חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
גרפולוגים באיזור הדרום

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים חשבונית נכסים רשויות המס

נושא המאמר: החובה לדרוש חשבונית
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]בחודש יוני 2003 נכנס לתוקף תיקון בחוק מע"מ שבמסגרתו נקבע בסעיף 47 א´ בחוק, כי קונים שהנם חייבים במס ואשר רכשו נכסים או שירותים לצורך עסקם ופעילותם, חייבים לשלם ו/או לדרוש חשבונית מס מן המוכר.

נקבע כי הטוען כי קיים את הוראת סעיף החוק ותנאיו- עליו נטל הראייה. לעניין זה יש להבחין בין מספר קטגוריות:

ברכישת נכסים ושירותים בערך שהנו עד סך של 249 ₪ - אין חובה לדרוש חשבונית מס כלל ואין כל הגבלות על אמצעי התשלום.

כאשר ערך הנכסים או השירות בין 249 ₪ ל- 20,000 ₪ - חלה חובה על הקונה לדרוש מן המוכר חשבונית מס או לשלם בהעברה בנקאית בכרטיס אשראי או בשיק עליו הוא חתום כמושך והוא למוכר בלבד.

כאשר ערך הנכסים או השירותים עולה על סך של 20,000 ₪ - חייב הקונה לדרוש מן המוכר חשבונית מס ולא ישלם במזומן. אם שילם בשיק מוסב, חובה על הקונה להוסיף על גב השיק את שמו, חתימתו ומספרו הרשום במשרדי מע"מ.
תיקון נוסף בחוק מע"מ הנו הוספת עבירה פלילית לפי סעיף 117 (10) (15), הקובעת כי מי שלא דרש חשבונית מס שהיה חייב לדורשה- דינו מאסר שנה.

נציין כי עסקינן בתיקון במסגרת מאבק רשויות המס בתופעת החשבוניות הפיקטיביות, וניסיון של הרשויות לצמצם תופעה זו ולעקוב ביתר יעילות אחר ביצוען של עבירות מס בחשבוניות פיקטיביות. המדובר בעבירות שהנן קלות עד מאוד לביצוע, וקשות לגילוי בידי הרשויות ולאכיפת החוק כנגדן. לאור הקושי באיתורן של חשבוניות פיקטיביות ומפיציהן והעושים בהן שימוש, מרחיב התיקון הנ"ל את החיובים לגבי דרישת חשבונית ומטיל מגבלות על אופן התשלום למוכר או נותן השירות כאמור.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]