חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עשרת הדיברות לרואה חשבון המוזמן לחקירה פלילת

    קישורי טקסט (לפרטים)
גרפולוגיה משפטית בדיקת זיוף חתימה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס הכנסה שטרי הון נכס מיסים

נושא המאמר: תחולת סעיף 85א לפקודת מס הכנסה על שטרי הון
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


רשות המיסים בישראל הודיעה היום, כי עד תום שנת המס 2007, הוראות סעיף 85א לפקודת מס הכנסה לא יחולו על שטרי הון שנחשבו כנכס קבוע בידי המלווה החלים עליו הוראות פרק ב' לחוק התיאומים (הכנסה שלגביה קיימת חובת ניהול פנקסים).

טרם נתייחס להחלטתה הנכונה של רשות המיסים ולהליך החקיקה הצפוי בנושא, נסביר בקצרה מהו שטר הון, מהו מטרתו לצורכי מס ומה קובע סעיף 85א לפקודת מס הכנסה.

שטר הון הוא חוזה, החל על מערכת היחסים בין הלווה למלווה, הניתן להסבה, בהנחה שלא נקבע אחרת בשטר עצמו. מטרת שטר ההון לצורך חישוב המס, הוא לסווג את סכום ההלוואה שניתנה על ידי המלווה ללווה בסעיף ההון העצמי, ולא בסעיף ההתחייבויות של המלווה.

סעיף 85א לפקודה, אשר נחקק במסגרת הרפורמה במס שאירעה בתיקון 132 לפקודת מס הכנסה ונכנסה לתוקפה ביום 1.1.03, קובע כללים לעניין מחירי העברה בין צדדים קשורים, בעסקה בינלאומית. כללים אלה נקבעו במטרה למנוע את האפשרות להסיט רווחים בין צדדים קשורים, למדינה בה שיעורי המס נמוכים יותר.

ביסוד הכללים בדבר מחירי העברה עומד העיקרון לפיו, במקרים בהם מתקיימים יחסים מיוחדים בין צדדים לעסקה בינלאומית, שבשלהם נקבע מחיר לנכס או שנקבעו תנאים אחרים לעסקה (כדוגמת הלוואה בריבית נמוכה מהריבית שנקבעה על ידי שר האוצר), באופן שהופקו מהעסקה פחות רווחים מאשר היו מופקים אילו נקבע המחיר בין צדדים שאין ביניהם יחסיים מיוחדים, יראו את העסקה כאילו נעשתה לפי תנאי השוק. לשון אחרת, סעיף 85א לפקודה יצר חובה לקבוע מחיר שוק לעסקאות/הלוואות בין צדדים קשורים ואף החיל חובת דיווח על הצדדים הקשורים לרשויות המס.

עובר לחקיקת סעיף 85א, הכנסת גיוס והשקעת כספים באמצעות שטר הון לא חויבה במס, בהנחה ששטר ההון נחשב כנכס קבוע ביד המלווה. לאחר חקיקת הסעיף, קמה חובה כאמור לקבוע את מחיר השוק גם לעסקאות/הלוואות בין צדדים קשורים ואף לדווח עליהם לרשויות המס.

לדעתנו, קביעתה של רשות המיסים, כי עד תום שנת המס 2007 לא יחול שטרי הון שנחשבו כנכס קבוע בידי המלווה הינה קביעה ברוכה וזאת, לאור הבנתה של רשות המיסים, כי קיימת אי בהירות לגבי מעמדם של שטרי ההון לעניין סעיף 85א לפקודה.
משרדנו מאמין, כי קידום הליך חקיקה שמטרתו לקבוע קריטריונים, אילו שטרי הון יסווגו כהשקעה ולא כהלוואה, כפי שרשות המיסים החלה ליזום לאחרונה, יאפשרו לנישום לכלכל את צעדיו בטרם ביצוע עסקה בין צדדים קשורים ביתר שאת.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.ilמאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!