חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מתכון לסקס דבש לשנה החדשה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רומניה כפל מס בולגריה מיסים

נושא המאמר: אמנה למניעת כפל מס בין רומניה לבולגריה- השלכות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]
בעת האחרונה אנו עדים לכך, כי רבים הם המשקיעים הישראלים אשר יעדם המועדף, להשקעה ארוכת טווח, הינו בארצות מזרח אירופה. בין המדינות הרבות, הנמצאות באזור זה, קיימות שתי מדינות אשר הפכו ל"יעד מועדף" אצל המשקיע הישראלי. מדובר ברומניה ובולגריה. מדינות אילו, מושכות משקיעים רבים מכל קצוות תבל להשקיע את מיטב כספם במיזמים שונים.

מעבר לשיקול העסקי העומד בבסיס המיזם על המשקיע לקחת בחשבון את שיקול המס. אין חולק כי שיטת מס אטרקטיבית מהווה תמריץ להשקעות זרות במדינה מסוימת. כחלק מאטרקטיביות שיטת המס, שואפות המדינות השונות לפרוס בפניו של המשקיע הפוטנציאלי את האמנות השונות למניעת כפל מס עליהן הן חתומות, נתון שיש בו לעודד השקעות זרות באותה מדינה. לאור האמור ולנוכח העדפתו של המשקיע הישראלי את רומניה ובולגריה נתמקד בשורות הבאות באמנה למניעת כפל מס בין המדינות דנן.

לכל מדינה שיטת מס פנימית השונה מזו של שכנתה. כך, לדוגמא חברה תושבת רומניה כפופה לשיעור מס אחיד העומד על 16% בגין כל הכנסה ללא קשר למקום הפקתה או צמיחתה בעוד חברה תושבת בולגריה כפופה לשיעור מס חברות אחיד העומד בשיעור 10% בלבד.

רומניה ובולגריה חתמו על אמנה למניעת כפל מס בשנת 1994. אמנה זו נכנסה לתוקף החל מיוני 1996.

דיבידנדים

תושב מדינה המקבל דיבידנד מחברה תושבת המדינה האחרת חייב במס בגין הדיבידנד במדינת תושבתו. כמו כן, תושב המדינה כפוף אף לניכוי מס במקור בגין קבלת דיבידנד בשיעור שלא יעלה על 15% במדינת התושבות של החברה המשלמת אם הוא מחזיק בפחות מ- 25% מהשליטה בחברה מחלקת הדיבידנדים. משקיע המחזיק בלפחות 25% מהשליטה בחברה משלמת הדיבידנד כפוף לניכוי מס במקור במדינת התושבות של החברה המשלמת בשיעור שלא יעלה על 10%.

תמלוגים


תושב מדינה המקבל תמלוגים מתושב מדינה אחרת, חייב במס בגין התמלוגים במדינת תושבתו. כמו כן, תושב המדינה כפוף לניכוי מס במקור במדינת התושבות של משלם התמלוגים בשיעור שלא יעלה על 15% כל זאת בתנאי שלא מדובר בתמלוגים שנתקבלו בגין זכויות יוצרים ביצירות ספרותיות, אומנות, עבודות מדעיות וסרטים.

ריבית


תושב מדינה המקבל תשלומי ריבית מתושב המדינה האחרת חייב במס בגין הריבית במדינת תושבתו. כמן כן, תושב המדינה יהיה כפוף לניכוי מס במקור במדינת מושב משלם הריבית בגין קבלת הריבית בשיעור שלא יעלה על 15%.

מניעת כפל מס

האמנה קובעת מפורשות כי אדם תושב מדינה, המשלם מס במדינה האחרת, ייהנה מזיכוי בגובה המס ששילם במדינה האחרת בבואו לשלם מס במדינה התושבת שלו בגין אותה הכנסה.

שקיפות

האמנה קובעת כי המדינות דנן ישתפו בניהן פעולה בכל הנוגע להעברת מידע ונתונים בסוגיות הנוגעות לנושא המס בכלל ולעניין התחמקות נישומים מתשלום מס בפרט. לאור האמור לעיל ולאור הטבות המס הרבות הגלומות באמנת המס בין רומניה לבולגריה, יעשה נכון המשקיע אם בטרם יחליט על אופן ביצוע השקעתו יתייעץ עם המומחים בתחום, ואין לראות באמור לעיל משום תחליף לייעוץ מס.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]