חיפוש מאמרים

11808 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מיסוי בין לאומי: מס החברות בקפריסין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסים חשבוניות מחשב רשויות המס

נושא המאמר: משלוח חשבוניות באמצעות המחשב
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


לאחרונה חלה התפתחות טכנולוגית נוספת ברשויות המס, על פיה רשאי נישום לאחר שנרשם לצורך כך, לנהל תיעוד פנים כמסמך ממוחשב, ולהוציא קבלות, חשבוניות עסקה, חשבוניות מס וזיכוי באמצעות המחשב. התפתחות זו ארעה במקביל לחקיקתו של חוק חשוב וחדשני, הוא חוק החתימה האלקטרונית, התשס"א- 2001.

על פי חוק זה הגדרתה של "חתימה אלקטרונית" היא- "חתימה שהיא מידע אלקטרוני או סימן אלקטרוני, שהוצמד או שנקשר למסר אלקטרוני". על מנת שמסמך ייחשב ל- "מסמך ממוחשב", יש צורך כי יהא מסמך שנוצר, נשמר, נקלט ונראה באמצעים ממוחשבים. יש צורך כי המסמך יהא חתום בחתימה אלקטרונית מאושרת או מאובטחת של הנישום, כהגדרתו בחוק החתימה האלקטרונית. "חתימה אלקטרונית מאובטחת" היא כזו שהנה ייחודית לחותם, מאפשרת זיהוי לכאורה שלו, והופקה באמצעי חתימה הבלעדי לו ומאפשרת זיהוי של כל שינוי שנעשה לאחר מועד החתימה. "חתימה אלקטרונית מאושרת", הנה חתימה אלקטרונית מאובטחת, אשר הונפקה לה תעודה בידי גורם מאשר, המאמת אותה ומזהה את החותם (כפי שנעשה למשל במסמך המאושר על ידי נוטריון).

על פי ההוראות, מסמך ממוחשב צריך להישמר בידי נישום 7 שנים כחלק בלתי נפרד ממערכת החשבונות שלו. מקור התיעוד שנסרק למחשב, יישמר 3 שנים מיום הגשת הדו"ח האחרון על הכנסת הנישום.

על מנת להיכלל בהסדר משלוח החשבוניות במחשב, על הנישום להודיע על כך בדואר רשום לפקיד השומה. את התיעוד הממוחשב ניתן לשלוח אך ורק ללקוח אשר הביע לכך את הסכמתו בכתב או באופן ממוחשב. (יצרנים, סיטונאים וחקלאים אינם יכולים להוביל טובין באמצעות חשבונית שהנה מסמך ממוחשב).

דרישה נוספת שנקבעה לעניין זה היא כי יבוצע גיבוי למערכת החשבונות הממוחשבת בשבוע הראשון של כל רבעון בשנת המס, והגיבוי יישמר במקום אחר מזה בו נשמרת המערכת הממוחשבת, אשר תימסר הודעה אודותיו לפקיד שומה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!