חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
5 טיפים לעור רענן ונקי (מתאים לכל הגילאים)

    קישורי טקסט (לפרטים)
ליצנות רפואית
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בדיקה רפואית ליווי בבדיקה תאונת עבודה וועדה רפואית

נושא המאמר: הזכות למלווה בזמן בדיקה רפואית - וועדה רפואית - ליווי בבדיקה - בדיקה רפואית - תאונת עבודה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


נפגעת במקום עבודתך? בידך האפשרות להגיש תביעה לגמלת נכות ממקום מהעבודה.

במקרה זה תזומן בפני וועדה אשר תבצע דיון ותכריע באם ולכמה אחוזי נכות הנך זכאי. אם הנך סבור כי נעשה עמך עוול, ולא שוערכה מהימנה נכותך, אתה זכאי לערער לפני הוועדה הרפואית לעררים.

זכות ראשונה במעלה, אשר עולה לכדי זכות חוקתית הינה זכותו של מבוטח אשר בא בפני גוף רפואי העתיד לחרוץ את דרגת נכותו, להגיע בליווי עורך דינו, או כל אדם אחר שיבחר, ולבקש כי הלה יהיה נוכח בכל אחד משלבי הבדיקה הגופנית.

לזכות זו משמעות נרחבת, ראשית משום שיש בליווי עורך דין משום ביטחון כי ההליכים מתבצעים באופן תקני. שנית, יש בהליך הבדיקה הרפואית משום גביית ראיות, וזהו השלב הבסיסי על פיו תבחן הוועדה לעררים את נכות הנפגע.

בפסיקה שהתקבלה לאחרונה (בנישו דני נ' המוסד לביטוח לאומי ב"ל (תל אביב יפו) 4994/08),
נפסק כי הליך בדיקה רפואית בפני יועץ במסגרת הערעור בפני הוועדה הרפואית לעררים, אשר במהלכו התבקש בא כוחו של הנבדק לצאת מן החדר, בניגוד לבקשתו להישאר- דינו אחד הוא- בטלות, ועל הוועדה לדון בעניין מחדש.
כבוד השופט אילן אייטח אשר פסק הלכה זאת קבע כי מדובר בזכות הנגזרת מעקרונות היסוד של שיטת משפטנו "זכות זו נגזרת ממהותה של הוועדה לעררים כרשות מעין שיפוטית..." וכל עוד לא ניתן הסבר המניח את הדעת להוצאת המלווה מהבדיקה, משמע כי יש בכך טעם לפגם היורש לשורשו של ההליך המעין שיפוטי של הוועדה המצריך עמידה בשנית מול אותה וועדה.

טענה מצד הועדה בדבר תקנה 9 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) שעניינה "נוכחות זרים בשעת בדיקה" לא תתקבל, מחד, "כבר נאמר שמטרתה (של התקנה) להבטיח את צנעת הפרט וכבודו של הנבדק בפני הוועדות הרפואיות.." מאידך, "תקנה זו לא באה למעט מהזכויות הנתונות למבוטח מכוח עקרונות היסוד וחוק לשכת עורכי הדין..".

על כן, באם נראה לך כי נפגעת על ידי אחד מהגופים המוזכרים לעיל, או כי נעשה לך עוול ולא מומשה זכותך לליווי בבדיקה גופנית, על אף רצונך, הנך זכאי לעמוד בפני הוועדה בשנית, על מנת שתידון במצבך. במצבים אלה רצוי ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי עוד בטרם פנייתך לוועדה, וזאת על מנת שתזכה לשקיפות מקסימלית בעת ההליך בפני הוועדה לעררים.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!