חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אקנה (פצעי בגרות) המופיעה עם סבוראה - טיפול.

    קישורי טקסט (לפרטים)
שוק עסקים המומחה למכירת עסקים!
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עסקה מסחרית מומחה מס בחינת עסקה מיסוי

נושא המאמר: חשיבות בחינת עסקה מסחרית בעיניו של מומחה מס - עסקה מסחרית - מומחה מס - בחינת עסקה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

חשיבות בחינת עסקה מסחרית בעיניו של מומחה מס - עסקה מסחרית - מומחה מס - בחינת עסקה


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] הדרך הנכונה לביצועה של עסקה מסחרית, נשלטת למעשה על ידי תחום המיסוי. ההשלכות המיסויות הקיימות בכל עסקה מסחרית הן אלה שלמעשה תקבענה מה תהא התמורה "נטו" שתתקבל בסופו של יום מהעיסקה. מכאן חשיבותו של תחום המיסוי במסגרת בדיקת כדאיותה הכלכלית של העסקה ואופן ביצועה. כל עיסקה מסחרית מעוררת שאלות רבות ומגוונות. האם לבצע את העיסקה על ידי יחיד או על ידי חברה? – כל אחד מאלה מחויב בשיעור מס שונה. ואם על ידי חברה – איזו חברה, מה מקום פעילותה ומקום מושבה ורישומה והיכן תבוצע? מדינת ישראל חתומה על אמנות מס עם מדינות רבות בעולם, אשר מטרתן לשלב בין הדין הפנימי לבין אמנות המס החלות באותה מדינה. אמנות מס מקנות פטורים והקלות מס ולכן, שאלת מיקום ביצוע העסקה והתאמתה לאופייה, הנה שאלה חשובה ביותר, שכן בין המדינות השונות, קיימים הבדלים בין שיעורי המס החלים בגין אותה עיסקה. כיצד תסווג העיסקה- האם כעיסקה "פירותית" – אז יחול עליה מס בגין הכנסה או כעיסקה "הונית" – או אז יחול עליה מס בגין רווחי הון. סיווג העיסקה משפיע גם על היכולת לקזז הוצאות אל מול התמורה המתקבלת – וגם בכך להגדיל את שיעור התמורה "נטו" המתקבלת בסופו של יום. לכל תכנון מס יש יתרונות וחסרונות והחוכמה היא לבחור בתכנון הרצוי והעדיף והאפשרי בהתאם לנסיבותיה הספציפיות של כל עיסקה ועיסקה. כעיקרון, קובע הדין (ע"פ 1182/99 הורוביץ נ' מדינת ישראל) כי הסתמכות בתום לב על עצה שניתנה ממומחה מס, אשר ידועות לו כלל הנסיבות והעובדות בנוגע לעסקה, שוללת כוונה פלילית מצדו של מבצע העסקה. כך שגם במקרה הגרוע ביותר, ולפיו רשויות המס לא יכירו בתכנון המס ובאופן בה הוצגה כלפיה העיסקה, הרי שמבצע העיסקה יוכל להעלות טענת הסתמכות ובכך למנוע הרשעה פלילית. אמנם הדין קובע, כי ניתן להכיר בהסתמכות גם על פי חוות דעת שניתנה בעל פה. אולם, למען הסר ספק ובכל מקרה על מנת להוכיח את עצם מתן הייעוץ במישור הראיתי, מומלץ לדאוג לכך שחוות הדעת תינתן באופן מוסדר ובכתב. יוצא אפוא, כי בקיאותו של מומחה מס והבנתו המסחרית הנם קריטיים בכל הקשור לבדיקת שיקולי המס וכדאיות וייתכנות כלכלית של העיסקה. מתן מענה מקצועי ומקיף, מעניק אפוא למבצע העיסקה את היכולת לשקול את מלוא השיקולים הרלוונטיים עוד בטרם ביצוע העיסקה ומעניק את המסגרת והמטווה לאופן ביצועה – לרבות אופן הדיווח לרשויות המס. חשוב אפוא להבין ולהכיר בכך, שייעוץ מוקדם בתחום המיסוי הנו חלק בלתי נפרד מתהליך ביצוע העיסקה. רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל) טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]