חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שקיות ואקום - פי 3 חיסכון בנפח האחסון

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הגשת דוחות דוחות מתקנים עו"ד מיסים מס הכנסה

נושא המאמר: האם רשאית חברה להגיש דוחות מתקנים לרשויות מס הכנסה ? - הגשת דוחות - דוחות מתקנים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

האם רשאית חברה להגיש דוחות מתקנים לרשויות מס הכנסה ? - הגשת דוחות - דוחות מתקנים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] פקודת מס הכנסה אינה מכילה הוראה כל שהיא בעניין זכות או העדר זכות של נישום להגיש דוח המתקן דוח שנתי שהגיש לעניין הכנסותיו לרשויות המס. בפסיקה ניתנו פתרונות שונים לסוגיה אותם נסקור להלן: ? בהפ 1120/01 ש.א.ב חברה להשקעות ופיתוח בע"מ נ' פקיד שומה ב"ש נקבע, כי לנישום עומדת הזכות להגיש דוחות מתקנים ואין הוא זקוק לכל רשות לכך, כל עוד לא הוצאה שומה לפי מיטב השפיטה, וזאת הואיל ואין בדין סמכות לפקיד השומה להגביל את תיקונו של דו"ח קודם שהוציא שומה לפי מיטב השפיטה. ? בעמ"ה 186/81 טמפו, תשלובת מפעלי ירוחם בע"מ נ' פקיד שומה למפעלים גדולים קבע בית המשפט כי לנישום עומדת הזכות להגיש דו"ח מתקן מכוח הוראות סעיף 150 לפקודה בדבר הזכות להשגה לפני פקיד שומה. קביעה זו הינה לאור פרשנות נרחבת לזכות ההשגה הקבועה בסעיף והחלתה גם לעניין שומה עצמית ולא רק לעניין שומות שנעשו עפ"י מיטב השפיטה דווקא. ראוי לציין כי לפי גישה זו המגבלות המוטלות על פקיד השומה במסגרת סעיף 145 לפקודה לעניין פרק הזמן שבו עומדת לו הסמכות לקבוע שומה לפי מיטב השפיטה (שלוש שנים מתום שנת המס שבה נמסר לו הדו"ח או ארבע שנים באישור המנהל) אינן חלות על זכותו של נישום לתקן את שומתו העצמית הואיל והנישום שואב את זכותו לתקן את דוחותיו מסעיף 150 לפקודה אשר אינו מכיל את מגבלות הזמן שקובע סעיף 145 לפקודה. ? בעמ"ה אהוד אלוני נ' פ"ש כפר סבא ובעמ"ה 1059/98 צינומטל בע"מ נ' פ"ש למפעלים גדולים נקבע, כי גם אם אין מניעה בפני נישום לתקן דו"ח שהגיש לרשויות המס, הרי, שאין מדובר בזכות המופעלת אוטומטית. תיקון כאמור יכול להיעשות רק בזמנים ובתנאים שנמנו בפסיקה. אולם, יש וטעות בדיווח, הכרוכה בדרך זו או אחרת בשיקולי כדאיות מוטעים, תותר בתיקון. ? באותה מגמה המשיך בית המשפט גם בתא 1127/05 חברת מיעד שילוח בינלאומי בע"מ נ' מס הכנסה פקיד שומה חיפה, שם נאמר כי אין זכות אוטומטית לנישום לתקן דוח המוגש לרשויות המס, שכן אין לכך כל עיגון בפקודה, אולם כאשר מדובר בשינוי טכני גרידא או טעות סופר, או אז מוסמכות רשויות המס לקבוע, בהתאם לשיקול דעתן, האם לקבל את הדוח המתוקן ובין אם לאו. לאור כל האמור, על אף שטרם נקבעה הלכה חלוטה בעניין, אנו סבורים כי בהיעדר הוראה מפורשת במסגרתה מוסמך פקיד השומה להגביל את זכותו של נישום לתקן את דוחותיו, אין כל מקום להגביל זכות זו שכן דין הדו"ח המקורי שמגיש נישום כדין דו"ח מתקן. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]

http:/www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]