חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חידוש מדהים ברפואת שיניים מניעתית- Diagnodent

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ניכוי הוצאות מימון הוכחה מיסים

נושא המאמר: ניכוי הוצאות מימון - נטל ההוכחה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]


המערערת, חברת ק.א בוני מטרסדורף והסביבה בע"מ, רכשה מגרש והקימה עליו מבנה בין שתי קומות. הקומה הראשונה מושכרת לקופת חולים ואילו בקומה השנייה מתגוררים בעלי המניות במערערת.

המערערת ביקשה לנכות מהכנסות השכירות הוצאות מימון, שהתבטאו בתשלומי ריבית בסך 1,200,00 פרנקים שוויצרים, ששילמה המערערת בגין הלוואה שנטלה בבנק בשוויץ לשם הקמת המבנה. סעיף 17 לפקודת מס הכנסה מתיר ניכויי הוצאות ששימשו כולן בייצור הכנסתו של הנישום, ולשם כך בלבד, לרבות: סכומים המשתלמים בתור ריבית או הפרשי הצמדה על כסף שלווה הנישום, לשם יצור הכנסתו.

פקיד השומה סירב להכיר למערערת בהוצאות אלו בטענה כי לא הוצגו בפניו מסמכים או אישורים המעידים על הוצאות מימון כאמור (המערערת לא הציגה מסמכים ואישורים המעידים על הלוואה או על גובה הריבית ששילמה), ולפיכך הוציא למערערת שומה על פי מיטב שפיטה לגבי שנות המס שלגביהן הוגש הערעור.

בית המשפט העליון, מפיו של כבוד השופט י' אלון, קובע לעניין זה כי:

" נישום הטוען להוצאה שהוצאה בייצור הכנסתו נושא בנטל הראיה להוכחת אותה הוצאה הנטענת על ידו. הנחת המוצא הינה, כי הפעולות הכספיות והאחרות המתבצעות על ידי נישום במהלך עסקיו מצויות כולן בידיעתו האישית ונושא הוא בנטל להחזקת כל התיעוד הנדרש לעניין זה בספריו ובפנקסיו".

לאור האמור ובשל העובדה כי המערערת לא הציגה מסמך כלשהו המאשר, כי בעלי המניות במערערת נטלו הלוואה והעבירו אותה במלואה או בחלקה למערערת, כמו גם לא הוכחה זיקה כלשהי בין אותן הלוואות מהבנק בשוויץ, לא מוכחות, לבניית המבנה, קיבל בית המשפט העליון את טענתו של פקיד השומה ונמנע מלהכיר בהוצאות המימון להן טוענת המערערת כהוצאה מוכרת לצורך מס הכנסה.

יתר על כן, המערערת טענה, כי אף אם נכשלה בניסיונה להוכיח את שווים המדויק של הוצאות המימון, הרי שמטבעם של דברים, לכל הקמת מבנה מתלווים הוצאות מימון.

בית המשפט העליון דוחה אף טענה זו בהסבירו כי הוצאת מימון ברת ניכוי היא הוצאה שהוצאה בפועל בגין כסף שהנישום לווה לשם יצור הכנסתו. לאור האמור:1. מימון הנובע מהון עצמי של נישום, המהווה הוצאה הונית, אינו מותר בניכוי. 2. נישום אשר אינו משלם ריבית והצמדה בפועל עבור הלוואה שהועמדה לרשותו אינו זכאי לניכוי הוצאות מימון.

לסיכום, בית המשפט מבהיר, כי נטל ההוכחה לקיומן של הוצאות מימון של ריבית והצמדה מוטל על הנישום, וזאת בהתייחס לעצם נטילת ההלוואה, לעובדה כי ההלוואה נועדה במלואה לשם יצירת מקור הכנסה ולכך כי הריבית וההצמדה עבור ההלוואה שולמה בפועל.

החלטה זו מחייבת את הנישומים המעונינים לנכות הוצאות מימון מהכנסותיהם לבצע מספר פעולות: לתעד לקיחת הלוואות במסמכים ואישורים, לנצל את מלוא ההלוואה ליצירת מקור הכנסה ולשלם ריבית והצמדה עבור ההלוואה בפועל.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]