה יתרות מאלה של בעלי המניות הרגילות. ההיגיון העומד מאחורי מהלך של הנפקת מניות שליטה, הוא לאפשר לציבור המשקיעים להשתתף בבעלות על החברה ובהצלחתה. עסקת מכירת מניות היא עסקה הונית באופייה, החייבת במס רווחי הון.

טרם תיקון 132 לפקודת מס הכנסה, ניתנה לשר האוצר סמכות מכוח סעיף 97(ג) לפקודת מס הכנסה, לפטור מתשלום המס כולו או מקצתו רווח הון הנובע מסוגים שונים של עסקאות. שר האוצר עשה בזמנו שימוש בסמכותו ובצו מס הכנסה (פטור ממס על ריווח הון ממכירת מניות), התשמ"ב-1981 פטור רווחי הון ממכירת מניה הנסחרת בבורסה בישראל. עם כניסתו לתוקף של תיקון 132 לפקודת מס הכנסה ביום 1.1.03, בוטל סעיף 97(ג) לפקודה.

מטרת פקודת מס הכנסה היא לחייב במס רווחי הון את הסכום שבו עולה התמורה שנתקבלה ממכירת המניה, על הסכומים שהוצאו על ידי הנישום לשם רכישתה, החזקתה ומכירתה של המניה. בקביעת התמורה שורר עקרון "מחיר השוק" ולא התמורה בפועל ששילם המשקיע בעד המניה. ניתן להתחשב במחיר שנקבע בפועל בין הצדדים אם שוכנע פקיד השומה, כי מחיר המניה שנרכשה על ידי המשקיע נקבע בתום לב ובלי שהושפע המחיר במישרין או בעקיפין מיחסים מיוחדים.

העיקרון המנחה בדיני המס, עליו חזר בית המשפט העליון פעמים רבות הוא, כי עסקה יש למסות על פי תוכנה הכלכלי ועל פי מהותה האמיתית (ע"א 2330/04 מנהל מס שבח אזור ירושלים נ' מלונות צרפת ירושלים בע"מ, תק-על 2006(2) 2390(. מכך נגזר, כי השאיפה היא שיש לחייב במס אמת את עסקת מכירת המניות בהתאם למחיר שנקבע בין הצדדים, בהנחה שמחיר זה נקבע בתום לב וללא השפעת יחסים מיוחדים בין הצדדים, ככל שאלה קיימים.

בית המשפט התייחס בעמ"ה 221/00, שמשון פריצקר נ' פקיד שומה חיפה להערכת שוויה של מניה וציין, כי שוויה של המניה נקבע לא רק עפ"י מדדים אוביקטיביים מדויקים, אלא גם (ובמצבים מסוימים בעיקר) על ידי גורמים פסיכולוגיים ביניהם, ציפיות בדבר הצפוי במשק, קיומם או אי קיומם של השקעות אלטרנטיביות וגובה התשואה הצפוי בהם, "גורם העדר", כתבות בעיתונים, מניפולציות של "מריצי מניות" ואנליסטים בעלי עניין, מצבי רוח ציבוריים וכו'.
מכל האמור לעיל עולה, כי מחיר תמורת המניה תקבע בהתאם למחיר המניה שנקבע בין המשקיע לבעל המניה. זאת, בהנחה שהמחיר בעד המניה נקבע בתום-לב ובלי שהושפע במישרין או בעקיפין מקיום יחסים מיוחדים בין המשקיע לבעל המניה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!