חיפוש מאמרים

11864 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
צילום תכשיטים – קשה אבל לא בלתי אפשרי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רשות המיסים חייב במס התאגדות חברה

נושא המאמר: אימתי רשות המסים "מרימה מסך" התאגדות של חברה חייבת מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il


לא במעט מקרים אנו נתקלים בתופעה בלתי ראויה - בעלי שליטה בחברות חייבות במס בוחרים "לנטוש" את החברות שבבעלותם ולהעביר את פעילותה של אותה חברה ננטשת לחברה אחרת שבבעלותם, בין אם חדשה ובין אם קיימת. דברנו מכוונים לנטישת חברה חייבת במס והעברת פעילותה לחברה חדשה ה"נקיה" מכל חוב לרשות המס תוך שבעליה מבקשים לנצל לרעה את העיקרון הבסיסי העומד בדיני החברות - חברה היא אישיות המשפטית הנפרדת מבעליה - יש לה חובות, זכויות ומעמד נפרד ועצמאי מאלו של בעליה וקיים ביניהם מעין "מסך" מפריד.

באמצעות פעולה של העברת פעילות בין חברות מקווים אותם בעלי שליטה למנוע מרשויות המס לגבות מהם באופן אישי את המס שהחברה הננטשת, זו החייבת במס, צריכה לשלם וזאת כאמור על ידי הסתתרות מאחורי "מסך" התאגדות של חברה חדשה.

המדינה, אשר הכשירה את התאגדות החברה החדשה ומכירה בעקרון האישיות המשפטית הנפרדת שבין חברה לבעליה, יוצאת נפסדת בחוסר יכולתה לגבות את המיסים החייבים לה כחוק. עקרון זה בעצם מגדיר גם כי כאשר חברה נכנסת לקריסה כלכלית וחייבת חובות רבים לנושים שונים ביניהם רשויות המס, אין בעלי המניות בה או המנהלים נושאים באחריות אישית לאותם חובות ו"נהנים" מכך שכיסם הפרטי לא נפגע.

על מנת להתמודד עם תופעות אלה שבעלי חברות יתחמקו מחובות שבעצם הם יצרו, המחוקק הוסיף הוראות בחוקים שונים המאפשרות לרשויות המסים, במקרים מסוימים, להרים את אותו "מסך" שבין החברה לבעליה ולדרוש את פירעון חובה של החברה החייבת מכיסו הפרטי של בעליה. במקרה כזה של הרמת מסך, העברת הפעילות של בעלי השליטה והסתתרות מאחורי חברה חדשה בשום מקרה לא תועיל להם שכן הוראות החוק מאפשרות לגבות את החוב, מעבר לכיסם הפרטי, גם מהחברה אליה הועתקה והועברה הפעילות וזאת אילו לא ניתנה תמורה מלאה בגין אותה פעילות אלא זו הועברה במטרה עיקרית של התחמקות מתשלום החוב על ידי התאגדות חדשה אשר כביכול חפה מכל חוב או תשלום.

באמצעות הוראות חוק ספציפיות הקיימות בחוקי המס ובכלל זה בפקודת מס הכנסה וחוק מע"מ, למדינה קיימת הזכות והאפשרות לנקוט הליכים לגביית חובות מס של חברות חייבות מבעלי השליטה שלהם, מנושאי המשרה בחברה ואף מתאגידים קשורים.

במקרים של העברת פעילות בין חברה חייבת לחברה חדשה רשויות המס בוחנות את התמורה שניתנה בגין אותה העברה על מנת לבחון מה מטרתה. כמו כן כאשר קיימת זהות בבעלי השליטה בין החברות, החייבת "הננטשת" וזו החדשה אליה הועברה הפעילות, המדינה תבקש ותפעל לגבות את חובה מבעלי השליטה והחברה החדשה.הרציונאל הינו ברור - שלא יצא ה"חוטא נשכר". היינו, שחובת תשלום המס על ידי החייב תיעשה ותתבצע ומי שפועל להתחמק מחובותיו על ידי ניצול מסך התאגדות ידע כי לא יוכל לעשות כן, ואף ישלם את המחיר, בין אם באופן אישי מכיסו הפרטי ובין אם על ידי החברה החדשה שתהפוך בעצמה לחייבת מס ביחד ולחוד עם החברה הקודמת - הננטשת.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!