חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עסק קטן או בינוני כיצד תבחר מערכת ERP?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תאונת דרכים פציעה נזקי גוף פיצוי

נושא המאמר: עשרת הדיברות לנפגע בתאונות דרכים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]
עברתם תאונת דרכים אשר במהלכה נפגעתם או נפצעם, דעו כי הינכם זכאים לקבל פיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לכם בתאונה.

איך זה עובד?

1. אישור משטרה – קיימת חובה לדווח למשטרה על תאונת דרכים עם נפגעים תוך 24 שעות מקרות התאונה. דרשו אישור מהמשטרה על עצם קרות תאונת הדרכים . באישור צריכים להופיע מלבד זמן ומקום התאונה גם פרטי הרכבים המעורבים , החברות המבטחות ופרטי הנפגעים.

2. תעודות מחדר מיון – ביקרתם בחדר מיון? דאגו לקחת עמכם עותק מהדו"ח הרפואי ומכל מסמך רפואי אחר שניתן לכם כגון הפניות לבדיקות , מרשמים , אישור בדבר ימי מחלה וכו'. הקפידו על רישום כל תלונותיכם הרפואיות .

3. צילום רשיון נהיגה , רשיון רכב ותעודת ביטוח חובה– יש להעביר את העתקי המסמכים הנ"ל לחברת הביטוח ולוודא כי רשיון הנהיגה רשיון הרכב ותעודת הביטוח בתוקף.

4. קביעת דרגת נכות – דרגת הנכות נקבעת ע"י מומחה שממונה מטעם בית המשפט. למעט חריגים הניתנים באישור בית המשפט אין לצדדים , לא לתובע ולא לחברת הביטוח , אפשרות להציג בפני בית המשפט חוות דעת רפואיות מטעמן . משכך קיימת חשיבות גדולה לקביעתו של המומחה מטעם בית המשפט , על פיו ישק דבר.

5. נזק שאינו ממוני – היינו "עוגמת נפש" ניתן לקבל בגינו פיצוי. מדובר על סכום מקסימאלי הקבוע בחוק ועומד כיום על סך 170,000 ₪ בקירוב . סך זה מתייחס לנכות צמיתה בגובה 100%. במקרה שאין נכות צמיתה כלל לבית המשפט שיקול לפסוק פיצוי בגין כאב וסבל עד לגובה 10% מהסכום המקסימלי.

6. הוצאות – יש לשמור על כל קבלה אשר הוצאה עבור הטיפול הרפואי אשר קיבלתם החל מתשלום עבור פינוי באמבולנס וכלה בתשלום עבור תרופות או מוניות.

7. חוקר חברת הביטוח- במקים רבים כאשר מתקבלת תביעה בגין נזקי גוף שולחות חברות הביטוח חוקר מטעמן אשר יחקור את האירוע. רצוי להיוועץ עם עו"ד לפני שמחליטים להיפגש עם החוקר. אם החוקר מפתיע אתכם בקשו שהות להיוועץ עם עו"ד. שימו לב, דברים שתאמרו לחוקר עלולים לעמוד לכם לרועץ בהמשך ניהול ההליך.

8. תאונת עבודה - באם מדובר בתאונת דרכים שהינה גם תאונת עבודה דהיינו תאונה שאירעה בדרך אל או מהעבודה או במהלכה יש לפנות לביטוח הלאומי בתביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולקבלת דמי פגיעה.

9. שכר טרחת עורך דין - החלטתם ללכת לעו"ד שיטפל בתביעה, החוק קובע את גובה שכר טירחה שיכול עוה"ד לגבות. מדובר על אחוזים מהפיצוי אשר ניתנים לנפגע. כך, תשלמו 8% באם העו"ד הגיע עם מסלקי התביעות בחברת הביטוח לפשרה לפני הגשת תביעה. באם הוגשה תביעה ובמהלכה הגעתם לפשרה, תשלמו 11% מגובה הפיצויי. 13% מגובה הפיצוי ישולמו כשכר טרחה לעורך הדין במקרה של ניהול הליך מלא בבית המשפט.

10. התיישנות - נדגיש כי תביעות מסוג זה, היינו תביעות לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, מתיישנות לאחר 7 שנים מיום קרות התאונה. לגבי קטין תקופת ההתיישנות נמנית החל מיום הגיעו לגיל 18.אין לראות באמור לעיל כתחליף לייעוץ משפטי. עו"ד גיל מור הינו שותף ומנהל מחלקת נזיקין במשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]