חיפוש מאמרים

11808 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כסאות הבר בעיצוב הבית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רשלנות רפואית רשלנות רפואית תביעה פיצויים

נושא המאמר: כיצד ניתן לדעת האם בפנינו מקרה של רשלנות רפואית?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.ilלצערנו ישנם מקרים רבים של פגיעות ונזקים הנגרמים עקב רשלנות רפואית אשר עלולה להביא לנכות ולעיתים אף למוות. רק מעטים מהמקרים מתפרסמים ומובאים לידיעת כלל הציבור.רשלנות רפואית - מהי

רשלנות הרפואית מתרחשת כאשר הגוף הרפואי סטה מן הסדנדרט הרפואי הסביר ומקובל בעת הטיפול הרפואי ובעקבות כך המטופל נפגע. מטופל אשר נפגע עקב טיפול רפואי רשלני שקיבל ע"י רופא, אחות, או כל עוסק אחר במקצוע הרפואי או פרה רפואי, רשאי להגישתביעת רשלנות רפואית בגין נזקי גוף שנגרמו לו עקב הטיפול הרשלני שקיבל.

דרכי הוכחות ברשלנות רפואית

הדרך לתביעת הפיצויים אינה קלה כל כך. על נפגע התרשלות רפואית מוטלת חובה להוכיח כמה דברים, אשר בלעדיהם לא תתקבל תביעתו לתביעת רשלנות רפואית. על הנפגע החובה להראות כי אכן בגין הטיפול הרפואי הרשלני נגרם לו נזק. ללא נזק הרי שלא ניתן יהיה להגיש תביעה. על הנפגע מוטלת להוכיח לא רק שהצוות הרפואי אשר טיפל בו התרשל כלפיו, אלא עליו להוכיח גם, כי קיים קשר סיבתי בין מחדלי הרופאים לבין נזקיו. דרישת הקשר הסיבתי היא לעיתים קשה להוכחה ומאפשרת לגופים רפואיים מתרשלים להתחמק מאחריות וזאת היות ולכל מחלה או נזק ישנם מספר גורמי סיכון שיכולים להביא להתפרצותה. האפשרות להוכיח, כי דווקא התרשלות הרופאים גרמה למחלה או לנזק ולא גורם סיכון אחר, היא לעיתים משימה קשה ביותר הדושת מיומנות משפטית ורפואית כאחד.. נזכיר כי בית המשפט יבחן זאת על פי אמוד המידה של הרופא "הסביר" בהתבסס על מידע הרפואי אשר היה קיים באותה עת וכן תוך ניסיון ושקילת כל הנתונים והממצאים יחדיו.

בנוסף, הוכחת הקשר הסיבתי מחייבת הכנת חוות דעת מומחה ערוכה כדין.

חשוב לזכור כי מכתב מרופא או סיכום המחלה אינו מהווה חוות דעת. לכן בתביעות מסוגרשלנות רפואית מומלץ להתייעץ עםעורך דין מנוסה בתחום, שיוכל להפנות אתכם למומחים, אשר יעשו את עבודתם נאמנה.

לצורךקבלת חוות דעת ממומחה רפואי יש לאסוף את כל החומר מהמוסדות הרפואייםהקשורים לטיפול הרשלני ולהציגם בפני המומחה הרפואי.החוק במדינת ישראל מחייב את המוסדותהרפואיים לספק צילום של תיק רפואי, אם קיימת פניה כזו מצד הנפגע או עורך דין מטעמו(כאשרעורך דין חייבבהצגת כתב ויתור על סודיות רפואית).

במקרים בהם טופל הנפגע במוסד רפואי כגון בית חולים או קופת חולים, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד המוסד הרפואי ולא רק נגד איש המקצוע שהתרשל, היות ולמוסד הרפואי
ישנה אחריות שילוחית לרשלנות אנשי המקצוע אשר עובדים בו.

באם המטופל חושב כי הוא נפגע כתוצאה מרשלונת רפואית, עליו לתעד ולהעלות על הכתב את כל הנאמר לו וכן את כל מה שהתקבל מאת הרופא. כמו כן, יש לשמור את כל הקבלות על ההוצאות השונות של המטופל בדין אותו מקרה רפואי רשלני. השלב השני הוא היוועצות עם עורך דין, המתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, אשר יחווה את דעתו על המקרה.
ביטוח הרשלנות הרפואית בו מצויד על פי חוק כל רופא בישראל, נועד לטפל בדיוק באותם מקרים של התרשלות רפואית, ולכן בכל מקרה בו מתעורר חשד לרשלנות רפואית מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, אשר יתוו ויסייעו בבחירת המהלכים הבאים. תביעות בגין רשלנות רפואית, הנן תביעות רגישות מטבען, לפיכך יש צורך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין, המתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית. עורך הדין העוסק בתחום יידע מצד אחד לשלב בתביעה טענות אשר עשויות להגדיל את סכום הפיצויים ומצד שני להעניק ליווי משפטי מלא גם מול גורמים רפואיים המהווים את אחד ממפתחות ההצלחה בתביעות מסוג זה.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
רומניה: רח' סטפאן פרוטופופסקו 6 בוקרסט
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!